Raportowanie ESG. Warsztaty z obliczania śladu węglowego organizacji

Raportowanie ESG. Warsztaty z obliczania śladu węglowego organizacji

Raportowanie ESG staje się obowiązkiem dla coraz większej liczby organizacji.  Podjęcie działań w miarę szybko w tym zakresie, pozwoli przedsiębiorstwom przygotować się do raportowania oraz zastanowić się m.in. na jakiej podstawie wyliczyć ślad węglowy firmy. Wychodząc naprzeciwko temu wyzwaniu Sieć Firm Przyszłości PFR wraz z Krajową Agencją Poszanowania Energii przygotowali kolejną edycję komercyjnych warsztatów.

Praktyczne warsztaty pozwolą poznać ślad węglowy organizacji lub zdobyć kompetencje potrzebne do własnych wyliczeń, dowiedzieć się jak go poprawnie raportować oraz skorzystać z dodatkowego doradztwa ekspertów.

Zainteresowani mają do wyboru 3 formaty: warsztaty grupowe dla zespołów, warsztaty grupowe dla osób indywidualnych oraz personalizowane warsztaty odpowiadające na potrzeby firmy.

Link do rejestracji: https://pfrsa.pl/warsztat-esg

Więcej informacji: https://pfrsa.pl/aktualnosci/zbuduj-kompetencje-w-organizacji-potrzebne-do-wyliczania-sladu-weglowego-warsztaty-esg.html


Usługa dla dużych firm – bezpłatne Badanie Dojrzałości Innowacyjnej przedsiębiorstwa

Aby wesprzeć przedsiębiorców procesie adaptacji do zmieniających warunków funkcjonowania wywołanych pandemią, PFR wprowadza Badanie Dojrzałości Innowacyjnej – nową usługę dla dużych firm, które skorzystały z finansowania z Tarczy dla dużych firm lub tych, które chcą przeprowadzić transformację w swojej firmie. 

Celem tego narzędzia jest zbadanie ogólnej kondycji przedsiębiorstwa pod kątem dojrzałości innowacyjnej oraz wskazanie obszarów, które mogą być istotne dla wzmocnienia odporności przedsiębiorstwa  na nową (po-COVIDową) rzeczywistość.

Jest to praktyczna wskazówka dla firm, które potrzebują bodźca do rozwoju, restrukturyzacji, wzmacniania eksportu i wejścia na nowe rynki. Zapraszamy firmy produkcyjne i usługowe do skorzystania oferty i zapisana się na badanie dojrzałości innowacyjnej w swoim przedsiębiorstwie.

Zakres badania dojrzałości innowacyjnej skupia się na działaniu firmy w obszarach innowacji, transformacji cyfrowa i energetycznej. Udział w badaniu polega na udzieleniu odpowiedzi na szereg pytań ankietowych związanych z wymienionymi obszarami. Do wywiadu zapraszana jest kadra zarządzająca przedsiębiorstwem (od jednej do trzech osób), która potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące zarówno strategii  jak i poszczególnych procesów w firmie. 

Na podstawie udzielonych odpowiedzi przedsiębiorstwo w przeciągu tygodnia otrzymuje bez żadnych kosztów i zobowiązań kompleksowy raport przygotowany przez doradców PFR , który zawiera ogólną ocenę stopnia dojrzałości innowacyjnej przedsiębiorstwa oraz rekomendacje do obszarów: innowacyjność, transformacja cyfrowa i energetyczna. Do każdego z obszarów transformacji uwzględniony jest opis oraz szerszy kontekst do zmiany. Ocena proponowanych zmian, związanego z nim ryzyka oraz kosztów wdrożenia oraz samego wdrożenia pozostaje w gestii firmy. Oferta Grupy PFR umożliwia dalsze wsparcie finansowe oraz doradcze w zakresie wdrażania rekomendacji.

Aby skorzystać z bezpłatnego badania, zachęcamy zainteresowane spółki do zgłoszenia chęci wykonania badania pod linkiem.

Mamy nadzieję, że zaproponowane badania  w uzupełnieniu do finansowania oferowanego przez PFR, będzie dodatkowym czynnikiem sukcesu dla przedsiębiorstw.


Źródło informacji: Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Grupa PRF

Last Updated on 23 września, 2022 by Anastazja Lach

KATEGORIA
TAGS