Pierwszy na świecie system ESS z funkcją grid forming zastosowany w stacji logistycznej niskiego pułapu

Pierwszy na świecie system ESS z funkcją grid forming zastosowany w stacji logistycznej niskiego pułapu

SINEXCEL, pionier na światowym rynku modularnych systemów magazynowania energii oraz rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych i zapewniania dostępu do wysokiej jakości energii, prezentuje pierwszy na świecie system magazynowania energii (ESS) z funkcją grid forming (formowania sieci) dla stacji logistycznej niskiego pułapu wraz z Shenzhen Qihay, znaną firmą technologiczną specjalizującą się w pojazdach inteligentnych i gospodarce niskiego pułapu. Ten kamień milowy potwierdza wykonalność systemów magazynowania energii z funkcją grid forming w logistyce niskiego pułapu, ustanawiając nowy standard w zakresie integrowania systemów energetycznych nowej generacji z rozwijającą się infrastrukturą niskiego pułapu.

Systemy magazynowania energii z funkcją grid forming zasilają logistykę opartą na dronach

Jako pierwszy hub usług publicznych w branży, stacja obejmuje automat do paczek połączony z hybrydowym systemem ESS z funkcją grid forming „Lithium+Sodium” (lit+sód). Automat pozwala na sterowane AI wysyłki dronami, inteligentne magazynowanie i efektywne przetwarzanie danych, zapewniając dostawy paczek do 5kg w promieniu 15 km. Dalsze projekty pilotażowe hubów i baz logistycznych niskiego pułapu mają rozpocząć się w czerwcu.

Hybrydowy litowo-sodowy system magazynowania energii z funkcją grid forming

ESS to kluczowe osiągnięcie w ramach dużej inicjatywy B+R prowincji Guangdong w zakresie przekształtników do magazynów energii z funkcją grid forming. System oferuje wysoką niezawodność, długą żywotność i zwiększoną gęstość energetyczną, zapewniając solidne wsparcie dla miejskich systemów energetycznych nowej generacji.

Wyzwania energetyczne i operacyjne w gospodarce niskiego pułapu

Stacje dostawy dronami borykają się z kluczowymi wyzwaniami: większość małych dronów ma czas lotu zaledwie 15-20 minut, co wymaga częstego ładowania. W oddalonych lokalizacjach nieodpowiednia infrastruktura energetyczna może zakłócać działalność, a wysokie koszty energii na terenach wiejskich mogą utrudniać komercjalizację na dużą skalę.

Zintegrowany hub energetyczny do zastosowań niskiego pułapu

ESS z funkcją grid forming może płynnie integrować się z panelami solarnymi i stacjami ładowania, umożliwiając stworzenie mobilnego huba energetycznego typu wszystko w jednym „fotowoltaika-magazynowanie-ładowanie” zapewniającego terminowe i niezawodne dostawy energii do logistyki w miejscach oddalonych i w zastosowaniach rolniczych.

Elastyczne i przystępne kosztowo wdrożenie

Dzięki łatwości ponownego wdrożenia, ESS może zostać szybko przeniesiony, co minimalizuje nadmiarowe inwestycje w infrastrukturę i pozwala skorzystać z sytemu na terenach wiejskich i sytuacjach nagłych. Długi cykl życia dodatkowo obniża tempo utraty wartości i koszty operacyjne.

Lider innowacji w gospodarce niskiego pułapu

SINEXCEL nadal będzie napędzał innowacje technologiczne, przyspieszając wdrażanie systemów magazynowania energii i infrastruktury ładowania z funkcją grid forming w gospodarce niskiego pułapu. Będzie także eksplorować nowe granice globalnej transformacji energetycznej i wspierać rozwój nowych branż.

SINEXCEL

Założona w 2007 r. firma SINEXCEL jest pionierem w dziedzinie magazynowania energii, rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych i zapewniania dostępu do wysokiej jakości energii. Na swoim koncie ma wdrożenie systemów magazynowania energii o łącznej mocy 12 GW, 140 tys. ładowarek do pojazdów elektrycznych oraz blisko 20 mln amperów aktywnych filtrów harmonijnych. SINEXCEL współpracuje z liderami branżowymi, takimi jak EVE Energy i Schneider Electric, na rzecz wolności energetycznej.

Przeczytaj także: Powstała płynna bateria, która może mieć dowolny kształt


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Last Updated on 23 kwietnia, 2025 by Samir Malki

Udostępnij
TAGS