<strong>EKIPA Holding – nowy wymiar rozrywki</strong>

EKIPA Holding – nowy wymiar rozrywki

EKIPA Holding powstała 2 lata temu z inicjatywy najbardziej znanych i wpływowych influencerów w Polsce. Tworzą ją ludzie kreatywni zarówno w przestrzeni lifestylowej jak i biznesowej. Podstawową misją jest dostarczanie rozrywki dla odbiorców w każdym wieku. W tym celu EKIPA Holding powołała siedem spółek wyspecjalizowanych w odpowiednich branżach.

Za zarządzanie wizerunkami Twórców, pośredniczenie w kontraktach reklamowych i ich obsługę oraz zaplecze techniczne odpowiada EKIPA Management. Spółka zrealizowała takie projekty jak “Dom Ekipy”, “Twoje 5 minut” (obecnie trwa druga edycja programu) czy Genzie, które dzięki swojej unikalności i kreatywnym rozwiązaniom cieszą się wielkim uznaniem i przyciągają miliony odbiorców.

LANIAKEA PICTURES to spółka wchodząca w skład EKIPA Holding , która działa w obszarze medialno-rozrywkowym i jest odpowiedzialna za development i produkcję treści audiowizualnych oraz wydawniczych. Prowadzi działalność w zakresie produkcji filmowej (filmy pełnometrażowe, seriale, animacje) oraz wydawniczej (komiksy, książki, gry planszowe w tym RPG). Współpracuje ze światowymi ekspertami w dziedzinie kinematografii, literatury gatunkowej, komiksu, animacji i game-devu. Jej głównym celem jest wytwarzanie nowych uniwersów, ich bohaterów i scenerii wraz z fabułą. Aktualnie największym projektem spółki jest wysokobudżetowa produkcja autorskiego konceptu o międzynarodowym potencjale. To projekt serialu, gier i publikacji z motywem dinozaurów, który z pewnością zachwyci fanów fantasy i sci-fi.

Jedna ze spółek EKIPY jest współproducentem oraz wydawcą gier. GGBAY, bo o niej mowa, obecnie finalizuje prace nad w pełni autorską produkcją gry mobilnej “My Dino Friend” dostosowanej do potrzeb IOS oraz Android. Gra niebawem trafi w ręce użytkowników.

Jeśli nie każdy, to zapewne większość przedstawicieli Pokolenia Z już pewnie miała okazję chodzić w ubraniach EKIPY czy Genzie. Spółka EKIPATONOSI zajmuje się projektowaniem i konfekcją odzieży jak i akcesoriów obrandowanych markami własnymi. Odpowiada za sprzedaż i wysyłkę produktów w oparciu o domeny: ekipatonosi.pl, genzie.store, krakowkings.store oraz indeste.pl. Posiada jeden stacjonarny punkt sprzedaży w Parku Rozrywki ENERGYLANDIA, który jest jej strategicznym partnerem.

W ramach EKIPA Holding działają jeszcze mniejsze spółki. BRAINCHILD, która odpowiada za obsługę księgową całej Grupy Kapitałowej, czy KRAKÓW KINGS, która powstała w celu przejęcia, dalszego rozwoju i promocji krakowskiej drużyny footballu amerykańskiego Kraków Kings.

W celu wspierania młodych i zdolnych przedsiębiorców powstała EKIPA Investments ASI. Spółka dostarcza kapitał oraz wsparcie w wyborze najlepszej możliwej ścieżki rozwoju. Inwestuje w firmy na etapie PRE-SEED oraz SEED, głównie w podmioty z branży nowych technologii, mediów, szeroko pojętej rozrywki oraz e-commerce. Wartość pojedynczej inwestycji jest w przedziale od 250 tys. zł do 1 mln zł.

EKIPA ma na swoim koncie wiele sukcesów medialnych, w tym kilka z zakresu FMCG. Spektakularne okazały się lody i napoje, które Spółka stworzyła we współpracy z firmą Koral oraz donuty wyprodukowane z firmą Dooti Donuts. Obecnie na półkach sklepowych można znaleźć także czekoladki EKIPY Choco Cup i challenge-owe praliny o sześciu różnych, kontrastujących smakach z elementem losowości, które powstały z firmą Millano. Na tym nie poprzestajemy, bo głowy mamy pełne pomysłów i z pewnością jeszcze nie raz zaskoczymy naszych odbiorców – wskazuje Zarząd EKIPA Holding S.A.

EKIPA realizuje również projekty o wymiarze społecznym. Sprzeciwiając się agresji Rosji przeciwko Ukrainie połączyliśmy swoje siły, aby pomóc tym, którzy tego potrzebują. W tym celu założyliśmy zbiórkę. Dzięki hojności i pomocy darczyńców oraz partnerów akcji na zrzutce udało się zebrać ogromną kwotę. Zdecydowaliśmy się na realną, długoterminową i skuteczną pomoc najbardziej bezbronnym, czyli dzieciom, które szukają schronienia w Polsce. Przekazaliśmy środki Stowarzyszeniu SIEMACHA, które jest liderem w tej dziedzinie. Wie jak pomagać, dysponuje odpowiednimi narzędziami, a ponadto kierujemy się dokładnie takimi samymi ideami. Cały dochód ze zbiórki został przeznaczony na rozbudowę domu dziecka na terenie Ośrodka w Odporyszowie, w którym zamieszkają dzieci z Ukrainy – mówi Łukasz Wojtyca, współzałożyciel EKIPA Holding S.A.

Last Updated on 3 stycznia, 2023 by Anastazja Lach

KATEGORIA
TAGS