Xiaomi ROIDMI Eve Plus trafia na rynek: robot sprzątający z funkcją sterylizacji

Xiaomi ROIDMI Eve Plus trafia na rynek: robot sprzątający z funkcją sterylizacji

SHENZHEN, Chiny, 26 lipca 2021 r. /PRNewswire/ — Niedawno Roidmi wprowadził na rynek robota odkurzającego z automatycznym zbieraniem kurzu i funkcją automatycznej dezynfekcji, wyposażonego w innowacyjną technologię EVE Plus, która podnosi rozwiązania stosowane w robotach odkurzających i robotach z funkcją mopowania na wyższy poziom.

Ten robot sprzątający zyskał uznanie dzięki funkcji automatycznego opróżniania zbiornika, największemu jak dotąd udogodnieniu, które takie urządzenia zapewniają. Lecz im dłużej odpady znajdują się w zbiorniku, tym większe ryzyko namnażania się drobnoustrojów. Xiaomi ROIDMI Eve Plus oferuje teraz bezpośrednie rozwiązanie tego problemu.

Sterylizacja

Sterylizacja może być kluczową kwestią dla robotów z funkcją automatycznego opróżniania zbiornika. Stacja dokująca ma miejsce na odpady gromadzone przez 30 do 60 dni, co sprawia, że jest to doskonałe środowisko dla drobnoustrojów, których obecność może wywołać poważne negatywne skutki. Z tego powodu sterylizacja traktowana jest jako pilna potrzeba. Na szczęście ROIDMI to dostrzegł: specjalistyczny bezproblemowy robot odkurzający powinien być urządzeniem, które dobrze sprząta, automatycznie opróżnia zbiornik i sterylizuje. Z tą myślą zespół ROIDMI opracował pierwszą stację dokującą z wbudowanym „generatorem cząsteczek dezodoryzujących”, który uruchamia się przy każdym automatycznym opróżnianiu zbiornika robota.’

Generator cząsteczek dezodoryzujących

Generator cząsteczek dezodoryzujących zabija 99,99% bakterii, wirusów, pasożytów i neutralizuje substancje wydzielające nieprzyjemny zapach z zastosowaniem filtrów HEPA i technologii Active Oxygen (aktywny tlen), która często stosowana jest w sterylizacji sprzętu medycznego.

Cząsteczki dezodoryzujące atakują drobnoustroje i niszczą je od środka lub utleniają enzymy, którymi się żywią, niezależne od tego, czy są to często występujące pasożyty (np. roztocza) czy bakterie ( jak Escherichia coli, Candida albicans czy Staphylococcus aureus). Te aktywne cząsteczki tlenu mogą również utleniać substancje chemiczne, jak amoniak, formaldehyd, benzen i lotne związki organiczne.

Wydajne opróżnianie zbiornika i inteligentne odkurzanie

Xiaomi ROIDMI Eve Plus ma prawo szczycić się dużą mocą opróżniania zbiornika. Przy krótkim tylnym kanale opróżniania o długości 379 mm, silniku o mocy 900 W i mocy ssania wynoszącej 23000 pa może szybko opróżnić robota. Duży worek na odpady 3L może pomieścić zawartość gromadzoną przez nawet 60 dni, a ekran dotykowy LED sprawia, że czynność ta jest przyjemna i interaktywna poprzez wizualizację procesu opróżniania i sterylizacji oraz przypomnienie użytkownikom o wymianie pełnego worka.

Robot może usuwać zanieczyszczenia z łatwością dzięki mocy ssania wynoszącej 2700 pa. Wyposażony jest w układ nawigacji laserowej LDS 4.0, który gwarantuje precyzyjne pozycjonowanie, wbudowany inteligentny system mapowania ROIDMI i aplikację umożliwiającą dostosowanie programu sprzątania do potrzeb użytkownika. Jest kompatybilny z Mi Home, Alexa i Google Assistant. Bateria pozwala na 250 minut pracy po pełnym cyklu ładowania.


Oficjalna strona internetowa produktu Xiaomi ROIDMI Eve Plus: https://bit.ly/3eBVNj1


Autor:

Xiaomi

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 1 listopada, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA