
Tomasz Wendt delegowany na stanowisko prezesa Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A.
Rada Nadzorcza Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. podjęła decyzję o delegowaniu Tomasza Wendta, członka Rady Nadzorczej, do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Stanowisko obejmuje 6 lipca 2026 r.
Kim jest Tomasz Wendt?
Tomasz Wendt jest doświadczonym menedżerem związanym z sektorem gospodarki morskiej. Od listopada 2018 r. pełni funkcję prokurenta w Funduszu Rozwoju Spółek S.A. W latach 2018–2024 był członkiem Rady Nadzorczej „Gryfii”, pełniąc również funkcję jej Przewodniczącego.
W okresie pełnienia funkcji w Radzie Nadzorczej był także delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu MSR „Gryfia” S.A. Pozwoliło mu to zdobyć bezpośrednie doświadczenie w zarządzaniu spółką oraz bardzo dobrą znajomość jej bieżącej działalności.
O MSR „Gryfia” S.A.
Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A., należy do grona najbardziej znanych stoczni remontowych w kraju i za granicą. Początki działalności stoczni sięgają początku lat pięćdziesiątych poprzedniego wieku. Stocznia posiada zakład produkcyjny zlokalizowany w Szczecinie. Umożliwia on kompleksowe remonty i przebudowy dużych statków handlowych, promów pasażerskich oraz specjalistycznych jednostek wielozadaniowych. Bliskość głównych tras transportu lądowego i żeglugi oraz dobra infrastruktura sprawia, że zakład jest dobrym partnerem do prowadzenia remontów jednostek. Dodatkowo lokalizacja zakładu w pobliżu granicy z Niemcami zapewnia łatwy transport urządzeń i części zamiennych od dostawców z Europy Zachodniej oraz szybki dojazd specjalistycznych serwisów.
Przeczytaj także: Startujemy z największą portową inwestycją w Polsce – Przylądek Pomerania wchodzi w fazę realizacji
Źródło: www.msrgryfia.pl
Last Updated on 15 lipca, 2026 by Krzysztof Kotlarski
