Webinar: Jak sfinansować transformację ESG? Lista dostępnych instrumentów

Webinar: Jak sfinansować transformację ESG? Lista dostępnych instrumentów

W czasie spotkania omówione zostaną różnorodne możliwości pozyskiwania funduszy na projekty związane z ESG, koncentrując się na dotacjach i ulgach podatkowych. Będzie można dowiedzieć się, jakie są dostępne możliwości finansowania, jakie kryteria trzeba spełnić oraz jak skutecznie z nich skorzystać. Webinar to doskonała okazja, aby zgłębić ten temat i zdobyć praktyczną wiedzę, która pomoże wprowadzić zmiany z zakresu zrównoważonego rozwoju w organizacji.

Data i miejsce:
  • 30 lipca 2024 r. (wtorek)
  • Część 1: Dotacje, godz. 11:00-12:00
  • Część 2: Ulgi podatkowe, godz. 12:00-13:00
  • Webinar online
Dla kogo:

Kadra zarządzająca: prezesi, członkowie zarządu, dyrektorzy finansowi, dyrektorzy B+R, dyrektorzy operacyjni, główne księgowe, kierownicy i specjaliści ds. ESG.

Co zyskasz dzięki udziałowi w webinarze?
  • Poznasz konkretne programy dotacyjne wspierające transformację ESG (m.in. Polska Strefa Inwestycji, FENG: kredyt ekologiczny, FENG: Ścieżka SMART i inne),
  • Zrozumiesz procesy aplikacyjne i wymogi formalne,
  • Otrzymasz praktyczne informacje na temat możliwości skorzystania z aktualnych ulg podatkowych (ulga badawczo-rozwojowa, ulga na robotyzację, IP Box, ulga na prototyp, ulga dla twórców i na innowacyjnych pracowników, ulga na ekspansję, ulga na CSR) i dowiesz się, jak z nich korzystać, aby uzyskać maksymalne wsparcie finansowe,
  • Dowiesz się, które narzędzia można ze sobą łączyć, co wpływa na realne przyspieszenie w obszarze ESG.
Prelegenci
Maria Leszczyńska, Manager ds. Dotacji i Stref Inwestycyjnych w Ayming Polska

Zarządza zespołem ds. dotacji i stref inwestycyjnych, który doradza przedsiębiorstwom w doborze narzędzi finansowania zewnętrznego i realizuje projekty z zakresu dotacji i Polskiej Strefy Inwestycji. W Ayming nadzorowała wiele projektów na pozyskanie dotacji unijnych, gdzie największy z nich otrzymał rekordową sumę 17,6 mln zł dofinansowania. Jej portfolio obejmuje współpracę z wiodącymi firmami polskimi oraz międzynarodowymi z różnych sektorów.

Wcześniej, przez kilkanaście lat związana była z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, jako ekspert oraz kierownik Wydziału Pomocy Publicznej w Departamencie Inwestycji Zagranicznych. Odpowiadała m.in. za analizę i prezentację dostępnych w Polsce zachęt inwestycyjnych dla przedsiębiorców (specjalne strefy ekonomiczne, granty rządowe, zwolnienia z podatku od nieruchomości, fundusze UE).

Opracowywała system zachęt pomocy publicznej w Polsce. Odpowiadała za monitorowanie sytuacji prawnej pod kątem inwestycji zagranicznych, tworzenie listy barier inwestycyjnych, proponowanie zmian legislacyjnych, a także opracowywanie informacji na temat warunków prawnych inwestowania oraz systemów zachęt w krajach UE i regionu EŚW.

Przemysław Smoczyński – Manager ds. ulg innowacyjnych w Ayming Polska

Zarządza zespołem ds. ulg innowacyjnych, który wspiera przedsiębiorstwa w opracowywaniu, wdrażaniu i korzystaniu z rozbudowanych strategii finansowania innowacji. Specjalizuje się w ulgach proinnowacyjnych i uldze dla twórców. W Ayming zrealizował 55 projektów, które wygenerowały dla klientów oszczędności rzędu 60 mln zł. Dla jednej z firm z branży produkcyjnej uzyskał ponad 12 mln.

W latach 2015-2021 prowadził analizy i postępowania podatkowe w zespole podatku od nieruchomości. W tym czasie przeprowadził ponad 100 projektów, w ramach których obsługiwał największe przedsiębiorstwa produkcyjne (branża motoryzacyjna, energetyczna, spożywcza, chemiczna) oraz spółki komunalne. Członek Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Autor licznych publikacji prasowych o tematyce podatkowej. Z wykształcenia prawnik.


Liczba miejsc jest ograniczona, a udział w webinarze jest całkowicie bezpłatny.

Aby wziąć udział w webinarze, wypełnij formularz

Last Updated on 17 lipca, 2024 by Anastazja Lach

KATEGORIA