Recorded Future uzbraja podmioty prywatne i państwowe w najbardziej kompleksowe rozwiązanie w zakresie cyberochrony, umożliwiając szybkie reagowanie na zagrożenia

Recorded Future uzbraja podmioty prywatne i państwowe w najbardziej kompleksowe rozwiązanie w zakresie cyberochrony, umożliwiając szybkie reagowanie na zagrożenia

Nowa platforma daje dodatkowe możliwości zapobiegania nadużyciom wobec marek, wykrywania wycieków danych, wizualizacji i prioretyzacji zagrożeń oraz ochrony powierzchni ataku.

Recorded Future, największa na świecie firma w branży cyberochrony, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie najnowszego rozwiązania – działającej w chmurze platformy cyberochrony Intelligence Platform, która zapewnia nowe możliwości w zakresie wykrywania i likwidowania zagrożeń dla marek i danych organizacji oraz powierzchni ataku.

Przyspieszony rozwój i akumulacja zagrożeń we współczesnym cyfrowym świecie stwarza warunki do przeprowadzania cybernetycznych, fizycznych, dezinformacyjnych, a nawet ataków na cele nieposiadające odpowiednich zabezpieczeń. Wprowadzając najnowsze rozwiązanie w postaci Intelligence Platform, firma Recorded Future rozbudowuje zakres ochrony cybernetycznej o kolejne zagrożenia, infrastruktury i cele, zapewniając klientom ogląd sytuacji niezbędny do podejmowania zdecydowanych działań przeciwko adwersarzom.

-Wyprzedzanie zagrożeń płynących ze strony służb państwowych i przestępców jeszcze nigdy nie było tak trudne. Wprowadzone rozwiązanie Recorded Future daje organizacjom nowe potężne narzędzia do zapobiegania nadużyciom wobec marek, wykrywania wycieków danych, wizualizacji i prioretyzacji zagrożeń oraz ochrony powierzchni ataku – powiedział Craig Adams, Chief Product & Engineering Officer w Recording Future.

Monitorowanie zagrożeń dla marki w czasie rzeczywistym w całym internecie

Brand Intelligence w obrębie platformy firmy Recorded Future to jedyna funkcja, która korzysta z masowego samouczenia się maszyn w celu wykrywania zagrożeń w internecie dla logotypu marki, przypadków porwania adresów URL oraz złośliwych domen. Organizacje mają teraz możliwość monitorowania przeszłych i bieżących zdarzeń w czasie rzeczywistym dzięki nowej funkcjonalności, która dostarcza dane dotyczące zagrożenia i schematy działania w zakresie walidacji ustaleń i reagowania na nie. Dodano również funkcję wykrywania w całym internecie naruszeń logotypów z rozpoznawaniem znaków, dzięki której można podjąć działania w celu usuwania takich naruszeń w sieci.

Więcej niż uwierzytelnianie wielopoziomowe

Dysponując ponad 10 mld tożsamości i zwiększonym zasięgiem ochrony przed logami złośliwego oprogramowania, wyciekami danych i pozyskiwaniem haseł, stworzona przez Recorded Future funkcja Identity Intelligence pozwala wykrywać naruszenia tożsamości w czasie rzeczywistym, zapewniając dodatkową warstwę ochrony poza samym uwierzytelnianiem wielopoziomowym. Co więcej, Identity Intelligence zwiększa skuteczność rozwiązań Identity Access Management (IAM -zarządzanie dostępem do tożsamości) poprzez integracje, które wprowadzają dane potrzebne do cyberochrony do bieżących procesów i przepływów pracy.

Ochrona i poszerzanie powierzchni ataku

Aktywne zarządzanie powierzchnią ataku ma kluczowe znaczenie w kontekście rosnącego narażenia organizacji migrujących do chmury na nowe i bardziej złożone powierzchnie ataku. Funkcja Attack Surface Intelligence w obrębie platformy Recorded Future zapewnia całościowy ogląd zewnętrznej infrastruktury, nadając priorytet likwidowania zagrożeń wobec najbardziej ryzykownych elementów w oparciu o takie czynniki jak podatność, błędna konfiguracja i elementy nieobjęte polityką bezpieczeństwa, a także zmniejsza powierzchnię ataku organizacji.

Wizualizacja zagrożeń atakami na organizacje i podmioty państwowe

Funkcja Threat Intelligence w obrębie platformy Recorded Future pozwala organizacjom na interaktywną priorytetyzację zagrożeń i czynne poszukiwanie adwersarzy, zanim przystąpią do ataku. Recorded Future nadaje priorytet źródłom zagrożenia oraz taktykom, technikom i procedurom (TTP) charakterystycznym dla poszczególnych organizacji, dostarczając informacji na temat cyklu życia ataku i zachowań atakującego w powiązaniu z mapą nasilenia zagrożeń MITRE, a także wprowadzając automatyczne ściąganie dla zasad YARA i Sigma na podstawie pojawiających się zagrożeń, dzięki czemu specjaliści bezpieczeństwa mogą podejmować natychmiastowe działania.

Zamów wersję demonstracyjną platformy Recorded Future Intelligence Platform na stronie https://go.recordedfuture.com/demo.

Recorded Future

Recorded Future to największa na świecie firma w branży cyberochrony. Działająca w chmurze platforma Recorded Future zapewnia najbardziej kompleksową ochronę obejmującą szeroki katalog adwersarzy, infrastruktur i celów. Połączenie nieprzerwanego automatycznego gromadzenia i analityki danych z analizą prowadzaną przez ludzi sprawia, że rozwiązanie Recorded Future zapewnia w czasie rzeczywistym ogląd sytuacji w przestrzeni cyfrowej, dając klientom możliwość podejmowania czynnych działań przeciwko adwersarzom i zapewniania ochrony pracownikom, systemom i infrastrukturze. Siedziba Recorded Future mieści się w Bostonie, ale firma posiada biura i pracowników na całym świecie, współpracując z ponad 1,4 tys. przedsiębiorstwami i podmiotami rządowymi w przeszło 60 państwach. Więcej informacji można znaleźć na stronie recordedfuture.com.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 13 maja, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA