Spółka z ambicjami na rynku drewna
2021 rok przyniósł wahania cen wszystkich podstawowych materiałów budowlanych. Podwyżki nie ominęły również drewna, które stanowi trzon przedmiotów codziennego użytku oraz zdaje się niezbędne do budowy w Polsce domów jednorodzinnych. Rekordowa liczba wydanych pozwoleń na budowę okazał się impulsem do rozwoju dla branży drzewnej odbudowującej się po pandemicznym szoku. Skokowy wzrost popytu spowodował nie tylko znaczny wzrost cen, ale również poważne niedobory surowca drzewnego na całym świecie.
W tych trudnych warunkach spółka braci Marcina i Sebastiana Ujejskich wykazała się zrozumieniem branży oraz panujących w niej trendów. Przez pierwsze półrocze udało się podwoić wyniki zanotowane w analogicznych okresach poprzedniego roku.
– To mocna baza do dalszych wzrostów – zapewnia Prezes Blue Timber SA Marcin Ujejski. Marka Drewno dla Domu poprzez wprowadzone rozwiązania e-commerce, co raz wyraźniej wskazuje na potencjał użycia Internetu w branży drzewnej. Dzięki stałemu wzrostowi bazy produktów oraz dostawców możemy zaoferować klientom co raz szerszy asortyment rozwiązań.
Bardzo istotne w trudnym czasie dużego popytu było zapewnienie ciągłości dostaw dla klientów skupionych na realizacji konstrukcji drewnianych w oparciu o półprodukty zapewnione przez grupę Blue Timber SA. Pierwsze półrocze pokazało, że hasło Zbudujmy razem coś niezwykłego to nie tylko reklamowy slogan, ale wizja zmiany otoczenia klientów. Dzięki wysiłkowi wyspecjalizowanych ekip monterskich codziennie na terenie całego kraju powstają drewniane konstrukcje wpisujące się w krajobraz nowoczesnej Polski. Rozbudowa kadry oraz bazy biurowej to dowód rozwoju Blue Timber SA. Kreowanie kilku kanałów sprzedaży jednocześnie zapewnia stały obrót towarami – tym samym wspierając rozwój partnerów Drewno dla Domu.
Jak powinna wyglądać troska o środowisko w branży drzewnej? Aspirujemy by do 2025 roku zostać liderem polskiego segmentu detalicznego naszej branży, jednak kładziemy nacisk na to by odbyło się w zgodzie ze środowiskiem naturalnym – zapowiada Marcin Ujejski. Blue Timber SA w ramach akcji #miliondrzewwpolsce rozpoczął transformację branży produkującej ekologiczny materiał budowlany. Dzięki masowemu sadzeniu klonów paulowni produkcja drewna na plantacjach staje się wydajna i ekologiczna – tym samym wyznaczając trendy dla całej branży. Co raz częściej słyszy się o redukcji emisyjności szkodliwych substancji do atmosfery na terenie Unii Europejskiej między innymi dokument Fit for 55 w sposób diametralny może zmienić rozumienie prawa do emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Organizacja Narodów Zjednoczonych poprzez Porozumienie Paryskie już w 2016 roku pokazała zgodność społeczności międzynarodowej w dążeniach do neutralności klimatyczne. Klony paulowni, dzięki wykorzystaniu ich naturalnych atutów, mogą okazać się ważnym ogniwem w wiązaniu szkodliwych dla atmosfery substancji w drewno, stające się później ekologicznym budulcem. Ten czysty i ekologiczny proces stanowiący potrzebną innowację, która może zostać wykorzystana przez każdego zainteresowanego, dzięki know-how zgromadzonym przez grupę Blue Timber SA.
Oxygen Forest Poland jako książkowy przykład startupu buduje skalowalny model biznesowy dla klientów B2B oraz B2C zachęcając do dekarbonizacji. Każdy rok to nowa szansa na posadzenie plantacji drzew, które dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu procesu fotosyntezy wiążą zanieczyszczenia występujące w powietrzu. Oxygen Forest Poland szczególną uwagę przykłada do prac badawczo-rozwojowych w zakresie opracowania optymalnych metod hodowli różnych typów paulowni w Polsce. To szczególne wyzwanie, biorąc pod uwagę występowanie w naszym kraju aż pięciu różnych stref klimatycznych oraz zróżnicowanego krajobrazu poszczególnych regionów. Świadomi tych wyzwań rozpoczęliśmy współpracę z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, którego naukowcy stali się opiekunami merytorycznymi oraz doradcami projektu.
Dzięki wierze i zaufaniu klientów Oxygen Forest Poland zarządza obecnie ponad 14 hektarami plantacji rozłożonych w całej Polsce. To początek nurtu ekologicznych upraw balansujących wpływ człowieka na środowisko w naszym kraju oraz na całym świecie. Dzięki możliwości realizacji skrojonej pod potrzeby klienta plantacji Oxygen Forest Poland może spełnić marzenie życia w czystym świecie, którego gospodarka równoważy się dla dobra całego społeczeństwa.
Realizując wyżej opisane wizje Blue Timber SA pragnie pozostać na ambitnym kursie wejścia na GWP.
– Jeśli projekt nadal będzie rozwijał się zgodnie z założeniami to do 2025 roku każdy będzie mógł zostać akcjonariuszem lidera detalicznego segmentu branży drzewnej. Już dziś pragnę podziękować inwestorom, którzy zaangażowali się w projekt na wczesnym etapie – to między innymi dzięki ich wkładom, uważamy że ten plan jest możliwy – podsumowuje w rozmowie Marcin Ujejski.
Autor:
Blue Timber
Last Updated on 25 stycznia, 2022 by Łukasz