ACCIONA – deweloper wraz z Grupą Kapitałową F.B.I. TASBUD Generalnym Wykonawcą i Kuryłowicz & Associates, inicjują nową tradycję charytatywnej wiechy

ACCIONA Nieruchomości, deweloper realizujący nowopowstające osiedle U-City Residence wraz z Generalnym Wykonawcą Grupą Kapitałową F.B.I TASBUD oraz studiem architektonicznym Kuryłowicz & Associates, autorem projektu osiedla, wspierają Powiślańską Fundację Społeczną. Przekazanie środków finansowych oraz podarunków od pracowników firm to kolejny element działań CSR zainicjowanych podczas wiechy osiedla UCity Residence, tak niestandardowej, a wręcz unikatowejwiechy w Polsce, która świętuje ukończenie budowy konstrukcji inwestycji akcją charytatywną.

Na początku grudnia, ACCIONA wraz z Grupą Kapitałową F.B.I. TASBUD przekazały po dziesięć tysięcy złotych, a studio architektoniczne Kuryłowicz & Associates pięć tysięcy złotych na rzecz Powiślańskiej Fundacji Społecznej. Dodatkowo, pracownicy dewelopera i generalnego wykonawcy przeprowadzili zbiórkę darów, tj. produkty spożywcze, gry i zabawki, książki, materiały edukacyjne oraz szkolne przybory, które trafiły do podopiecznych Fundacji – dzieci objętych programem terapeutycznym.

Działalność biznesowa jest ważnym motorem napędowym dla wielu obszarów codziennego życia i może stanowić przyczynek do zmian. Wspieramy zrównoważony model biznesowy, który ma na celu wzrost gospodarczy, postęp społeczny i równowagę środowiskową w celu poprawy życia obecnych i przyszłych pokoleń. Budownictwo to bardzo wymagający i odpowiedzialny biznes, który nie wyklucza wrażliwości. Budujemy domy, najważniejsze miejsce w życiu każdego z nas, dla ludzi. Przyświeca nam motto Business as unusual, czyli prowadzenie działalności w niestandardowy sposób, stąd pomysł na przeprowadzenie nietypowej wiechy, powiązanej z akcją charytatywną. W szczególnym dla nas wszystkich czasie pandemii uważamy, że należy wesprzeć tych, którzy w kryzysach cierpią najbardziej. To pierwszy raz gdy połączyliśmy budowlane święto z pomocą potrzebującym ale na pewno nie ostatni.” – powiedziała Katarzyna Unold, Dyrektor Zarządzająca ACCIONA.

Uroczystość zawieszenia wiechy to święto pracowników realizujących daną inwestycję. Deweloper jako inicjator powiązał wiechę z akcją charytatywną i zaprosił do niej generalnego wykonawcę oraz studio architektoniczne. Projekt ma duży potencjał, jeśli chodzi o zmianę koncepcji tradycji wiechy w Polsce. Wiele firm z sektora budowlanego prowadzi działalność charytatywną ale rzadko się zdarza by firmy łączyły siły, a w tym przypadku w pełnej harmonii i wspólnych celach, siły połączyły aż trzy odrębne podmioty,  by pomagać innym. Przez partnerstwa w akcjach charytatywnych działania tego rodzaju nie tylko przynoszą organizacjom charytatywnym więcej wsparcia ale także są często bardziej efektywne.

Bez wahania przyjęliśmy zaproszenie ze strony ACCIONA do podjęcia wspólnej inicjatywy o charakterze charytatywnym. Doceniamy rozszerzenie naszej współpracy także o ten aspekt, gdzie działania CSR-owe dla naszej Grupy zawsze miały i mają bardzo ważne znaczenie. Razem możemy więcej, w jedności siła. Mocno wierzymy, że pomoc dzieciom i rodzinom to inwestycja w przyszłość, szczególnie w tych niepewnych i trudnych dla wielu rodzin czasach. Wspólnie opracowaliśmy koncepcję niestandardowej wiechy i wmurowania kamienia węgielnego pod Miasteczko U-City Residence, która z jednej strony połączyła podziękowanie dla pracowników budowy za ich trud i pracę, a z drugiej strony zaangażowała firmy, w tym także pracowników budowy do udziału w szlachetnej akcji charytatywnej.” – powiedział  dr inż. Andrzej Czapczuk, Wice Prezes Grupy F.B.I. TASBUD.

