Optymizm – słowo-klucz na 2024. HREIT podsumowuje miniony rok

Optymizm – słowo-klucz na 2024. HREIT podsumowuje miniony rok

Ostatnie lata nie rozpieszczały ani przedsiębiorców, ani konsumentów. Choć słowa takie jak „pandemia”, „wojna”, „kryzys gospodarczy” czy „inflacja” nie pomagały, to jednak skutki wszystkich tych zjawisk są nadal mocno odczuwalne, tak w życiu codziennym, jak i w biznesie. Rozchwiane łańcuchy dostaw, ogromne logistyczne i humanitarne przedsięwzięcie niesienia pomocy Ukrainie, zmaganie się z gwałtownie rosnącymi cenami mediów, paliw, surowców i towarów – wszystko to sprawiło, że prowadzenie firmy w Polsce stało się wyzwaniem. Kończy się kolejny rok, podczas którego wyzwaniu temu sprostał HREIT S.A.

Rynek nieruchomości – zmiany, zmiany

W 2023 r. rynek nieruchomości w Polsce wyraźnie odbił. Niemałe znaczenie miał rządowy program Bezpieczny Kredyt 2%, dzięki któremu na zakup mieszkania mogły sobie pozwolić rodziny, których w innej sytuacji nie byłoby na to stać. Również deweloperzy odważyli się odmrozić inwestycje wstrzymane w czasie pandemii – stąd tak duże ożywienie w mieszkaniówce.

Branżę czekają jednak dalsze zmiany. Ich przyczyn jest kilka, ale głównymi są popyt oraz inflacja. Polacy chcą kupować mieszkania, ponieważ coraz wyraźniej rozumieją, że to jedyna pewna inwestycja, zwłaszcza w trudnych czasach. Z drugiej strony ceny nadal idą w górę i trudno jeszcze ocenić, kiedy gospodarka złapie oddech. W 2024 r. możemy więc spodziewać się wzrostów cen mieszkań, często z miesiąca na miesiąc. Kto jeszcze dysponuje gotówką lub zdolnością kredytową, powinien więc jak najszybciej wybrać lokum – póki jeszcze jest z czego wybierać, ponieważ popyt w mieszkaniówce znacznie przewyższa podaż.

HREIT słucha rynku

– Planując nasze inwestycje idziemy przede wszystkim za głosem ludzi. Wybieramy lokalizacje cieszące się dużym zainteresowaniem, projektujemy mieszkania o zróżnicowanych metrażach i rozkładach, pasujące do realnych potrzeb kupujących. Nie zawężamy się do jednego typu osiedli – mamy w naszym portfolio inwestycje w ścisłych centrach metropolii, ale i w lokalizacjach podmiejskich. Budujemy mieszczące setki lokali wieżowce z panoramicznym widokiem na okolicę oraz kameralne, butikowe osiedla w niskiej zabudowie. Oferujemy ustawne kawalerki, ale i dwupoziomowe apartamenty o powierzchni znacznie przekraczającej 100 mkw. Każdy z lokali ma własny balkon, loggię lub ogródek – tłumaczy Michał Sapota, właściciel HREIT.

Aktualnie HREIT prowadzi kilkadziesiąt inwestycji w 8 województwach, a w przygotowaniu cały czas są kolejne. Duży nacisk kładziony jest nie tylko na wygodę mieszkańców, ale i na ekologię. Stacje naprawcze i parkingi dla rowerów, miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, farby pochłaniające smog, materiały o wysokim współczynniku izolacyjności cieplnej, rozkłady mieszkań maksymalnie wykorzystujące światło dzienne, wykorzystanie szarej wody i deszczówki, zielone przestrzenie wspólne – to tylko część ze świadomych rozwiązań stosowanych przez dewelopera.

HREIT pozostaje również odpowiedzialny społecznie – jest partnerem działającej na rzecz zdolnej młodzieży fundacji Our Future Foundation i programu stypendialnego Młodzi w Łodzi. Wspiera Fundację CPI Młodzi Mistrzowie propagującą sport i zdrowy styl życia. Opiekuje się Fundacją Pegasus, ratującą zwierzęta przed katorżnicza pracą i rzeźnią.

HREIT wchodzi w 2024 r. z optymizmem, ale i ze świadomością ogromu pracy, jaka musi zostać wykonana, aby spełnić oczekiwania Polaków marzących o własnym „M” robiąc to jednocześnie w duchu zrównoważonego rozwoju i z satysfakcjonującym wynikiem finansowym.

Przeczytaj także: Branża nieruchomości analizuje wymogi ESG i ryzyka związane z ich niewdrożeniem


Źródło: HREIT S.A.

Last Updated on 30 stycznia, 2024 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS