Cushman & Wakefield rozpoczyna współprcacę z Zeitgeist AM

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield rozpoczęła współpracę z inwestorem Zeitgeist Asset Management i przejmuje zarządzanie nieruchomościami z polskiego portfolio firmy.

Zeitgeist Asset Management to firma prowadząca działalność deweloperską oraz zarządzająca nieruchomościami na rzecz inwestorów prywatnych i instytucjonalnych w rejonie Europy Środkowo- Wschodniej, z biurami w Warszawie, Pradze oraz Berlinie. W Polsce Zeitgeist AM nabył nieruchomości w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku.

Koncentrujemy się na dobrze zlokalizowanych, często historycznych budynkach, położonych w centrach największych miast. Kupujemy, a następnie podnosimy wartość obiektów dzięki przebudowie i rewitalizacji. Gotowe lokale udostępniamy w formie najmu krótko- lub długoterminowego. Obecnie w Polsce mamy osiem nieruchomości. W planach są kolejne inwestycje oraz rozwój działalności w miastach regionalnych. Wybór C&W do współpracy w zakresie wynajmu i zarządzania podyktowany był międzynarodowym zasięgiem i bogatym doświadczeniem partnera – mówi Peter Noack, CEO Zeitgeist Asset Management.

Cieszę się, że nawiązaliśmy współpracę z taką firmą jak Zeitgeist AM, która w swoim portfelu posiada nie tylko znakomicie usytuowane, ale także bardzo ciekawe obiekty z dużym potencjałem na przyszłość. My ze swojej strony na pewno będziemy wspierać Klienta we wdrożeniu wszystkich planów co do oferowanych budynków i mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się wypracować satysfakcjonujące rozwiązania – mówi Zuzanna Paciorkiewicz, Head of Operations, Cushman & Wakefield.

Cushman & Wakefield zarządzać będzie 5 nieruchomościami firmy: w Warszawie przy ul. Brzeskiej 24, ul. Nowogrodzkiej 45-47 i ul. Długiej 44 oraz w Krakowie przy ul. Cystersów 21 i ul. Wielopole 2.

Otwieramy nowy rozdział współpracy z Zeitgeist Asset Management. Firma w swoim portfolio posiada dobrze zlokalizowane budynki, które w przyszłości zostaną zrewitalizowane i dostosowane pod inne funkcje użytkowe. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego projektu – będzie to z pewnością ciekawe wyzwanie – mówi Grzegorz Dyląg, Head of Asset Services Business Space, Cushman & Wakefield.

Docelowo będziemy przebudowywać i odnawiać wszystkie zakupione nieruchomości, jednak dbamy o to, aby przynosiły one dochody od pierwszych dni po zakupie – tłumaczy Michał Okoń, dyrektor zarządzająca Zeitgeist AM.

W Krakowie firma Cushman & Wakefield zarządza dwoma kompleksami. Przy ul. Cystersów 21 znajduje się 8000 mkw. powierzchni użytkowej w czterech budynkach o przeznaczeniu biurowo-magazynowym. Natomiast przy ul. Wielopole 2 znajduje się zabytkowy budynek Poczty Głównej o powierzchni ponad 9300 mkw.

Krakowskie budynki firmy Zeitgeist to przede wszystkim świetna lokalizacja. Kompleks znajdujący się w dzielnicy Grzegórzki sąsiaduje ze Starym Miastem. Dodatkowo sama ulica Cystersów łączy kluczowe arterie prowadzące do centrum miasta oraz takie węzły komunikacyjne jak Rondo Mogilskie i Grzegórzeckie. W tej okolicy pojawia się coraz więcej nowoczesnych apartamentowców oraz budynków biurowych i w najbliższych latach z pewnością będziemy obserwować proces dalszej urbanizacji tej dzielnicy – mówi Dariusz Madej, Senior Negotiator, Cushman & Wakefield.


Autor:

Cushman & Wakefield

Last Updated on 1 listopada, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA