Beata Kurdelska prezeską PGE Dystrybucja

Beata Kurdelska prezeską PGE Dystrybucja

Postępowanie kwalifikacyjne na Członków Zarządu spółki PGE Dystrybucja V wspólnej kadencji, ogłoszone w dniu 03.06.2026 r., zakończyło się wyborem Beaty Kurdelskiej na funkcję Prezeski Zarządu i Jacka Drozda na funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. finansowych.
Kim jest Beata Kurdelska?

Beata Kurdelska od 1994 do 2007 roku była związana z PGNiG, gdzie pełniła funkcję m.in. Kierownika Działu Sprzedaży Pozataryfowej w Pionie Handlowym, Zastępcy Dyrektora Departamentu Handlowego ds. Sprzedaży Krajowej, Dyrektora Departamentu Obrotu Krajowego oraz Dyrektora Wykonawczego Pionu Handlowego. Uczestniczyła w wydzieleniu z PGNiG spółki zajmującej się handlem detalicznym, czyli PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

W latach 2007-2018 Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy Veolia Energia Warszawa S.A.

W latach 2022-2023 Członek Zarządu E.ON Polska Solutions sp. z o.o. Od października 2022 roku do 14 lipca 2024 roku Prezes Zarządu Szczecińskiej Energetyki Cieplnej sp. z o.o.

Była Członkiem Rad Nadzorczych następujących spółek: Polskich Elektrowni Gazowych, Naftomet, Intertransgaz, SEC Obrót, Celsium (Przewodnicząca Rady Nadzorczej) oraz DZT Service.

Od 15 lipca 2024 roku była Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. W styczniu 2026 r. PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. zmieniła nazwę na myORLEN sp. z o.o. Z początkiem następnego miesiąca Beata Kurdelska opuściła fotel prezesa myOrlen.

Kim jest Jacek Drozd?

Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z tytułem magistra ekonomii. Doświadczony menedżer, specjalizujący się w efektywnym zarządzaniu finansami przedsiębiorstw, w tym inwestycjami. Posiada ekspercką wiedzę w obszarach wyceny przedsiębiorstw, konsolidacji, przejęć, operacjonalizacji strategii finansowej, optymalizacji podatkowej, tworzenia podatkowych grup kapitałowych. Posiada także bogate doświadczenie w optymalizacji i restrukturyzacji podmiotów prawa handlowego.

W latach 1992 -2006 sprawował stanowiska kierownicze w instytucjach finansowych. M.in. takich jak: Bank Depozytowo-Kredytowy S.A. w Lublinie (1992 – 1998) jako Dyrektor Biura Maklerskiego, Centralny Dom Maklerski PeKaO S.A. (1998- 2000) jako Dyrektor Oddziału Regionalnego, Wschodni Bank Cukrownictwa S.A. (2000 -2002) jako Prezes Zarządu oraz Bank Gospodarstwa Krajowego S.A. – Oddział w Lublinie (2005 – 2006) jako Dyrektor Oddziału. Lata 2002 – 2005 to praca na stanowisku Dyrektora Finansowego w Zakładach Azotowych Puławy S.A. W latach 2007 – 2013 oraz w latach 2018 – 2020 sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu kolejno w OPF S.A., Interbud Lublin S.A., a także Fabryce Kabli ELPAR sp. z o. o. i Rafako S.A., gdzie odpowiadał m.in. za pion finansowo-księgowy, za zakupy, IT oraz marketing.

W latach 2013-2016 był związany z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A. Pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za pion finansowo-księgowy oraz nadzór nad departamentami: korporacyjnym, ryzyka, IT, zakupów strategicznych oraz administracji. Przewodniczył komitetom ds. ryzyka, wdrożenia SAP, ICT, inwestycji, optymalizacji aktywów non-core, zakupów strategicznych, tworzenia centrów usług wspólnych.

Był członkiem Rad Nadzorczych spółek PGE Dystrybucja S.A., PGE Obrót S.A., jak również PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz wielu innych podmiotów prawa handlowego.

Ostatnio od 2022 roku pracował w Urzędzie m.st. Warszawy na stanowisku Zastępcy dyrektora Biura Ładu Korporacyjnego, a także był odpowiedzialny za wykonywanie uprawnień właścicielskich w przeszło 20 spółkach z udziałem warszawskiego samorządu, w tym szczególnie w zakresie kontrolingu strategicznego i finansów oraz kluczowych projektów inwestycyjnych.

Przeczytaj także: Eryk Kosiński i Adrian Moliński w zarządzie Enea S.A.


Źródło: pgedystrybucja.pl

Last Updated on 29 czerwca, 2026 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
TAGS