OL&D Poland Sp. z o.o z nowymi magazynami we Wrocławiu i na Pomorzu

OL&D Poland Sp. z o.o z nowymi magazynami we Wrocławiu i na Pomorzu

Operator logistyczny OL&D Poland, oferujący kompleksowe usługi klientom z różnych branż m.in. wyposażenia wnętrz, artykułów dziecięcych, energetycznej, audio i systemów akustycznych, swój pierwszy magazyn ulokował we Wrocławiu w 2018 roku. W ciągu kilku lat firma umocniła swoją pozycję na rynku poprzez organiczny rozwój oferowanych usług, dlatego od grudnia 2023r. OL&D Poland przeniósł swoją działalność do większego magazynu o powierzchni 4000m2 w MLP Wrocław przy ulicy Łąkowej we Wrocław-Mirków.

Park logistyczny MLP Wrocław zlokalizowany jest w północno-wschodniej części miasta, jedynie 14 km od centrum Wrocławia. Dużym atutem parku jest znajdująca się w pobliżu droga krajowa E67 oraz droga ekspresowa S8 łącząca Wrocław z Warszawą.

Następne Centrum Logistyczne o powierzchni 3000m2 wraz z Biurem Obsługi Klienta i Agencją Celną zostaną otwarte w lutym 2024 roku w 7R City Park Airport Gdańsk I przy ulicy Sąsiedzkiej w Gdańsku. Wyróżnikiem 7R City Park Gdańsk Airport I jest strategiczna lokalizacja – 4 km od lotniska, jak i doskonałe połączenie komunikacyjne z Trójmiastem.

Dzięki położeniu w najbliższym otoczeniu aglomeracji miejskich i konurbacji, odpowiadamy na zapotrzebowanie firm poszukujących koncentracji obsługi logistycznej oraz zasobów dystrybucyjnych w kluczowych regionach Polski. Otwarcie centrum w Gdańsku pozwoli także zintegrować nasze usługi w zakresie transportu multimedialnego i kombinowanego, a w połączeniu z możliwościami buforowania towarów obniżyć szeroko rozumiane koszty logistyczne naszych obecnych klientów. Działania mające na celu rozwój wrocławskiego centrum dystrybucyjnego oraz otwarcie drugiego w Trójmieście są realizowane w zgodzie z naszą strategią zakładającą systematyczne i harmonijne wzmocnienie naszej obecności w najważniejszych regionach Polski – skomentował transakcję Adam Robak – Wiceprezes Zarządu oraz współwłaściciel OL&D Poland.

W transakcji Najemcy doradzała firma BNP Paribas Real Estate Poland – Katarzyna Biela-Folmer, Starszy Konsultant oraz Wojciech Nowicki, Dyrektor w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych.

Klient bardzo selektywnie podchodził do wyboru magazynu. Nowoczesne inwestycje, w ramach parków przemysłowych, położone w dogodnych lokalizacjach pozwalają naszym klientom budować przewagę konkurencyjną. Cieszymy się, że w ramach usług doradczych mamy szansę wspierać naszych klientów w procesie podejmowania tak ważnych strategicznych decyzji. Wieloletnia relacja z klientem oraz wiedza nt. jego strategii biznesowej zawsze procentują – mówi Katarzyna Biela-Folmer, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.

Finalny wybór odpowiedniej przestrzeni do prowadzenia biznesu to świadectwo wysokiego poziomu dojrzałości biznesowej u naszego klienta. Partnerstwo i inkluzywny sposób realizacji etapów projektu były tutaj kluczem. Ale to nie wszystko. W przypadku każdej lokalizacji musieliśmy rozważyć wiele  czynników. W przypadku Wrocławia była to odległość od kluczowych kontrahentów Klienta, a w przypadku Trójmiasta kompromis pomiędzy rozmiarem i kształtem jednostki magazynowej oraz odległością do terminala kontenerowego DCT. Cieszymy się, że po raz kolejny sfinalizowaliśmy proces z sukcesem a wybrane obiekty przyczynią się do dalszego rozwoju biznesu klienta i pozwolą na dostarczanie usług logistycznych w sposób niezawodny oraz jakościowy. To duża radość być częścią owocnego procesu – stwierdza Wojciech Nowicki, Dyrektor w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.

Przeczytaj także: Jaki będzie rok 2024 w branży transportu, spedycji i logistyki?


Źródło: bnpparibas.media.pl

Last Updated on 22 stycznia, 2024 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS