Siła polskiej produkcji na Podkarpaciu: rozwój i troska o środowisko

Siła polskiej produkcji na Podkarpaciu: rozwój i troska o środowisko

Podkarpacie, region znany z dynamicznie rozwijającego się przemysłu, jest również miejscem, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednym z przykładów takiego połączenia jest fabryka grzejników aluminiowych KFA Armatura, zlokalizowana w Nisku koło Stalowej Woli.

Historia tego przedsiębiorstwa to opowieść o innowacyjności, zaangażowaniu pracowników oraz nieustannej adaptacji do zmieniających się realiów rynkowych i tych, związanych z troską o środowisko naturalne. Firma, która wyrosła na solidnych fundamentach polskiego kapitału, jest obecnie jedynym producentem grzejników aluminiowych w Polsce.

Nowe inwestycje: tradycja i nowoczesność w zarządzaniu produkcją

Grzejniki produkowane w Nisku to najchętniej wybierane grzejniki aluminiowe w Polsce. Fabryka KFA Armatura stale inwestuje w nowoczesne technologie, m.in. w farmę fotowoltaiczną o mocy 1,8 MWp, która nie tylko zmniejsza ślad węglowy firmy, ale także zwiększa jej bezpieczeństwo energetyczne.

Jedną z największych inwestycji ostatnich lat, a jednocześnie ogromnym sukcesem firmy, jest również uruchomienie nowoczesnej linii mechanicznej do produkcji grzejnika aluminiowego. Rozwiązanie to dało szereg korzyści i oszczędności. Dzięki wprowadzeniu automatyzacji cykli, moc produkcyjna zwiększona została o prawie 400 zestawów na dobę, a proces przezbrajania uległ znaczącemu skróceniu, co skutkuje ograniczeniem zużycia energii i tym samym znaczącą redukcją negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Bycie liderem na rynku to wyzwanie, które wymaga nieustannego balansowania między tradycją, a nowoczesnością – mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, prezes firmy. Jednym z najtrudniejszych zadań jest pogodzenie oczekiwań klientów z trendami i jednocześnie dbanie o wysoką jakość oraz funkcjonalność produktów. Kluczowe w zarządzaniu fabryką jest również minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko – dodaje.

Przywództwo w kobiecych rękach

Branża budowlana i produkcyjna to obszary tradycyjnie zdominowane przez mężczyzn, jednak KFA Armatura przełamuje te schematy. Magdalena Tokarczyk-Cyran, prezes spółki, z sukcesem zarządza fabryką, jednocześnie kładąc nacisk na design i innowacyjność produktów.

Dzięki zespołowi specjalistów pod kierownictwem Magdaleny w ostatnich latach KFA Armatura całkowicie zrewolucjonizowała swoje portfolio produktowe, kładąc nacisk na design oraz rozwiązania oszczędzające wodę i energię. Dobrym przykładem są wprowadzone do oferty kolekcje baterii ekologicznych, które pozwalają zmniejszyć zużycie wody nawet o 50%.

Nasze baterie umywalkowe wyposażone w perlatory, ograniczające przepływ wody do 5-6 litrów na minutę, cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów – mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, prezes KFA Armatura. Produkty tego typu stają się standardem na rynku, a my planujemy dalsze innowacje w tym segmencie.

Bateria Moza KFA Armatura o przepływie 5 litrów na minutę
Strategia ESG jako priorytet

KFA Armatura od lat realizuje działania zgodne z zasadami ESG. Już w 2021 roku firma, jako jedna z pierwszych w branży, opublikowała raport zrównoważonego rozwoju. Obecnie przedsiębiorstwo intensywnie przygotowuje się do nowej formy raportowania według dyrektywy CSRD. W najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje w technologie ekologiczne, mające na celu dalszą optymalizację procesów produkcyjnych oraz zmniejszenie ich wpływu na środowisko.

Last Updated on 16 kwietnia, 2025 by Anastazja Lach