„W co inwestować w 2024 roku?” – spotkanie klubowe Executive Club

„W co inwestować w 2024 roku?” – spotkanie klubowe Executive Club

W środę, 21 lutego, odbyło się wyjątkowe spotkanie Executive Club, pod hasłem „W co inwestować w 2024 roku?”, poświęcone tematyce finansów osobistych.

Miejsce spotkania również nie było przypadkowe. Gospodarzem oraz jednym z partnerów wydarzenia została bowiem Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Spotkaniu partnerowały również firmy ATT Investments, Beta Securities Poland oraz MM Brown – marka Chocolissimo.

Licznie zgromadzeni w sali notowań warszawskiej giełdy Klubowicze i goście zostali na wstępie ciepło przywitani przez Panią Beatę Radomską, CEO Executive Club, oraz Prof. Michała Kleibera, Przewodniczącego Rady Executive Club.

Pierwsze wystąpienie wieczoru wygłosił Pan Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Rynku Pierwotnego Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prezentacja pt. „Dla dużych i małych – finansowanie giełdowe dla każdego” pokrótce przedstawiała możliwości inwestycyjne oferowane przez warszawski parkiet, skierowane zarówno do największych spółek, jak i przedstawicieli sektora MŚP.

Z dużym zainteresowaniem zgromadzonych spotkała się również kolejna prelekcja, autorstwa Pani Eweliny Tobiasz, Prezes Zarządu ATT Investments. Wystąpienie pod hasłem „Diamenty są wieczne – także inwestycyjnie”, poświęcone zostało walorom inwestycyjnym tych szlachetnych kamieni oraz ich przewadze nad innymi metodami lokowania kapitału. Pani Ewelina podkreślała, że diamenty stanowią trwały, zbywalny wszędzie na świecie środek płatniczy, który ze względu na swoją ograniczoną podaż będzie tylko zyskiwał na wartości.

Ostatnie indywidualne wystąpienie należało do Pana Tomasza Wróbla, Dyrektora Sprzedaży Beta Securities Poland. W prezentacji zatytułowanej „Rynek kapitałowy – akcje, obligacje czy ETFy?” prelegent przedstawił wady i zalety każdej z tych inwestycji. Zdaniem Pana Tomasza ETFy to doskonała opcja dla osób poszukujących pewnej inwestycji w znane i renomowane spółki, oferująca stabilną stopę zwrotu przy marginalnym ryzyku. Inwestowanie wyłącznie w akcje pojedynczej lub kilku notowanych spółek może przynieść oczywiście znacznie większe zyski, ale obarczone jest jednocześnie znacznie większym ryzykiem.

Do konfrontacji tez wygłoszonych przez prelegentów doszło w trakcie kulminacyjnego momentu wieczoru, czyli debaty pt. „W co powinniśmy inwestować w nadchodzącym roku i gdzie możemy najwięcej zarobić?”. Moderatorem dyskusji został Cezary Andrzejczyk, Redaktor Telewizji Biznesowej, a udział wzięli występujący wcześniej Dyrektor Tomasz Wróbel i Prezes Ewelina Tobiasz, a także Piotr Chudzik, Managing Partner, Trigon Investment Banking, Piotr Krawczyński, CEO, DeA Capital Real Estate Poland oraz Jan Szeptulski-Łazarowicz, Przedsiębiorca i Wspólnik w Qualia Advisory.

Każdy z dyskutantów przedstawił swoje spojrzenie na poszczególne modele inwestycyjne, jak również podjął się oceny, co w tym i kolejnych latach może przynieść inwestorom największe zyski. Paneliści byli zgodni co do faktu, że produkty portfela inwestycyjnego muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań klienta. Jeżeli zależy nam na obarczonym niskim ryzykiem pasywnym dochodzie, wówczas sprawdzą się ETFy, obligacje czy nieruchomości. Jeżeli nie boimy się ryzyka i zależy nam na maksymalizacji zysku – wtedy właściwą odpowiedzią jest rynek akcyjny, szczególnie spółki z branż przyszłościowych, takich jak sektor technologiczny. Jeśli z kolei nie jesteśmy kompletnie zainteresowani aktywnością inwestycyjną, a jedynie pewną lokatą kapitału, której wartość będzie rosła w dłuższej perspektywie – wtedy odpowiedzią może okazać się złoto, lub diamenty.

Paneliści nie mieli jednak wątpliwości, że kluczem do budowy zyskownego portfela inwestycyjnego jest dywersyfikacja. Tylko dobrze zbalansowany portfel zapewni bowiem równowagę pomiędzy ryzykiem, a zyskiem.

Na zakończenie dyskutujący zwrócili również uwagę na bardziej ludzki wymiar inwestowania. Zysk z inwestycji nie musi bowiem do nas wracać bezpośrednio, w postaci dywidend wypłacanych na konto. Występujący podkreślili chociażby konieczność by inwestować w siebie i własny rozwój, a także nasze otoczenie – bliskie nam przedsiębiorstwa, prowadzone przez naszych krewnych i znajomych, czy firmy działające w branżach, które nas interesują i powiązane są z naszymi pasjami. Takie inwestycje również z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Część merytoryczną spotkania zakończyło rozstrzygnięcie konkursów partnerów wydarzenia, w których uczestnicy mogli wygrać słodkie upominki od MM Brown – marki Chocolissimo, a także najprawdziwszy diament zasponsorowany przez ATT Investments.

Następnie Klubowicze oraz zaproszeni Goście mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym bankiecie oraz wieczornym networkingu. W swobodnej, przyjacielskiej atmosferze, stanowiącej znak firmowy Executive Club, uczestnicy do późna omawiali poruszone na spotkaniu tematy i nawiązywali nowe kontakty biznesowe.


Partnerzy wydarzenia „W co inwestować w 2024 roku?”:

ATT Investments, Beta Securities Poland, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, MM Brown – marka Chocolissimo


Autor: Krzysztof Kotlarski, redaktor Executive Magazine

Last Updated on 23 lutego, 2024 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS