Zerowa emisja netto do roku 2050? – innowacyjna propozycja Yutong

Zerowa emisja netto do roku 2050? – innowacyjna propozycja Yutong

McGill’s i Pelican nawiązują partnerstwo z Yutong, które ma zapewnić transport autobusowy cechujący się zerowym poziomem emisji, począwszy od pierwszego dnia konferencji COP26 w Glasgow.

LONDYN, 2 listopada 2021 r. /PRNewswire/ — Firma Yutong Bus Co., Ltd. („Yutong”, SHA: 600066) opublikowała propozycję dotyczącą osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050 w okresie poprzedzającym konferencję ONZ w sprawie zmian klimatu ‒ COP26, która odbywa się w terminie od 31 października do 12 listopada w centrum wystawienniczym SEC w Glasgow. Podczas wydarzenia flota pięćdziesięciu pięciu autobusów cechujących się zerową emisją, wyprodukowanych przez firmę Yutong, dołączy do sieci autobusowej w Glasgow, aby zapewnić szybkie i przyjazne dla środowiska połączenia dla mieszkańców. We współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Transportu Publicznego, Pelican Bus & Coach, brytyjskim importerem autobusów i autokarów oraz lokalnymi wiodącymi operatorami transportu publicznego, Yutong poszukuje nowych sposobów oszczędzania energii i redukcji emisji dwutlenku węgla w obszarze transportu publicznego.

Flota autobusowa obsługiwana przez McGill’s, prywatnego operatora autobusów i autokarów o ugruntowanej pozycji w Wielkiej Brytanii, składa się z pięćdziesięciu pięciu w całości elektrycznych autobusów Yutong E12, które są wyposażone w szereg najnowocześniejszych funkcji dostosowanych do potrzeb brytyjskich kierowców i pasażerów. Wnętrze specjalnie skonstruowanych autobusów elektrycznych zostało wyposażone w technologię redukcji hałasu NVH firmy Yutong, ergonomiczne fotele oraz wiodący w branży system baterii, aby zapewnić komfortową, bezpieczną i cichą jazdę.

„Urbanizacja zwiększy zapotrzebowanie na zrównoważony transport na całym świecie, aby zbilansować wysoki poziom emisji powstałych w wyniku użytkowania pojazdów prywatnych, które odpowiadają za ok. 3/4 emisji CO2 z miejskiego transportu pasażerskiego” ‒ powiedział Philip Turner, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego podczas ceremonii odbioru pojazdów. „Transport publiczny jest najskuteczniejszym sposobem poprawy efektywności podróżowania, oszczędzania energii i redukcji emisji”, co jest zbieżne z ideą ekologicznego transportu publicznego, propagowaną przez firmę Yutong.

„Yutong przejmuje inicjatywę, aby pomóc Chinom i światu w zrealizowaniu celów związanych z emisją, uruchamiając pierwszą inicjatywę prowadzącą do osiągnięcia zerowej emisji netto w chińskim przemyśle autobusowym. Kładzie ona nacisk na innowacje technologiczne, takie jak nowa energia i autonomiczna jazda, które mają przyspieszyć badania i rozwój, produkcję oraz promocję i zastosowanie zeroemisyjnych i inteligentnych pojazdów użytkowych ‒ powiedział Kent Chang, dyrektor ds. dystrybucji i sprzedaży zagranicznej w Yutong. – Będziemy nadal podejmować wysiłki na rzecz promowania transformacji inteligentnej produkcji, usprawnienia łańcucha przemysłowego ekologicznych pojazdów użytkowych i propagowania kultury transportu publicznego”.

Last Updated on November 2, 2021 by Redakcja

CATEGORIES
TAGS