Biznes i nauka muszą iść w parze. Beata Radomska, CEO Executive Club

Biznes i nauka muszą iść w parze. Beata Radomska, CEO Executive Club

Podczas X jubileuszowej edycji konferencji „Sustainable Economy Summit” została Pani uhonorowana nagrodą „Ambasadora zrównoważonego rozwoju”. Czym jest dla Pani to wyróżnienie?

Przede wszystkim była to ogromna niespodzianka, bowiem do czasu wyczytania mojego nazwiska ze sceny nie miałam pojęcia o tej nagrodzie. Myślę, że jest ona przede wszystkim formą docenienia tego, co udało nam się osiągnąć i stworzyć w ciągu niemal 20 lat istnienia Executive Club. Mówię nam, bo przecież, choć na statuetce widnieje moje imię, tak naprawdę ta nagroda należy się całemu zespołowi, który wraz ze mną promuje w środowisku biznesowym idee zrównoważonego rozwoju, zielonej transformacji i współpracy różnych grup na rzecz lepszej przyszłości.

Osobiście jestem niezwykle dumna z tego wyróżnienia, gdyż jest to dla mnie bardzo istotny temat. Staramy się uzmysłowić przedsiębiorcom, że prowadzenie biznesu zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju to nie generowanie niepotrzebnych kosztów, ale budowa kluczowej przewagi konkurencyjnej na rynku. Respektowania tych zasad wymaga już nie tylko nasze sumienie, ale także nasi klienci, kontrahenci, a wkrótce także przepisy prawa. Efekty naszej pracy są naprawdę widoczne, choćby wśród członków Executive Club. Współpracujące z nami firmy są liderami w realizacji kryteriów ESG i prowadzeniu przemyślanej i odpowiedzialnej społecznie działalności.

Czym jest „Sustainable Economy Summit”? Jak zmieniała się formuła tego wydarzenia w ostatnich latach?

„Sustainable Economy Summit” to wyjątkowe wydarzenie w polskim kalendarzu biznesowym, które stara się wyznaczać nowe szlaki rozwoju, uwzględniając nie tylko wartości biznesowe, ale także odpowiedzialność za dobro społeczności lokalnych i całej planety. Celem konferencji jest też nagłośnienie działań podejmowanych przez firmy i instytucje na rzecz ochrony klimatu i środowiska naturalnego, dobrostanu społecznego i zrównoważonego rozwoju.

X jubileuszowa edycja „Sustainable Economy Summit” nie stanowiła rewolucji, ale raczej zwieńczenie ewolucyjnej drogi, którą przebyliśmy w ostatnich latach. Dzięki zbudowaniu międzynarodowej renomy wydarzenia udało nam się zaprosić wielu znakomitych gości, jak były premier Irlandii i Specjalny Przedstawiciel UE ds. Praw Człowieka Eamon Gilmore, uznany biolog morski Hans-Otto Pörtner, amerykański konsultant zrównoważonego rozwoju Peter McAteer czy wybitny ekonomista Witold Orłowski. Tegoroczna konferencja okazała się ogromnym sukcesem – blisko 500 uczestników miało okazję zapoznać się z 18 ścieżkami tematycznymi i wysłuchać wystąpień ponad 50 prelegentów.

Jakie cele zawodowe stawiała sobie Pani zakładając w 2005 roku Executive Club. Czy udało się je Pani zrealizować?

Czytaj dalej tu: Kapitał Polski

Last Updated on 29 lipca, 2024 by Anastazja Lach