Budynek FOCUS z Certyfikatem BREEAM In-Use

Warszawski biurowiec FOCUS otrzymał certyfikat BREEAM In-Use. Oznacza to, że obiekt funkcjonuje w sposób zrównoważony i ma jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko naturalne. Zarządcą budynku jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Certyfikat BREEAM określa wzorce dla realizacji oraz funkcjonowania wysokoefektywnych „zielonych budynków” na głównych polach takich jak: zrównoważone zagospodarowanie terenu, oszczędność zasobów wody, efektywność energetyczna, wybór materiałów oraz jakość środowiska wewnątrz budynku. Warszawski biurowiec FOCUS uzyskał certyfikat BREEAM In-Use, przyznawany istniejącym budynkom, na poziomie „Very Good” w ramach oceny budynku oraz „Excellent” w ramach Building Management..

Biurowiec FOCUS to najwyższej jakości przestrzeń biurowa, a certyfikat BREEAM dodatkowo potwierdził jej charakter proekologiczny. Cieszy nas, że nasze portfolio poszerza się o kolejne budynki z certyfikacją BREEAM, tym bardziej, że zarządzany przez nas obiekt otrzymał jedną z najwyższych not w kategorii Building Management – mówi Tomasz Pawłowski, Senior Property Manager, Asset Services EMEA, Cushman & Wakefield.

FOCUS został zaprojektowany przez architektów z warszawskiej pracowni APA Kuryłowicz & Associates. Budynek ma formę sześcianu o powierzchni całkowitej ok. 62.000 mkw i kubaturze 243 500 m3. Piętnastokondygnacyjny biurowiec podzielony jest na cztery całkowicie niezależne i samowystarczalne części, oddzielone od siebie strefami pożarowymi, z własnym systemem komunikacji pionowej i pionami instalacyjnymi. Charakterystycznym elementem jest wspólne atrium, wysokie na 25 m, pokryte szklanym dachem i połączone z ogrodem zimowym na 6. piętrze, którego niesymetryczna kompozycja kontrastuje z frontem budynku.


Autor:

Cushman & Wakefield

Last Updated on 22 grudnia, 2020 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA