Ekologia w klasie premium – AWILUX w trosce o środowisko!

Coraz bardziej odczuwalne zmiany klimatu wymagają podjęcia kroków, mających na celu zatrzymanie i zniwelowanie skutków globalnego ocieplenia. Jakość środowiska wpływa nie tylko na los planety, ale również bezpośrednio na życie i funkcjonowanie społeczeństwa. Dlatego podejmowane w kierunku ekologicznym kroki zatrzymują proces niszczenia klimatu. Stąd producent stolarki otworowej AWILUX podjął szereg działań w stronę ograniczenia zanieczyszczenia środowiska.

Producent okien i drzwi w klasie premium – firma AWILUX – od wielu lat podejmuje działania zmniejszające zanieczyszczenie środowiska. Rozwiązania AWILUX produkowane są z dbałością o jakość i zadowolenie konsumenta oraz troskę o środowisko.

Coraz bardziej odczuwamy zmiany klimatu, dlatego też musimy zadbać o nasze otoczenie już teraz i nie tylko w domu, ale też w firmie. Od naszego codziennego zachowania zależy jakość środowiska, która z kolei wpływa bezpośrednio na nasze życie, a także na losy planety. Postawa proekologiczna to nie tylko moda, która za chwilę przeminie, ale też postawa nastawiona na konkretne zmiany, motywowana autentyczną troską o naturę. W naszej działalności stawiamy na takie rozwiązania, które zapewnią najwyższą jakość naszych produktów, przy maksymalnym ograniczeniu negatywnego oddziaływania na środowisko – mówi Agnieszka Pruchniewicz, Marketing Manager w firmie AWILUX.

Ekologia na pierwszym miejscu!

Leszczyński producent stolarki w klasie premium dostrzega konieczność dbania o środowisko, co wpływa na podejmowanie kroków, mających na celu zminimalizowanie negatywnych skutków produkcji. Proekologiczne działania mają charakter wielotorowy.

Na produkcji wprowadzono system optymalizacji profili tak, aby odpad produkcyjny był jak najmniejszy, co również przekłada się na obniżenie kosztów zlecenia, a zamontowana na dachu hal produkcyjnych instalacja fotowoltaiczna pokrywa ponad połowę całkowitego zapotrzebowania na prąd. W planach jest dalsza rozbudowa paneli, aby w pełni wykorzystać moc promieni słonecznych.

Przyjazne środowisku działania stanowią stały element zarówno produkcji, jak i funkcjonowania strefy biurowej AWILUX. Prowadzona pełna segregacja odpadów produkcyjnych umożliwia ich bezpieczne składowanie, a następnie przekazanie do recyklingu, czy też utylizacji w specjalistycznych zakładach zewnętrznych, co ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. W 2021 roku dzięki proekologicznemu podejściu AWILUX zmniejszył ilość wytwarzanego dwutlenku węgla o 506 ton. Natomiast w biurach prowadzona jest segregacja odpadów, dodatkowo ograniczono zużycie papieru, przez wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów.

Na terenie zakładu utworzono także stację ładowania pojazdów elektrycznych.  

Eko-plany na kolejny okres

Zeszłoroczne proekologiczne działania AWILUX zakończyły się przekazaniem łącznie 253 ton odpadów produkcyjnych do recyklingu. Jakie kroki w kierunku ochrony środowiska podejmie AWILUX w kolejnych miesiącach?

– Z pewnością zamierzamy utrzymać dotychczasowe działania, zwłaszcza w zakresie recyklingu materiałów z PVC – mówi Agnieszka Pruchniewicz z firmy AWILUX. – Na ochronę środowiska działamy też pośrednio, poprzez oferowanie naszym klientom okien i drzwi o podwyższonej termoizolacyjności, co pozwala na znaczne ograniczenie zużycia energii cieplnej.

Branża stolarki otworowej od lat rozwija się, dbając przy tym o ekologię. Segregacja odpadów produkcyjnych oraz późniejszy ich recykling zmniejszają zanieczyszczenie środowiska, a wykorzystywanie i promowanie energooszczędnych rozwiązań chroni  środowisko.


Awilux Polska oferuje nowoczesne rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku. Duży nacisk kładzie na solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Do priorytetów należy terminowość i sprawne realizowanie zleceń, co zapewniają w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.

Last Updated on 15 grudnia, 2022 by Anastazja Lach

KATEGORIA
TAGS