Cedo zobowiązuje się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku

– Fabryka i biura Cedo w Wielkiej Brytanii oraz jej biura w Paryżu i Mönchengladbach obecnie korzystają w 100% z energii ze źródeł odnawialnych;
– Do 2030 r. firma osiągnie neutralność klimatyczną we wszystkich swoich oddziałach na świecie;
– Fabryka Cedo w Wielkiej Brytanii osiągnęła cel polegający na całkowitym wyeliminowaniu odpadów przemysłowych trafiających z niej na wysypiska śmieci.

LONDYN–(BUSINESS WIRE) – Cedo, jeden z największych w Europie producentów worków na śmieci z tworzywa sztucznego z recyklingu, wykonała pierwszy duży krok naprzód w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej, zasilając swoją fabrykę w angielskim Telford oraz biura w Paryżu i Mönchengladbach energią pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych. Cel polegający na całkowitym wyeliminowaniu odpadów przemysłowych trafiających z fabryki na wysypiska śmieci osiągnął również zakład Cedo mieszczący się w angielskim Shropshire.

Obecnie ponad 23% zakładów i biur Cedo na całym świecie korzysta z energii w 100% pochodzącej z odnawialnych źródeł energii, korzystając z dostaw takich przedsiębiorstw jak Total czy PGE S.A. w Polsce. Zgodnie z założeniami neutralność klimatyczną w perspektywie kolejnych kilku lat mają osiągnąć również pozostałe fabryki Cedo w Wietnamie, Polsce i Holandii.  

„Cedo ma stać się przedsiębiorstwem neutralnym klimatycznie na całym świecie do 2030 r. Każdego roku zwiększając wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych przy jednoczesnych intensywnych działaniach na rzecz ograniczenia do zera odpadów przemysłowych, jakie trafiają z naszych fabryk na wysypiska, dynamicznie dążymy do zrealizowania tego celu – powiedział Rik De Vos, dyrektor generalny Cedo. – W dalszej kolejności zamierzamy kontynuować zarządzanie surowcami w oparciu o model gospodarki obiegu zamkniętego, kształtując zrównoważone przedsiębiorstwo, które nie bazuje już na polimerach pierwotnych opartych na paliwach kopalnych”.

„W bardzo nieodległej przyszłości każdy niespożywczy produkt Cedo będzie pochodził całkowicie z recyklingu albo nadawał się do recyklingu. Jesteśmy przekonani, że utrzymywanie czystości i porządku w naszych domach w sposób przyjazny dla środowiska powinno być proste jak wyrzucanie śmieci” – powiedział De Vos.

Założona w 1965 r. firma Cedo to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się recyklingiem tworzyw sztucznych. Jego specjalność to recykling opakowań zużywanych przez gospodarstwa domowe, np. opakowań z tworzyw sztucznych czy folii spożywczej. Każdego roku firma wykorzystuje ponad 80 tys. ton tworzywa sztucznego z recyklingu do produkcji ponad 4 mld worków na śmieci w fabrykach mieszczących się w Polsce, Holandii, Wietnamie i Wielkiej Brytanii.

Produkty Cedo – od worków na śmieci, przez produkty do pakowania jedzenia, po rękawice lateksowe – dostępne są w supermarketach i sklepach detalicznych w 34 państwach. W Wielkiej Brytanii 93% plastiku wykorzystywanego w produkcji przez Cedo pochodzi z recyklingu.

Już 29 lipca będzie miał miejsce Dzień Długu Ekologicznego, a Cedo brakuje tylko jednego kwartału do osiągnięcia celu 100% zasilania ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu firma do 2030 zyska status neutralnej klimatycznie.

Cedo

Założona w 1965 r. firma Cedo to największy i najbardziej zrównoważony w Europie dostawca worków na śmieci z tworzywa sztucznego z recyklingu, jak również innych produktów gospodarstwa domowego przeznaczonych do przechowywania żywności i zabezpieczania jej przed przed utratą świeżości. Przez ponad 30 lat Cedo wiedzie prym w opracowywaniu folii z poddanych recyklingowi mieszanych tworzyw sztucznych pochodzących z gospodarstw domowych, aby tchnąć w plastik drugie życie, tworząc produkty w 100% pochodzące z recyklingu i nadające się do recyklingu z myślą o czystych, zdrowych i bezpiecznych gospodarstwach domowych oraz miejscach pracy i wypoczynku w Europie.

Jako jeden z pierwszych sygnatariuszy i współautorów globalnych zobowiązań dotyczących gospodarki nowymi tworzywami (ang. New Plastics Economy Global Commitments) opracowanych przez  Ellen MacArthur Foundation oraz Europejskiego Paktu na Rzecz Zrównoważonego Wykorzystywania Tworzyw Sztucznych (ang. European Plastics Pact) Cedo współpracuje z takimi partnerami jak organizacja pozarządowa The Plastic Bank w zakresie opracowywania nowych rozwiązań i interwencji pomagających uporać się z wyzwaniami, jakie wiążą się z budowaniem nowej gospodarki tworzywami sztucznymi.

Przez dwa kolejne lata firma Cedo znalazła się w sporządzanym przez Sunday Times rankingu 250 najszybciej rozwijających się prywatnych średnich przedsiębiorstw). Do 2030 r. firma zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną we wszystkich swoich oddziałach na świecie.


Więcej informacji na stronie cedo.com


Autor:

Cedo

Business Wire

Polska Agencja Prasowa (PAP)

Last Updated on 1 listopada, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA