Tu bije serce biznesu

Tu bije serce biznesu

Four Points by Sheraton Warsaw Mokotow

Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów to pierwszy hotel tej marki w Polsce. Ten 4-gwiazdkowy obiekt wchodzący w struktury grupy Marriott International pierwszych gości przyjął w kwietniu 2019 roku. Położony jest w sercu biznesowej części Warszawy, w pobliżu wielu biurowców Mokotowa i swoją ofertę kieruje głównie do gości szukających dobrego standardu i przyjaznej, niezobowiązującej atmosfery. Ponadczasowy design w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami, przyjazna, niezobowiązująca atmosfera i wysoki standard usług to cechy charakterystyczne hotelu.

Wnętrza zostały zaprojektowane w stylu modern vintage i nawiązują do osiągnięć czołowych polskich projektantów dawnej Warszawy. W hotelu znaleźć można przykłady klasyki wzornictwa zaprojektowane przez jednych z najlepszych polskich projektantów takie jak szkło Zbigniewa Herbowego, ceramika Lubomira Tomaszewskiego i jedne z najbardziej designerskich porcelanowych rzeźb – figurki z Ćmielowa. Wśród hotelowych mebli rozpoznać można kultowe wzory foteli z lat 50-tych i 60-tych – model 366 Józefa Chierowskiego  i fotel Romana Modzelewskiego RM58. Wnętrza dekorują ponadto czarno-białe fotografie dawnej Warszawy między innymi artysty fotografika Tadeusza Rolke oraz plakaty autorstwa Ryszarda Kaja. Marka stawia na autentyczność surowców, we wnętrzach użyto więc takich materiałów jak kamienie, między innymi biały marmur – związane z warszawską tradycją architektoniczną, drewno dębowe – tradycyjny polski materiał i ręcznie wykonane płytki i ozdoby ścienne, w tym oryginalne sgraffito umiejscowione w lobby głównym. Technika sgraffita polega na ręcznym nakładaniu kolejnych, kolorowych warstw tynku lub glin i zeskrobywaniu fragmentów warstw wierzchnich w czasie, kiedy one jeszcze nie zaschły. W ten sposób powstał wielobarwny wzór. W hotelowym lobby znajduje się również oryginalna falowana forma sufitu nawiązująca do nie do końca rozwiniętej markizy.

FOUR POINTS BY SHERATON WARSAW MOKOTÓW

190 klasycznie urządzonych pokoi zapewnia warunki zarówno do komfortowego wypoczynku jak i praktyczne miejsce pracy. Pokoje wyposażone zostały m.in. w wygodne łóżka Four Points by Sheraton Comfort Bed, 55-calowe telewizory z modułem Chromecast i aplikacjami typu Netflix i Youtube, szybki i bezpłatny dostęp do Internetu oraz nowoczesne udogodnienia typu mobile key i mobile check-in.

Four Points by Sheraton to także doskonały wybór na spotkania biznesowe, szkolenia czy konferencje. W hotelu zaprojektowano 5 nowoczesnych sal konferencyjnych, które mogą pomieścić do 250 osób. Wszystkie mają dostęp do światła dziennego i są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny. Mobilne ściany pozwalają na dostosowanie powierzchni i ustawienia sali do indywidualnych potrzeb.

FOUR POINTS BY SHERATON WARSAW MOKOTÓW

Wyróżnikiem hotelu jest także Restauracja & Bar Suwak 7, która oferuje wysokiej jakości dania kuchni regionalnej skomponowane ze świeżych i sezonowych produktów oraz unikatowy koncept Best Brews, w ramach którego od lokalnych dostawców zamawiane są piwa kraftowe, często w małych ilościach w wersjach limitowanych, wspierając tym samym rodzimy rynek piw rzemieślniczych.

FOUR POINTS BY SHERATON WARSAW MOKOTÓW

Four Points by Sheraton to wyjątkowe miejsce gdzie ponadczasowa klasyka przeplata się z nowoczesnymi detalami a biznes z wypoczynkiem. Zaprojektowany z myślą o współczesnym gościu, szukającym równowagi między pracą a relaksem, Four Points by Sheraton oferuje możliwość odprężenia się i odpoczynku w podróży. Four Points by Sheraton Warsaw Mokotow 
 ul. Suwak7b, 02-676 Warszawa
 www.fourpointswarsaw.pl

Last Updated on 12 czerwca, 2022 by Valeriia Honcharuk

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS