Jak korzystać z europejskiego systemu ochrony patentowej od 2023 roku? Nowe przepisy, procedury i strategie z praktycznej perspektywy

Jak korzystać z europejskiego systemu ochrony patentowej od 2023 roku? Nowe przepisy, procedury i strategie z praktycznej perspektywy

Start systemu jednolitej ochrony patentowej oraz uruchomienie Jednolitego Sądu Patentowego przewidziano na 1 kwietnia 2023 roku.

Zgodnie z zaprezentowanym planem od 1 stycznia 2023 roku rozpocznie się 3 miesięczny okres przejściowy tzw. sunrise period, w którym zgłaszający będą mogli już zdecydować o procedowaniu zgłoszeń w ramach starego lub nowego systemu.

Nadchodzący czas warto wykorzystać na poznanie nowych zasad oraz związanych z nim szans, zagrożeń oraz kosztów, a także na podjęcie działań, które pozwolą skorzystać z nowego systemu w sposób najkorzystniejszy finansowo i bezpieczny.

Zapraszamy 8 grudnia na szkolenie online

Podczas spotkania Piotr Godlewski i dr Tomasz Gawliczek z kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi przedstawią wszystkie istotne aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o ochronie wynalazku, jak i praktyczne rozwiązania problemów, przed którymi mogą już niedługo stanąć uprawnieni i przedsiębiorcy.

Weź udział w szkoleniu, aby otrzymać aktualną i praktyczną wiedzę na temat zmian związanych z rozpoczęciem funkcjonowania jednolitego systemu patentowego i działalności Jednolitego Sądu Patentowego w Europie:

– Poznaj kluczowe różnice między patentem europejskim a patentem o jednolitym skutku i świadomie wybierz optymalną strategię ochrony wynalazku
– Dowiedz się jak maksymalnie wykorzystać nadchodzący okres przejściowy (sunrise period: 01.01.2023 – 31.03.2023)
– Zapoznaj się z wzorem wniosku Opt-Out i zyskaj okazję do zadania indywidualnych pytań
– Poznaj strategie obrony i egzekwowania swoich praw w nowym systemie jednolitej ochrony patentowej oraz dowiedz się, jak będzie działać Jednolity Sąd Patentowy
– Dzięki zdobytej wiedzy w codziennej działalności ograniczysz ryzyko naruszenia patentów europejskich o jednolitym skutku.

Program szkolenia oraz rejestracja dostępne pod linkiem – https://www.jwp-fundacja.pl/szkolenia/upc/


Osoby, które zarejestrują się na szkolenie w terminie do 20 listopada 2022 r. skorzystają ze zniżki.


Źródło informacji: kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi

Last Updated on 18 listopada, 2022 by Valeriia Honcharuk

KATEGORIA
TAGS