Uważamy, że kluczem w naszym działaniu w przestrzeni jest odpowiedzialność, także ta społeczna, dlatego ochoczo dołączyliśmy do projektu wsparcia Powiślańskiej Fundacji Społecznej” – dodał Marek Kuryłowicz Prezes Zarządu Kuryłowicz & Associates.

Powiślańska Fundacja Społeczna działa na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin. Psychologowie oraz terapeuci Fundacji pracują z dziećmi i rodzinami mającymi poważne problemy życiowe z powodu bezrobocia, biedy, chorób, trudności wychowawczych. Misją Fundacji jest jest niesienie pomocy dzieciom i ich rodzinom. Fundacja pomogła już ponad 2000 podopiecznych.

„Trudna sytuacja naszych podopiecznych i ich rodzin, często pogorszyła się jeszcze w wyniku kryzysu wywołanego koronawirusem. Wskutek pandemii wiele osób straciło pracę i wciąż obawia się o jej utratę, wszyscy odczuwamy większy stres, niepewność i brak poczucia bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest wsparcie i pomoc, które otrzymaliśmy od darczyńców. Środki finansowe pozwolą nam na dalszą realizację naszych działań statutowych, m.in. na prowadzenie świetlic socjoterapeutycznych. A przekazane podarunki  przydadzą się by kontynuować działania edukacyjne dla naszych podopiecznych. Warto pomagać i za otrzymane wsparcie serdecznie dziękujemy” – powiedziała Anna Gierałtowska, Prezes Powiślańskiej Fundacji Społecznej.

Dla nas pomaganie w ten sposób jest kluczowe, ponieważ tak jak budujemy mieszkania dla naszych Klientów, pracujemy równie ciężko, by budować lepsze jutro. Mieszkanie to dom a dom to ludzie, rodzina. Gdy usłyszeliśmy o Fundacji oraz pracy, jaką wykonują, od razu chcieliśmy zaangażować się w ich wsparcie. Tak jak celem wiechy jest zagwarantowanie nieruchomości oraz jej mieszkańcom dobrego życia i opieki przez siły natury tak celem ACCIONA jest polepszanie jakości życia ludzi, nie tylko poprzez tworzenie przyjaznych osiedli mieszkaniowych ale także poprzez wspieranie lokalnych społeczności.” – na koniec dodała Unold.

ACCIONA Nieruchomości inicjator akcji charytatywnej, Grupa kapitałowa F.B.I. TASBUD oraz pracownia Kuryłowicz & Associates jako firmy odpowiedzialne społecznie, zdecydowały się razem wesprzeć Fundację, widząc ogrom pracy, jaką organizacja wkłada w budowanie lepszego jutra dla rodzin dotkniętych problemami, biedą i bezrobociem. W tych trudnych czasach ważne jest nie tylko z tworzenie przyjaznych, innowacyjnych osiedli mieszkaniowych, ale także wspieranie lokalnych społeczności. . U-City Residence to osiedle o pięknej niskiej zabudowie powstające w willowej części Ursusa. W skład osiedla wchodzi 165 mieszkań z tarasami, loggiami lub ogrodami o metrażach od 34 do 140 m2. Budowa osiedla rozpoczęła się w czwartym kwartale 2019 roku. Pomimo epidemii wirusa SARS-CoV-2 oraz wprowadzonych wiosną i jesienią br. ograniczeń, prace budowlane są realizowane zgodnie z harmonogramem. Oddanie do użytkowania jest planowane na trzeci kwartał 2021 roku.


Autor:

F.B.I. TASBUD

Last Updated on 22 grudnia, 2020 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA