Cyfrowe kieszonkowe na nowy rok szkolny

Wrzesień to dobry moment na założenie dziecku konta osobistego. Rachunki dla młodych klientów stają się coraz popularniejsze. W 2021 roku Bank Millennium odnotował wzrost ich liczby o ponad 40% r/r. Posiadacze Konta 360° Junior aktywnie korzystają ze swoich rachunków, kart i bankowej aplikacji mobilnej, a średnia kwota transakcji, które zrealizowali w terminalach płatniczych i bankomatach w czerwcu i lipcu br. to aż 300 zł miesięcznie.

W Banku Millennium juniorzy mogą skorzystać z propozycji, skierowanych do trzech grup wiekowych – dla młodzieży w wieku 13-17 lat, dla trochę młodszych osób w wieku 7-12 oraz dla najmłodszych dzieci 0-6 lat. Klienci w pierwszych dwóch grupach wiekowych, oprócz dostępu do Konta 360° Junior, mogą korzystać z karty płatniczej i aplikacji mobilnej, dzięki którym mają dostęp do swojego kieszonkowego.

– Coraz więcej rodziców przekazuje dziecku kieszonkowe w formie cyfrowej, traktując jednocześnie otwarcie konta jako ważny element edukacji finansowej. W maju zmodyfikowaliśmy ofertę i aplikację mobilną dla dzieci, przystosowując ją do grupy wiekowej 7-12 lat. Włożyliśmy w przygotowania dużo pracy, współpracując z rodzicami i dziećmi, by nasza propozycja była maksymalnie dostosowana do potrzeb i możliwości najmłodszych. Dzięki wprowadzonym zmianom dzieci już od 7 roku życia mogą mieć kartę płatniczą, korzystać ze specjalnej wersji aplikacji mobilnej oraz płacić zbliżeniowo telefonem. Posiadając własne konto z takimi funkcjonalnościami w sposób naturalny uczą się zarządzać swoim budżetem, nabierają wiedzy o wartości pieniądza i jego znaczeniu w codziennym życiu. – mówi Magdalena Jaskóła, kierująca Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

Blisko 95% posiadaczy Konta 360° Junior w grupie wiekowej 13-17 lat aktywnie korzysta z konta i karty płatniczej. W przypadku młodszych klientów w grupie 7-12, którzy otworzyli rachunek w ramach nowej oferty z aplikacją, 89% posiada kartę płatniczą. Posiadacze Konta 360°Junior dokonują miesięcznie około 12 transakcji bezgotówkowych kartą. 83% wartości tych transakcji to płatności bezgotówkowe w terminalach płatniczych i BLIK.

Co ciekawe, z naszych obserwacji wynika, że młodzi ludzie praktycznie nie korzystają z bankomatów. Większość posiadaczy Konta 360° Junior wypłaca środki z bankomatu rzadziej niż raz w miesiącu – komentuje Magdalena Jaskóła.

Konto 360° Junior można założyć już od pierwszego roku życia dziecka i to rozwiązanie jest coraz popularniejsze wśród rodziców.

Możliwość założenia konta dla dziecka na najwcześniejszym etapie jego życia to nadal oferta unikalna na rynku. Wiele osób jest pozytywnie zaskoczonych możliwością otwarcia takiego rachunku, co potwierdzają liczby – w ciągu ostatniego roku odnotowaliśmy wzrost liczby kont w grupie 0-6 lat o 34% – dodaje Magdalena Jaskóła.

Młodzi klienci bardzo aktywnie korzystają z bankowej aplikacji mobilnej. 75% posiadaczy Konta 360° Junior używa jej raz w tygodniu, ponad połowa trzy razy w tygodniu.

– Chcielibyśmy, żeby aplikacja była nie tylko pomocnym gadżetem, ale też cennym, nowoczesnym narzędziem służącym do wprowadzania dzieci w świat finansów i bezpiecznego korzystania z technologii. Wyróżnia ją atrakcyjny design oraz język i funkcje dostosowane do potrzeb najmłodszych – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Użytkownicy w wieku 7-12 lat najczęściej wybierają w aplikacji opcję Poproś o kieszonkowe, która umożliwia dziecku przesłanie do rodzica szybkiej prośby o przelew na konto. Wystarczy, że młody klient wskaże kwotę i wybierze proponowany z listy cel lub wpisze własny.

– Listę celów i treść wiadomości wyłoniliśmy podczas wywiadów z użytkownikami. Młodzi klienci często też zmieniają tapety w aplikacji, ale przede wszystkim chętnie płacą telefonem za drobne zakupy – komentuje Halina Karpińska.

O potrzebie edukacji finansowej dzieci mówią sami rodzice. Według badania*, przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Banku Millennium, która od lat prowadzi program edukacji finansowej w przedszkolach, 65% rodziców przedszkolaków uważa, iż im wcześniej rozpoczniemy edukację finansową dzieci, tym lepiej radzą one sobie w dorosłym życiu, również w sytuacjach kryzysowych. Rodzice wyrażają chęć osobistego zaangażowania w nauczanie dzieci finansów, jednak blisko połowa badanych (47 proc.) oczekuje wsparcia w tym zakresie od instytucji państwowych i prywatnych, 14 proc. rodziców wskazuje na instytucje finansowe (banki). Fundacja Banku Millennium odpowiada na tego typu potrzeby.

W ramach aktualnie obowiązującej promocji “Powrót do szkoły z Kontem 360° Junior – edycja 2” nowi posiadacze mogą zyskać premię w wysokości 50 zł na eKarcie podarunkowej goodie.**


Więcej o ofercie Banku Millennium i działaniach Fundacji na stronie: www.bankmilennium.pl.


*Badanie przeprowadził instytut GfK dla Fundacji Banku Millennium w maju 2020 r. na 1000-osobowej ogólnopolskiej próbie rodziców dzieci w wieku 3–7 lat, metodą CAWI.

** Promocja “Powrót do szkoły z Kontem 360° Junior – edycja 2” trwa od 17.08.2021 r. do 10.09.2021 r., o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit 5 000 kont. W promocji można otrzymać nagrodę w postaci eKarty podarunkowej goodie o wartości 50 zł. Warunkiem otrzymania nagrody jest otwarcie Konta 360° Junior wraz z Kontem Oszczędnościowym Profit dla własnego małoletniego dziecka za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej Millenet lub aplikacji mobilnej do 10.09.2021 oraz do 31.10.2021 r. spełnienie następujących warunków: w przypadku Konta 360° Junior otwartego dla dziecka poniżej 7 roku życia zasilenie nowo otwartego Konta 360° Junior kwotą co najmniej 50 zł, a w przypadku Konta 360° Junior otwartego dla dziecka które ukończyło 7 rok życia – zasilenie nowo otwartego Konta 360° Junior kwotą co najmniej 50 zł, dokonanie min. 1 transakcji kartą debetową do konta lub za pomocą usługi Blik lub za pomocą płatności telefonem, oraz aktywacja aplikacji mobilnej. Nagroda zostanie wysłana do 30.11.2021 r. Szczegółowe warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie promocji “Powrót do szkoły z Kontem 360° Junior – edycja 2” dostępnym w placówkach Banku i na stronie www.bankmillennium.pl. Sposób wykorzystania eKarty określony jest szczegółowo w „Regulaminie Kart podarunkowych dla Klientów goodie” dostępnym na stronie goodie.pl w sekcji Regulaminy.

Szczegóły oferty Konta 360° Junior oraz Aplikacji mobilnej zawarte są w Regulaminie ogólnym świadczenia usług bankowych dla osób fizycznych w Banku Millennium S.A. (Regulamin) oraz w cennikach usług dot. prowizji i opłat, stóp procentowych, kart debetowych oraz Płatności Mobilnych BLIK, dostępnych w placówkach Banku oraz na www.bankmillennium.pl. Konto 360° Junior jest prowadzone dla osób w wieku poniżej 18 lat. Przedstawiciel ustawowy oraz posiadacz rachunku powyżej 13 lat mogą dysponować środkami na rachunku w ramach miesięcznego limitu wskazanego w Regulaminie. Na wniosek przedstawiciela ustawowego Bank umożliwia małoletniemu w wieku 7-13 lat dysponowanie środkami na rachunku za pomocą karty debetowej lub Aplikacji mobilnej w ograniczonym zakresie tylko w celu dokonywania drobnych bieżących spraw życia codziennego (obowiązują obniżone limity transakcji).


Autor:

Bank Millennium

Last Updated on 15 października, 2021 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA