CA Immo: Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. otwiera placówkę medyczną w biurowcu Warsaw Spire C, należącym do CA Immo!

CA Immo: Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. otwiera placówkę medyczną w biurowcu Warsaw Spire C, należącym do CA Immo!

CA Immo podpisało umowę najmu z firmą enel-med, która zdecydowała się otworzyć placówkę medyczną na parterze biurowca Warsaw Spire C.
Umowa została zawarta na 10 lat.
Dzięki tej transakcji, poziom komercjalizacji Warsaw Spire C wynosi 92 %.
Warszawa / Wiedeń. CA Immo podpisało nową umowę najmu w biurowcu Warsaw Spire C. Grono najemców zostało powiększone o enel-med, które na 540 mkw. zaaranżuje centrum medyczne, składające się z wieloprofilowej przychodni specjalistycznej i kliniki stomatologicznej. Umowa została podpisana na okres 10 lat. Otwarcie placówki nastąpi w drugiej połowie 2022 r.

Centrum Medyczne ENEL-MED. S.A. powstało w 1993 r. Od 2011 r. jest spółką z największym polskim kapitałem, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych oferującą pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju. W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, szpital, oddziały diagnostyki obrazowej, specjalistyczne kliniki: stomatologii, medycyny estetycznej i medycyny sportowej oraz ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny. Centrum medyczne enel-med w Warsaw Spire C na dzień planowanego otwarcia będzie 19 placówką w Warszawie i 35 w Polsce. Oddział, który zajmie 540 mkw. powierzchni biurowca, będzie składał się z kliniki stomatologicznej oraz przychodni specjalistycznej dla dzieci i dorosłych, w ramach której pacjenci będą mogli skorzystać z konsultacji specjalistycznych, diagnostyki obrazowej oraz punktu pobrań i szczepień. Do dyspozycji pacjentów będzie w sumie 10 gabinetów lekarskich oraz bezpłatny parking rotacyjny.

– Jestem  bardzo zadowolony z wyboru Warsaw Spire C przez firmę enel-med na siedzibę swojego kolejnego oddziału. Placówka medyczna będzie rewelacyjnym udogodnieniem zarówno dla użytkowników naszego biurowca, jak i okolicznych mieszkańców. Warto podkreślić, że umowę tę zwarliśmy w niezwykle wymagającym okresie dla sektora biurowego. Jak wynika z danych rynkowych, w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. w Warszawie podpisano umowy najmu na łącznie 398 100 mkw, jest to o 10% mniej, niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Transakcja ta stanowi dla nas szczególny powód do dumy –  powiedział Dawid Wątorski, Senior Leasing Manager w CA Immo.

– Nowa placówka w budynku Warsaw Spire C zapewni naszym pacjentom łatwy dostęp do lekarzy i usług medycznych za sprawą świetnej lokalizacji i łatwego dojazdu z każdego miejsca w Warszawie. To kolejne planowane otwarcie, które jest spójne ze strategią firmy na najbliższe lata, zakładającej ciągły rozwój i poszerzanie sieci placówek, w tym specjalistycznych. Już w 2022 roku planujemy otworzyć kolejne wieloprofilowe przychodnie specjalistyczne oraz kliniki stomatologiczne, nie tylko na terenie Warszawy – komentuje Bartosz Rozwadowski, Dyrektor ds. inwestycji i zakupów w enel-med.

Podczas transakcji, najemcy doradzała firma CBRE.

Warsaw Spire C to nowoczesny budynek biurowy, wchodzący w skład portfolio CA Immo w Polsce od 2018 r. Obiekt zlokalizowany jest w samym sercu biznesowej części stolicy – na Woli, przy pl. Europejskim 2. Jego położenie gwarantuje doskonały dojazd z każdego miejsca w Warszawie – niezależnie od wybranego środku transportu. Nieopodal inwestycji znajduje się stacja metra Rondo Daszyńskiego oraz liczne przystanki autobusowe, tramwajowe i rowery miejskie. 

Piętnastokondygnacyjny Warsaw Spire C został oddany do użytkowania w 2015 roku i oferuje  ponad 21 000 mkw. powierzchni komercyjnej oraz parking w garażu podziemnym na 241 miejsc. W budynku zastosowano innowacyjne rozwiązania technologiczne i proekologiczne, a moduły biurowe wyposażono m.in. w system kontroli dostępu, BMS oraz dwustronne zasilanie. Wysoki standard wykończenia, możliwość elastycznej aranżacji wnętrz, przeszklone elewacje i bardzo dobry dostęp do światła dziennego zapewniają niezwykle komfortowe warunki pracy wszystkim najemcom inwestycji.

Wśród najemców Warsaw Spire C znajdują się m.in. Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Benefit Systems, Stroer, czy Adecco. Biurowiec jest skomercjalizowany w 92%.

W bezpośrednim otoczeniu Warsaw Spire znajduje się wiele punktów handlowo-usługowych, jak i specjalnie wydzielona przestrzeń miejska, która łączy funkcje publiczne oraz komercyjne będąc do dyspozycji wszystkich warszawiaków.

Należące do CA Immo budynki Warsaw Spire C i Warsaw Spire B są częścią kompleksu Warsaw Spire, który był wielokrotnie nagradzany w prestiżowych plebiscytach branżowych (m.in w 2017 roku zwyciężył w kategorii Best Office & Business Development na targach MIPIM w Cannes), posiada również certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.


Autor:

CA Immo

Informacje o autorze:

CA Immo jest inwestorem, zarządcą i deweloperem działającym w sektorze nowoczesnych nieruchomości biurowych zlokalizowanych w obrębie głównych węzłów komunikacyjnych w Niemczech, Austrii i w Europie Centralnej. Aktywność firmy koncentruje się na kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, ich wynajmie, jak również realizacji projektów deweloperskich w oparciu o wieloletnie doświadczenie. CA Immo zostało założone w 1987 roku i jest notowane w ramach głównego indeksu ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio firmy obejmuje projekty o łącznej wartości 5,9 mld euro, które zlokalizowane są w Austrii, Niemczech oraz w innych krajach  Europy Środkowo-Wschodniej.

Last Updated on 29 listopada, 2021 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA