Kaufland przeznaczy w tym roku 70 mln zł na podwyżki wynagrodzeń

Kaufland Polska od lat należy do czołówki sieci handlowych oferujących najwyższą płacę na stanowisku kasjer-sprzedawca. W tym roku firma po raz kolejny postanowiła zwiększyć wysokość wynagrodzenia zatrudnionym na wybranych stanowiskach. W związku z planowaną ekspansją sieć  stworzy także kolejne miejsca pracy i przeznaczy na ten cel ok. 11 mln zł.

2022 rok będzie czasem pełnym wyzwań zarówno dla firm, które będą musiały zmierzyć się z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności, jak i społeczeństwa, które dotkliwie odczuwa postępującą inflację. Pod znakiem zapytania stoi także dalszy rozwój pandemii. W tych niepewnych czasach dla pracowników coraz ważniejsze stają się stabilne miejsce pracy oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Wychodząc naprzeciw rosnącym kosztom utrzymania, sieć Kaufland po raz kolejny planuje przyznać pracownikom podwyżkę wynagrodzeń.

Wynagrodzenia wyższe nawet o 400 zł brutto

Aktualne wynagrodzenie w sieci Kaufland na stanowisku kasjer-sprzedawca wynosi do 4100 zł brutto. Po podwyżce, która będzie obowiązywać od 1 marca 2022 r., osoby pełniące tę funkcję otrzymają wynagrodzenie w wysokości do 4500 zł brutto. Podwyżki wynagrodzenia obejmą też pracowników logistyki na wybranych stanowiskach.

– Maksymalne wynagrodzenie na stanowisku kasjer-sprzedawca wzrośnie o 400 zł brutto w porównaniu do 2021 roku. Poza podwyżką wynagrodzenia postanowiliśmy także zwiększyć wysokość bonów świątecznych, jakie pracownicy otrzymują od pracodawcy z okazji Bożego Narodzenia oraz Wielkiejnocy. Zmiana ta dotyczy zdecydowanej większości pracowników – wyjaśnia Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Nie tylko konkurencyjne wynagrodzenie

Osoby pracujące w sieci Kaufland mogą liczyć także na szeroki pakiet benefitów pozapłacowych, między innymi prywatną opiekę medyczną dla siebie oraz swoich bliskich, możliwość ubezpieczenia grupowego, bony na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc, dodatkową wypłatę emerytalną, pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, a także dostęp do kafeterii MyBenefit, która umożliwia wybór benefitów wg indywidualnych potrzeb pracowników. Kaufland wspiera również młodych rodziców, zapewniając im m.in. wyprawkę dla dziecka.


Autor:

KAUFLAND

Last Updated on 18 stycznia, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA