Bank Millennium nagrodzony tytułem Poland’s Best Employer 2021

Bank Millennium nagrodzony tytułem Poland’s Best Employer 2021

Bank Millennium na drugim miejscu w rankingu najlepszych pracodawców bankowości i usług finansowych. Wśród 30 najlepszych pracodawców ujętych w rankingu.

Ranking magazynu Forbes i firmy badawczej Statista powstał na podstawie badania przeprowadzonego wśród ponad 10 tysięcy pracowników. Zestawienie obejmuje 300 firm, wyłonionych spośród około 1,800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników, których wybitne osiągnięcia w zakresie HR uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy.

Drugie miejsce w zestawieniu najlepszych pracodawców sektora bankowego w 2021 roku, które zostało stworzone na podstawie opinii i rekomendacji pracowników ogromnie nas cieszy, zwłaszcza w tak trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Wysoka pozycja banku potwierdza, że jesteśmy pracodawcą stabilnym i bezpiecznym, dobrze przygotowanym do zmian i wyzwań, a co najważniejsze docenianym przez pracowników i otoczenie. Bardzo dziękuję za tak dobrą opinię i ocenę. Pracownicy są naszymi najlepszymi ambasadorami. Gratuluję wszystkim firmom, które znalazły się w rankingu – mówi Joao Bras Jorge, prezes Zarządu Banku Millennium.

Podstawą rankingu były rekomendacje bezpośrednie i pośrednie, w których respondenci w anonimowych ankietach wyrażali gotowość polecania swojego pracodawcy lub innych firm z branży. Aby zidentyfikować kluczowe czynniki wpływające na sukces firm, które znalazły się w rankingu, pracowników zapytano również o opinię na temat kilkudziesięciu stwierdzeń opisujących działalność pracodawcy w siedmiu głównych obszarach: wizerunek i wzrost, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, płaca, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój i obciążenie pracą.

Badanie było realizowane w czasie pandemii, która w wielu firmach oznaczała rewolucyjne podejście do pracownika i jego potrzeb. Autorzy badania konstruując pytania koncentrowali się głównie na aspektach związanych z budowaniem atmosfery wspólnoty i odpowiedzi na pytanie: czy pracodawca zdał egzamin.

Wysoka pozycja Millennium w Rankingu Poland’s Best Employers 2021 jest dla nas jako firmy i społeczności bardzo ważna, zwłaszcza, że ostatni rok był dla nas szczególnie trudny. Dzięki wartościom, analizowanym w ramach badania, mimo kryzysu i niepewności, społeczność naszych pracowników scementowała się. Staramy się każdego dnia budować razem przyjazną atmosferę współpracy, wspierać się wzajemnie, słuchać potrzeb, a także budować naszą odporność na zagrożenia, reagować i dostosować się do zmian. Jesteśmy pracodawcą, dla którego ochrona życia i zdrowia pracowników w czasie pandemii jest priorytetem. Robimy co w naszej mocy, by każdy z nas czuł się w pracy bezpiecznie i miał solidne wsparcie, zarówno w zespole jak i w banku. Zaangażowanie pracowników, optymalizacja i cyfryzacja procesów, a także sposobu w jaki się ze sobą komunikujemy, najczęściej zdalnie, pozwalają mi wierzyć w nasze zdolności adaptacyjne. Dziękuję pracownikom za opinie i rekomendacje. Gratuluję wszystkim firmom, które znalazły się są razem z nami w rankingu najlepszych pracodawców – mówi Jacek Chmielewski, dyrektor Departamentu Kadr.


Autor:

Bank Millennium

Last Updated on 14 kwietnia, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA