Wniosek 500+ na nowy okres dostępny w aplikacji mobilnej Banku Millennium

Wniosek 500+ na nowy okres dostępny w aplikacji mobilnej Banku Millennium

Już od 1 lutego 2022 r. można składać drogą elektroniczną wnioski w ramach programu Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy. Bank Millennium udostępnia klientom możliwość złożenia wniosku w swoich serwisach online, teraz również w aplikacji mobilnej. Dodatkowo, rodzice składający wniosek o 500+, mogą zyskać do 100 zł na eKarcie goodie w nowej promocji Konta 360 Junior.

Złożenie wniosku w serwisach banku jest wygodne, szybkie, nie wymaga podawania dużej ilości danych. Część z nich uzupełniana jest automatycznie. Wystarczy po zalogowaniu do aplikacji mobilnej lub serwisu internetowego Millenet, wypełnić formularz który znajduje się w zakładce MilleUrząd, oraz potwierdzić złożenie wniosku. Wniosek wraz z załącznikami bank przekaże do ZUS, a klient otrzyma potwierdzenie jego złożenia poprzez wiadomość e-mail.

– Od początku działania programu 500+ wspieramy rodziców w składaniu wniosku i załatwianiu spraw urzędowych. Tym razem wniosek mogą złożyć jeszcze wygodniej w aplikacji mobilnej. Jesteśmy jednym z niewielu banków, które dają taką możliwość – mówi Ernest Lachowski, kierownik Wydziału Rozwoju Bankowości Mobilnej i Internetowej w Banku Millennium. – Coraz więcej klientów loguje się do konta już tylko mobilnie, dlatego rozbudowujemy w aplikacji funkcję MilleUrząd dotychczas dostępną jedynie w bankowości internetowej. Od stycznia nasi klienci mogą składać w aplikacji również wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy – dodaje.

Dodatkowo bank przygotował kolejną promocję dla rodziców. Można w niej zyskać nawet 100 zł na eKarcie goodie, którą można płacić we wszystkich sklepach w Polsce, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych:

  • pierwsze 50 zł za otwarcie dla dziecka do 31 marca 2022 r. Konta 360° Junior i wymienione aktywności: 100 zł pierwszej wpłaty na konto, a jeśli dziecko ukończyło 7 lat również aktywację aplikacji mobilnej, min. 1 płatność kartą debetową, telefonem lub BLIKIEM oraz wyrażenie zgód marketingowych. Klient może otworzyć w promocji konto dla każdego ze swoich dzieci.
  • kolejne 50 zł za złożenie do 29.04.2022 r. wniosku o 500+ na okres od 1.06.2022 do 31.05.2023 w serwisach online banku.

Szczegóły znajdują się w regulaminie promocji „100 zł z Kontem 360° Junior i 500+”, dostępnym na stronie Banku Millennium.

Wnioski na nowy okres rozliczeniowy programu Rodzina 500+ dostępne są od 1 lutego 2022 r. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego i otrzymać świadczenie w czerwcu 2022 r., należy złożyć wniosek do 30 kwietnia 2022 r. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

W nowym okresie świadczeniowym wnioski rozpatrywane są przez ZUS, a nie jak dotychczas, przez urząd dzielnicy/gminy. Nowy wniosek uwzględnia również rodziców pracujących lub/i pobierających świadczenia na terenie UE i Wielkiej Brytanii (w ramach tzw. koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego).


Autor:

Bank Millennium

Last Updated on 7 lutego, 2022 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA