Jesteśmy jedną z najlepszych międzynarodowych linii lotniczych na świecie. Maciej Pyrka, Country Manager Emirates w Polsce.

Jesteśmy jedną z najlepszych międzynarodowych linii lotniczych na świecie. Maciej Pyrka, Country Manager Emirates w Polsce.

Jakie kierunki oferowane przez Emirates są najczęściej wybierane przez Polaków?

Jednym z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków jest Dubaj. To ultranowoczesne miasto oferuje wiele, między innymi piękne plaże ze złocistym piaskiem, światowej klasy restauracje i wspaniałe hotele. Nic dziwnego, że Dubaj został wymieniony przez TripAdvisor jako najpopularniejszy kierunek na świecie w 2022 roku! Dubaj jest także dla Polaków przystankiem w drodze do dalszych, bardziej egzotycznych miejsc, takich jak Mauritius, Sri Lanka, Seszele i Malediwy. Obecnie obsługujemy ponad 120 kierunków na 6 kontynentach, oferując polskim podróżnym jeszcze lepszą łączność z resztą świata.

Jakie kierunki preferują pasażerowie z Warszawy w sezonie zimowym?

W okresie zimowym Polacy wybierają się w słoneczne miejsca, tam gdzie jest cieplej niż w Polsce. Dlatego Dubaj jest tak bardzo cenionym kierunkiem. Przez cały rok to także przystanek w drodze do takich miejsc jak Mauritius, Seszele, Malediwy, Sri Lanka czy właśnie otwierająca się na podróżnych Tajlandia. Polscy pasażerowie chętnie wybierają piękne plaże, ale także wysokie temperatury i egzotyczną przyrodę. Warto pamiętać, że z uwagi na pandemię należy sprawdzać zmieniające się wymagania dotyczące wjazdu do poszczególnych krajów. Przed planowaną podróżą warto więc zajrzeć na naszą stronę emirates.com.

Jak wygląda oferta linii Emirates na trasie Warszawa-Dubaj?

Pomimo krótkiego zawieszenia lotów w 2020 r. z powodu pandemii linie Emirates stopniowo przywracały przepustowość na trasie Warszawa-Dubaj, wzrost zapotrzebowania na podróże tylko to przyspieszył. Aktualnie Emirates oferują codzienne połączenie między Dubajem a Warszawą, obsługiwane przez Boeinga 777-300ER. W lutym nasza linia lotnicza świętowała już 9-lecie działalności na polskim rynku!

Warto podkreślić, że linie Emirates obsługują największą flotę samolotów Boeing 777, zapewniając pasażerom najlepsze w branży produkty i usługi. To między innymi wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej, prywatne kabiny pierwszej klasy, rozkładane fotele dla klasy biznes i wiele więcej.

Czy jest zapotrzebowanie na loty z Polski do Dubaju? Czy aktualnie trwające EXPO zwiększyło liczbę chętnych na podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Expo 2020 zostało otwarte w październiku 2021 r. goszcząc dotychczas ponad 8 milionów odwiedzających. Ludzie z całego świata spotykają się w Dubaju, aby świętować globalne osiągnięcia i inspirować się przyszłymi innowacjami. Wystawa zdecydowanie przyciągnęła w tym roku więcej zwiedzających z całego świata, także z Polski. To pierwsze EXPO jakie kiedykolwiek zorganizowano w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej (MEASA). Program jest imponujący, wypełniony atrakcjami dostosowanymi do wszystkich grup wiekowych i do różnych zainteresowań zwiedzających. To między innymi bogaty zestaw tygodni tematycznych, rozrywek, ale także edukacji. Miłośnicy nowoczesnych technologii, sztuki, kultury oraz entuzjaści kulinarnych specjałów mogą odkrywać wystawy, warsztaty, spektakle, pokazy na żywo i nie tylko. Goście EXPO mogą również odwiedzić swój rodzimy pawilon lub doświadczyć atmosfery innych krajów wybierając spośród oferty aż 190 atrakcyjnych, narodowych wystaw z całego świata.

Linie Emirates posiadają również własną ekspozycję, która koncentruje się na przyszłości lotnictwa komercyjnego. Zwiedzający mogą spróbować swoich sił w projektowaniu samolotu przyszłości czy nowoczesnych, odrzutowych napędów wodorowych. Dostępne są również stanowiska doświadczalne, a na prawdziwych lotniczych entuzjastów czeka angażujący quiz wiedzy. Z kolei technologia VR umożliwia wejście do futurystycznej kabiny samolotu, w której można się poczuć jak pasażer XXII wieku. Odkąd Expo otworzyło swoje podwoje w październiku 2021 r., powitaliśmy w pawilonie wielu odwiedzających i przewidujemy, że do końca marca ich liczba przekroczy 260 tysięcy.

Czy z lotów Emirates korzystają klienci biznesowi czy raczej turyści, pragnący dotrzeć w egzotyczne rejony świata?

Linie Emirates oferują wiele korzyści zarówno osobom podróżującym w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. Jesteśmy jedną z najlepszych międzynarodowych linii lotniczych na świecie, a klienci decydują się latać z nami ze względu na nasze światowej klasy produkty, słynną gościnność na pokładzie, wykwintne posiłki, wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej, a także z uwagi na wiele wyjątkowych ofert.

Jest wiele polskich firm, które zdecydowały się albo otworzyć swoje oddziały, albo współpracować z partnerami w regionie Biskiego Wschodu, jak i również w samych Emiratach Arabskich. Nasz hub w Dubaju otwiera wiele możliwości dla przedsiębiorców organizując liczne światowe wystawy, targi i przedsięwzięcia gospodarcze, w których często uczestniczą firmy z polskim rodowodem. Współpraca Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Polską rozwija się nieprzerwanie od lat 60-tych, a uruchomienie bezpośredniego połączenia na trasie Warszawa-Dubaj w 2013 roku tylko te kontakty zintensyfikowało.

Jednocześnie nasze linie starają się stale oferować specjalne taryfy i niesamowite oferty dla osób podróżujących w celach wypoczynkowych. Nasze promocje skierowane są do wszystkich pasażerów, niezależnie od tego, czy ich celem są wakacje, odwiedziny przyjaciół i rodziny, czy też podróż służbowa.

Emirates to bardzo innowacyjny przewoźnik – co odróżnia te linie lotnicze od innych?

Linie Emirates są znane z luksusowych udogodnień, których mogą doświadczać pasażerowie klas biznes i pierwszej, w tym usługi szoferskiej oferowanej w postaci odbioru naszych pasażerów ze wskazanego przez nich miejsca i ich transportu na lotnisko przed wylotem, jak również po wylądowaniu, w porcie docelowym przewozu z lotniska do wskazanego miejsca docelowego. Serwis ten jest obsługiwany przez specjalnie przeznaczone do tego celu limuzyny i wyspecjalizowanych kierowców. Klientom premium oferujemy prywatność, wyśmienitą kuchnię i salonik pierwszej klasy na lotnisku w Dubaju (DXB). Jednakże popularność naszej firmy wynika z oferty opartej o doskonały stosunek jakości do ceny, we wszystkich klasach i segmentach podróży.


Last Updated on 23 marca, 2022 by Anastazja Lach

KATEGORIA