Katarzyna Rudzka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych w InterRisk: „Wartościowej ochrony nigdy za wiele”

Podstawowe pytanie brzmi, czy warto się ubezpieczać?

Tegoroczna sytuacja pokazała, że niczego nie możemy być pewni. Owszem, możemy przewidzieć wiele, ale jednak na mnóstwo zdarzeń wpływu nie mamy i nigdy nie będziemy mieć. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań profilaktycznych, które będą owocować wtedy, gdy zajdzie potrzeba.

Ubezpieczenia pomagają w trudnych sytuacjach życiowych. Warto więc zaopatrzyć się w rzetelną ochronę ubezpieczeniową, która zatroszczy się o to, co dla nas ważne.

Mimo wielu korzyści, ubezpieczenia kojarzą się ze skomplikowanymi procedurami i spotykają się z niezrozumieniem. Czy InterRisk ma rozwiązanie tego problemu?

Mamy świadomość, że czeka nas jeszcze wiele pracy, aby zmienić takie postrzeganie ubezpieczeń. Natomiast jak najbardziej upraszczamy procedury i przygotowujemy ofertę tak, aby nasi Klienci czuli, że kupują produkt, który rozumieją i którego naprawdę potrzebują.

Wykorzystana właściwie technologia może bardzo pomóc. Aby ułatwić proces zakupu w czasie pandemii, dajemy możliwość zakupu polisy zdalnie. Zwłaszcza teraz opcja nie wymagająca wychodzenia z domu jest tym bardziej doceniana.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele w tym roku musieli borykać się z nowymi wyzwaniami. W jaki sposób InterRisk przychodzi im z pomocą?

W kwestii samych ubezpieczeń przygotowaliśmy ofertę, która odpowiednia jest dla każdej grupy wiekowej. Co roku ją modyfikujemy i udostępniamy przydatne nowinki, takie jak Telemedycyna, e-Rehabilitacja czy Zwrot kosztów wycieczki szkolnej, gdy uczeń lub nauczyciel nie mógł w niej uczestniczyć przez nieszczęśliwy wypadek.

EDU Plus można kupić za pomocą naszej platformy sprzedażowej, produkt dostępny jest poprzez narzędzie EDU Plus Online. Pośrednicy mają możliwość tworzenia wirtualnych ofert dla szkół, a rodzice mogą zdecydować się na zakup wybranego wariantu ubezpieczenia. W polisie mobilnej dostępny jest produkt w wariancie zarówno indywidualnym, jak i rodzinnym.

Poza obszarem ubezpieczeń, pomagamy nauczycielom zdobyć lub udoskonalić umiejętności nauczania zdalnego. Ostatnie miesiące pokazały, jak istotna jest ta forma przekazywania wiedzy. Razem z Librusem i pomocą Google oraz Cisco realizujemy projekt #WspieramyZdalneNauczanie. Wesprzemy szkolenia nauczycieli z około 1000 szkół.

W ofercie ubezpieczeń szkolnych InterRisk dostępny jest wariant indywidualny i grupowy. Który z nich polecałaby Pani rodzicom uczniów?

Warto zapewnić jak najlepszą ochronę tym, na których nam najbardziej zależy. Dlatego rekomenduję zaopatrzenie się w ochronę ubezpieczeniową zarówno tę, którą organizuje placówka, jak i samodzielne zakupienie indywidualnego ubezpieczenia, jeśli sytuacja finansowa na to pozwala.

Tak naprawdę oba warianty się uzupełniają i każdy z nich daje korzyści, z których zadowolony będzie rodzic, a jego dziecko otrzyma najlepszą możliwie ochronę. To niezwykle ważne, aby mieć poczucie komfortu i pewności, że ochrona ubezpieczeniowa zadziała wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebna.

Last Updated on 22 grudnia, 2020 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA