IoT to przede wszystkim bezpieczeństwo

Rozwiązania związane z internetem rzeczy stają się popularne i są już niemal wszechobecne. Stajemy się coraz bardziej otwarci na nowe technologię i ich obecność w naszych życiach. Wyposażamy nasze domy i biura w coraz to nowsze systemy. “Smart” są również nasze samochody, lodówki, pralki, zegarki czy buty. Jednakże czy przed zakupem kolejnego odkurzacza  z aplikacją na telefon albo lodówki z dostępem do Internetu, zastanawiamy się nad bezpieczeństwem rozwiązań zastosowanych przez producenta albo jakie informacje o naszym życiu zbiera urządzenie i co się może stać gdy wpadną w niepowołane ręce? Sprzęt, który miał odpowiadać za sprzątanie mieszkania, posiada w pamięci zapisany plan nieruchomości a lodówka może zdradzić informację o naszych przyzwyczajeniach czy rytmie dnia.

Firma SAFLI Global Electronics B.V. wychodząc naprzeciw wyzwaniom stawianym urządzeniom IoT, jako jedyny  producent elektroniki, integrujemy we wszystkich naszych produktach sprzętowe rozwiązania kryptograficzne gwarantujące bezpieczną komunikację end-to-end, jak również i szyfrowanie zebranych w pamięci informacji. Dbamy o prywatność naszych klientów, dlatego też nie zbieramy danych, które wykraczałyby poza konieczne do użytkowania.  Obecnie, do głównych naszych produktów należą SAFiot- bezpieczna, bezporzewodowa kontrola dostępu dla budynków,  SIMPLiot- proste rozwiązania  IoT do automatyzacji procesów, Multi Share- systemy do ekonomii dzielenia oraz Smart Storage- automatyczny wynajem boksów self-storage. Dodatkowo, naszą platformę można łatwno zaadaptować do innych zastosowań w celu bepiecznego połaczenia tego co fizyczne z internetem.

Przy zakupie rozwiązań SMART warto zadać pytanie o  bezpieczeństwo i o to jakie dane mogą zostać utracone w krytycznej sytuacji.  Nawet w przypadku producentów rozwiązań  o ugruntowanej pozycji rynkowej, odpowiedzi mogą być bardzo zaskakujące. Niestety, jeszcze nie każdy myśli o bezpieczeństwie IoT w sposób tak poważny jak to robimy w SAFLI.


Autor:

SAFLI

Last Updated on 19 lutego, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA