Intersafe a Lyreco company wzmacnia swoją obecność w Polsce w sektorze środków ochrony indywidualnej. Ryszard Szefler, Dyrektor Linii Biznesowej Safety w INTERSAFE a Lyreco company

Intersafe a Lyreco company wzmacnia swoją obecność w Polsce w sektorze środków ochrony indywidualnej. Ryszard Szefler, Dyrektor Linii Biznesowej Safety w INTERSAFE a Lyreco company

We współpracy z Intersafe Lyreco wdraża nową biznes linię „safety”. Jakie to oznacza dla Was i dla rynku zmiany? 
Linia biznesowa „safety” to połączenie w ramach jednej struktury kluczowych kompetencji z zakresu doboru środków ochrony indywidualnej (skr. ŚOI), zarządzania usługami wspierającymi optymalizację kosztów dostaw, z wykorzystaniem takich narzędzi jak np. automaty vendingowe, czy też prowadzenie kartotek i ewidencji wydań wraz z dedykowanymi do poszczególnych miejsc pracy dostawami. Połączenie kompetencji z obszaru bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz zaplecza logistycznego Lyreco zapewnia unikalną możliwość skalowania biznesu, sprawnej realizacji dostaw i wspierania klientów w każdym zakątku kraju. Stawiamy na doświadczenie, kompetencje oraz wiedzę, rozwijamy struktury i zapraszamy do projektu utalentowane osoby, które łączy pasja do bezpieczeństwa. Warto dodać, że INTERSAFE równolegle rozwija linie biznesowe również w innych krajach Europy jak np. we Włoszech, Hiszpanii, czy też w Beneluksie, co w praktyce umożliwia oferowanie naszym klientom nie tylko rozwiązań dostępnych lokalnie, ale i daje dostęp na atrakcyjnych warunkach do oferty wiodących światowych producentów ŚOI, dla których INTERSAFE stał się kluczowym partnerem.  

 Z jakich doświadczeń i wiedzy Intersafe skorzysta Lyreco? 

Z całą pewnością doświadczenie i historia INTERSAFE sięgające 1934 zapewniają solidną bazę i korzenie do dalszego rozwoju. Rozwijając dział usług planujemy w ramach naszej biznes linii skorzystać m.in. z systemu informatycznego opracowanego przez INTERSAFE wspierającego naszych klientów w zarządzaniu i optymalizacji dostaw środków ochrony indywidualnej.  

Już dzisiaj z platformy ESM (Employee Safety Manager) korzysta we Francji i w Beneluksie ponad 2100 firm i na co dzień prowadzone są przez dział usług regularne, spersonalizowane dostawy do ponad 360 tysięcy pracowników, którzy zostali objęci systemem obsługi.   
W ramach działań grupowych prowadzonych przez INTERSAFE negocjowana jest też część warunków współpracy z wiodącymi producentami, co w praktyce daje nam szeroki dostęp do szeregu innowacyjnych rozwiązań. Dzięki wolumenom wypracowywanym wspólnie przez poszczególne biznes linie w Grupie realnie zwiększamy atrakcyjność oferty dla naszych klientów.

Warto dodać, że przedstawiciel INTERSAFE współpracuje również z European Safety Federation (ESF), co w praktyce daje nam dostęp do bieżących informacji nt. zmian prawnych w obszarze bezpieczeństwa i środków ochrony indywidualnej, ale umożliwia również aktywne uczestnictwo w ich kształtowaniu. Ponadto połączenie potencjału Lyreco i INTERSAFE zapewnia już dzisiaj klientom prowadzącym swoją działalność w kilku krajach m.in. w Polsce dostęp do sprawnej obsługi w ramach pan-europejskich kontraktów w obszarze BHP. 

Jako dyrektor nowopowstałej linii biznesowej zapewne stoi przed Panem wyzwanie jej organizacji i rozwoju. W jaki sposób zamierza Pan sprostać stawianym przed Panem zadaniom?  
Na wstępie określiliśmy sobie cel i miejsce do którego zmierzamy oraz opracowaliśmy plan i adekwatny budżet. Warto dodać, że mierzymy wysoko, gdyż naszym celem jest osiągnięcie docelowo pozycji lidera na rynku BHP w Polsce. Obecnie cierpliwie i konsekwentnie przygotowujemy się do tego „maratonu”, wzmacniamy i poszerzamy strukturę, dołączają do nas najlepsi specjaliści, kładziemy nacisk na edukację, a także rozwijamy portfolio produktowe i serwisy. W ramach struktur posiadamy odpowiednio przygotowane zespoły działające na terenie całego kraju, dedykowane do zdefiniowanych wcześniej segmentów rynku, a także silny potencjał logistyczny Lyreco obejmujący m.in. magazyn centralny wraz z 12 regionalnymi centrami dystrybucyjnymi, flotą ponad 130 kurierów oraz możliwością generowania efektu synergii pomiędzy poszczególnymi dywizjami w ramach codziennej aktywności. Docelowo planujemy rozwijać się organicznie, ale bierzmy również pod uwagę akwizycję, oczywiście jeżeli znajdziemy partnera, który pod względem wartości i kultury organizacyjnej będzie w pełni pasował do INTERSAFE a Lyreco company. 


Ryszard Szefler – Dyrektor Linii Biznesowej Safety w INTERSAFE a Lyreco company. Posiada ponad 22 lat doświadczenia zarówno jako regionalny dyrektor zarządzający kategorią Śoi w pan-europejskich korporacjach, a także w zakresie rozwoju sprzedaży na rynkach wielu krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Odnosił sukcesy w zakresie rozwoju i wdrażania produktów marki własnej w regionie CEE, ale również na rynkach krajów Europy Zachodniej. Absolwent MBA i autor wielu publikacji nt. doboru i zarządzania sferą śoi. Jako praktyk i pasjonat bezpieczeństwa swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się ze studentami studiów podyplomowych.

KATEGORIA