Zmiany w zarządzie PEJ

Zmiany w zarządzie PEJ

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Polskie Elektrownie Jądrowe zdecydowało o powołaniu z dniem 1 lipca 2025 roku Marka Woszczyka na stanowisko Prezesa Zarządu spółki oraz Bogumiły Ożarskiej-Karbowiak na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

W składzie zarządu PEJ, na stanowiskach wiceprezesów, pozostają Piotr Piela oraz Tomasz Szubiela.

Kim jest Marek Woszczyk?

Marek Woszczyk ma ponad 25-letnie doświadczenie w sektorze energetycznym, w tym 17 lat na stanowiskach kierowniczych. Doskonale rozwija i wdraża strategiczne inicjatywy biznesowe, takie jak wzrost organiczny, fuzje i przejęcia oraz transformacyjne ulepszenia. Posiada udokumentowane doświadczenie w zarządzaniu dużymi inwestycjami, wspieraniu rozwoju i osiąganiu stabilności finansowej poprzez innowacyjne rozwiązania zarządcze i inicjatywy międzyfunkcjonalne.

Jego doświadczenie kierownicze obejmuje skuteczne prowadzenie projektów o różnej skali przy jednoczesnym zwiększaniu współpracy w różnych zespołach. Dzięki umiejętności badania trendów branżowych, koncentruje się na identyfikowaniu możliwości i zagrożeń w celu strategicznego pozycjonowania organizacji na przyszły sukces.

W trakcie kariery zajmował stanowiska CEO i Dyrektora Zarządzającego w PGNiG Upstream Norway AS, CEO w LOTOS Upstream Sp z o.o., CEO w PGE SA oraz Prezesa URE.

Przeczytaj także: Zarząd Energi SA na nową kadencję powołany


Źródło: pej.pl

Last Updated on 1 lipca, 2025 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
TAGS