Michał Olszewski w zarządzie spółki Polskie Elektrownie Jądrowe

Michał Olszewski w zarządzie spółki Polskie Elektrownie Jądrowe

Uchwałą z dnia 24 kwietnia 2026 r. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki PEJ powołało ze skutkiem na dzień 2 czerwca 2026 roku Michała Olszewskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki.

Aktualny skład zarządu Polskich Elektrowni Jądrowych kształtuje się następująco:

  • Marek Woszczyk – Prezes zarządu
  • Bogumiła Ożarska-Karbowiak – Wiceprezes zarządu
  • Tomasz Szubiela – Wiceprezes zarządu

Do dnia 2 czerwca 2026 r. w składzie zarządu pozostaje również Maciej Sokołowski. To członek Rady Nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności wiceprezesa zarządu.

Kim jest Michał Olszewski?

Michał Olszewski przez wiele lat związany był ze stołecznym samorządem. W latach 2011-2024 Wiceprezydent Warszawy.

Karierę rozpoczął w 1997 roku w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2004 przeszedł do Ministerstwa Gospodarki i Pracy. Następnie do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, gdzie odpowiadał m.in. za wzmacnianie zdolności absorpcyjnych samorządów terytorialnych w pierwszych programach finansowanych ze środków funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności. Piastował stanowisko zastępcy dyrektora departamentu. 

W Urzędzie m.st. Warszawy od 2007 roku. Jako jeden z Wiceprezydentów zajmował się się pozyskiwaniem funduszy europejskich, polityką miejską i metropolitarną, a także inwestycjami, infrastrukturą, transportem, koordynacją inwestycji i remontów w pasie drogowym, zarządzaniem ruchem drogowym i infrastrukturą drogową.

Odpowiedzialny był za drugą linię metra, bulwary wiślane, most pieszo-rowerowy, rewitalizację Pragi, jak również zmiany w ścisłym centrum Warszawy.

Po odejściu ze stołecznego ratusza został członkiem zarządu PGNiG Termika.

Przeczytaj także: Bartosz Kublik ponownie powołany na prezesa BOŚ Banku


Źródło: pej.pl

Last Updated on 27 kwietnia, 2026 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
TAGS