NDI wybuduje wielopoziomowy parking dla Instytutu Onkologii

NDI wybuduje wielopoziomowy parking dla Instytutu Onkologii

W przyszłym roku pacjenci Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach będą mogli skorzystać z nowego wielopoziomowego parkingu na 800 miejsc postojowych. Obiekt wybudują spółki z sopockiej grupy NDI.

Umowa została podpisana w czwartek 28.01. Od tej daty wykonawca ma 72 tygodnie na uzyskanie zezwoleń i wykonanie prac.

Wielopoziomowy parking, będzie miał powierzchnie 19600m2 i znajdzie się tam 800 miejsc postojowych, w tym 32 dla osób niepełnosprawnych. Przebudowana i dostosowana do nowych warunków zostanie również wewnętrzna infrastruktura drogowa Instytutu Onkologii. Całość zostanie objęta nowoczesnym systemem parkingowym, który pozwoli na sprawne rozliczanie opłat za postój. Pojawią się także stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

– Na zrealizowanie prac projektowych, przeprowadzenie wszelkich uzgodnień i uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę mamy 36 tygodni od podpisania umowy – mówi Kamil Kasprzak, dyrektor projektu z grupy NDI. – Przewidujemy zatem rozpoczęcie prac budowlanych w październiku bieżącego roku. Parking będzie gotowy po kolejnych 36 tygodniach, czyli w czerwcu 2022 roku.

Inwestycja pozwoli na znaczącą poprawę warunków parkingowych, które panują obecnie na terenie Instytutu Onkologii. Każdego dnia do NIO przyjeżdżają setki pacjentów, którzy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu mają problemy ze znalezieniem miejsc postojowych. Projektowany parking pozwoli pomieścić auta, a przebudowana infrastruktura wewnętrzna usprawni ruch na terenie Instytutu.


Autor:

Grupa NDI

Last Updated on 22 marca, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA