Freedom Farms SA rusza z emisją akcji

Producent wysokiej jakości kwiatów konopnych chce zebrać 4,4 mln zł.

Spółka Freedom Farms SA, której twórcą jest znany aktywista konopny Przemysław Zawadzki, chce pozyskać od inwestorów społecznościowych4,4 mln złotych na dalszy rozwój. Ruszyły zapisy na akcje w kampanii promowanej przez Crowdway. Środki pozyskane z emisji pozwolą m.in. zwiększyć areał upraw, rozwinąć sieć detaliczną wraz z showroomami i przygotować się do debiutu na rynku NewConnect do 2023 roku.

Freedom Farms SA – polski producent kwiatów konopnych, wyróżniający się jakościowym podejściem do procesu uprawy i przetwarzania konopi – rozpoczął emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego. Spółka przedstawiła szczegółowe cele i prognozy dalszego rozwoju.

Już teraz można dołączyć do Freedom Farms w wyjątkowy sposób – stając się akcjonariuszem, a tym samym zdobywając możliwość współtworzenia historii spółki i całego rynku konopnego. W społeczności skupionej wokół konopi jest duża siła, ale i wiedza. W rynku drzemie zaś potencjał, którym chcemy zainteresować doświadczonych inwestorów spoza branży. Mamy dobrze przygotowany plan biznesowy, zakładamy m.in. budowę franczyzowej sieci showroomów, dalsze zwiększanie areału upraw i w efekcie zbudowanie rozpoznawalnej marki nie tylko w Polsce – powiedział Przemysław Zawadzki, Prezes Zarządu Freedom Farms SA.

Cele emisji

Rozbudowa projektów uprawowych: 2 000 000 zł – spółka planuje zainwestować w nowoczesne tunele uprawowe wyposażone w systemy zaciemniania i kontroli klimatu. Ponadto chce zwiększyć inwestycje w uprawy polowe oraz zakupić sprzęt do suszenia i trymowania kwiatów konopnych.

Rozwój sprzedaży detalicznej: 837 500 zł – Freedom Farms SA zamierza uruchomić pierwszy sklep stacjonarny połączony z mini plantacją (tzw. showroom) oraz przygotować ofertę franczyzową. Planuje także rozbudować sklep internetowy.

Zwiększenie zatrudnienia: 500 000 zł – część środków pozyskanych z emisji spółka zainwestuje w rozbudowę działu handlowego i zatrudnienie nowych pracowników.

Działania marketingowe: 200 000 zł – spółka zamierza inwestować w budowanie marki własnej i promocję, w tym wydatki związane z udziałem w targach branżowych organizowanych w Europie.

Przygotowania do debiutu na giełdzie NewConnect: 200 000 zł – do roku 2023 Freedom Farms SA planuje debiut na NewConnect. Środki pozyskane z emisji crowdfundingowej pozwolą pokryć koszty związane z procedurą poprzedzającą ofertę publiczną na giełdzie.

Prace badawczo-rozwojowe: 200 000 zł – wydatki związane z badaniami w celu dalszego rozwijania metod produkcji i przetwórstwa kwiatów konopnych.

Koszty operacyjne: 500 000 zł – spółka planuje sfinansować również część bieżących kosztów operacyjnych.

Obserwujemy duże zainteresowanie emisją Freedom Farms SA, porównywalne do poprzednich dwóch, rekordowo szybko zamkniętych kampanii Kombinatu Konopnego i CanPoland. To pokazuje, że spółki z branży konopnej w początkowej fazie rozwoju nadal pozostają w kręgu zainteresowania inwestorów – powiedział Marcel Rowiński, Dyrektor Operacyjny w Crowdway.

Prognozy

Łączna powierzchnia zarządzanych przez spółkę upraw polowych wynosi w tym roku 10 ha, a blisko 1,5 ha realizowana jest w warunkach kontrolowanych w szklarniach, tunelach i halach. Do 2023 roku planowane jest podwojenie tych areałów.

Spodziewana wartość plonu uzyskanego w tym roku ma osiągnąć 9 mln złotych. Według prognoz opublikowanych przez spółkę w roku 2023 ma ona wzrosnąć do 22,5 mln zł. Prognozowany zysk netto ma wynieść 1,6 mln zł w 2022 roku. W roku kolejnym spółka szacuje wypracowanie wyniku na poziomie 6,5 mln zł przy przychodach przekraczających 20 mln zł.

Sukces tkwi w jakości

Spółka kontroluje cały proces produkcji konopi od sadzenia po dystrybucję. Wytwarza i sprzedaje m.in. oleje konopne, zawierające pełne spektrum kannabinoidów (w tym CBD) i terpeny oraz susz do waporyzacji. W planach ma wejście na regulowany rynek marihuany medycznej.

Spółka uprawia konopie na polach, w szklarniach oraz halach wyposażonych w zaawansowane systemy sterujące oświetleniem oraz klimatem. Zbiór upraw dokonywany jest ręcznie, w efekcie wartość rynkowa tony kwiatów produkowanych przez Freedom Farms SA jest do kilkuset razy wyższa od produkcji z upraw przemysłowych.


Informacje o kampanii i dokumenty są dostępne na stronie: crowdway.pl


Last Updated on 1 listopada, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA