CA Immo z nowym najemcą w Sienna Center w Warszawie

CA Immo z nowym najemcą w Sienna Center w Warszawie

  • CA Immo podpisało umowę najmu z międzynarodową firmą WestRock
  • Biurowiec Sienna Center jest skomercjalizowany w 98%
  • Wysoką jakość budynku potwierdza m.in. certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”
Warszawa. CA Immo podpisało nową umowę najmu w Sienna Center w Warszawie. Grono najemców biurowca należącego do portfolio CA Immo powiększyło się o kolejną międzynarodową firmę – WestRock. Wiodący dostawca zrównoważonych ekologicznie rozwiązań papierniczych i opakowań wynajął 400 mkw. powierzchni na 2. piętrze budynku.

WestRock jest notowanym na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: WRK), światowym liderem w zakresie produkcji papieru i najwyższej jakości opakowań dedykowanych różnym branżom. Firma, zaliczana do największych globalnych przedsiębiorstw według prestiżowego rankingu Fortune 500, obsługuje klientów na całym świecie, a jej biura, centra badawcze i zakłady produkcyjne zatrudniające łącznie ponad 50 000 pracowników, umiejscowione są w ponad 300 lokalizacjach na terenie Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Azji i Australii.

–Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do grona najemców Sienna Center dołączyła firma WestRock. Zaufanie ze strony tak prestiżowej marki, cieszącej się uznaniem klientów i partnerów biznesowych na całym świecie, stanowi doskonałe potwierdzenie jakości tego biurowca. Nasz klient docenił wyjątkową lokalizację Sienna Center oraz najwyższy standard oferowanej  przestrzeni. Podpisując tę umowę po raz kolejny pokazaliśmy, iż Sienna Center dzięki swoim niezaprzeczalnym atutom z powodzeniem może konkurować z wieloma nowymi budynkami biurowymi, powstającymi w centrum Warszawy i w rejonie Ronda Daszyńskiego– powiedział Dawid Wątorski, Senior Leasing Manager w CA Immo.

Biura WestRock w Sienna Center zostaną zaaranżowane na 400 mkw. nowoczesnej przestrzeni zlokalizowanej na 2. piętrze budynku, a pierwsze osoby rozpoczną w nich pracę sierpniu 2021 r. Umowa została podpisana na 5 lat, w procesie negocjacji najemcy doradzała firma Cushman & Wakefield.

–Bardzo cenimy sobie współpracę z WestRock i cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy przyjemność wspierać firmę w procesie relokacji. WestRock dokonało wyboru Sienna Center, ponieważ budynek spełnił wszystkie oczekiwania firmy. W nowej lokalizacji zintegrowane zostaną dwa zespoły, które do tej pory pracowały w różnych budynkach. Sienna Center natomiast zyskała kolejnego prestiżowego najemcę – mówi Agnieszka Głuchowska, Senior Negotiator w Cushman & Wakefield.

Sienna Center to nowoczesny biurowiec o łącznej powierzchni najmu 20 500 mkw., zlokalizowany w centrum Warszawy, u zbiegu ulic Siennej, Żelaznej i Twardej. Dziewięciokondygnacyjny budynek, składający się z trzech części o niezależnych wejściach i recepcjach, oferuje najwyższej jakości powierzchnie biurowe, przestrzenie handlowo-usługowe, a także 209 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Dzięki niezwykle funkcjonalnemu projektowi architektonicznemu autorstwa Leszka Klajnerta i Jerzego Czyża, biurowiec wyróżnia się wysoką wydajnością i elastycznością w planowaniu przestrzeni pracy – zarówno w układzie gabinetowym, jak i open space. Budynek cechuje także wysoka efektywność energetyczna potwierdzona certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.

Doskonała lokalizacja Sienna Center w ścisłym centrum Warszawy, gwarantuje dogodny dostęp do różnych środków komunikacji miejskiej (metro, tramwaje, autobusy), a tym samym szybkie połączenia z wszystkimi dzielnicami stolicy. W bezpośrednim otoczeniu Sienna Center znajdują się ponadto liczne punkty handlowo-usługowe, restauracje i kawiarnie, banki, punkty pocztowe czy hotele. Obiekt położony jest zaledwie 5 minut drogi samochodem od Dworca Centralnego w Warszawie i ok. 20 minut od międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Atuty Sienna Center doceniły renomowane polskie i międzynarodowe firmy, co przełożyło się na 98% poziom komercjalizacji budynku. Wśród najemców biurowca znajdują się m.in. FIS Technology, PGE, NTT, Roedl.


Autor:

CA Immo

Last Updated on 25 czerwca, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA