Kredyt hipoteczny o czasowo stałej stopie procentowej dostępny w Banku Millennium

Kredyt hipoteczny o czasowo stałej stopie procentowej dostępny w Banku Millennium

Bank Millennium udostępnił kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową. Teraz klienci mogą wybrać między kredytem o stałej stopie procentowej, a kredytem o stopie zmiennej. Oprocentowanie kredytu ze stałą stopą procentową pozostaje niezmienne przez okres 5-ciu lat, niezależnie od ewentualnych zmian stóp procentowych na rynku, z możliwością ponownego skorzystania z tej opcji na kolejne 5 lat. W okresie obowiązywania stałej stopy raty kredytu pozostają są stałe.

Nasza nowa oferta jest odpowiedzią na potrzeby klientów. W środowisku zmiennych stóp procentowych pojawiła się grupa klientów zainteresowanych zapewnieniem sobie stabilnego poziomu comiesięcznych obciążeń. Przygotowaliśmy więc propozycję w postaci rat kredytu na stałym poziomie przez 5 lat, niezależnie od zmian stóp procentowych. Oferta jest dostępna zarówno w Banku Millennium, jak i u współpracujących z bankiem pośredników – mówi Anna Meunier, kierująca Wydziałem Kredytów Hipotecznych w Banku Millennium. – Dla klientów, którzy cenią sobie stabilność i stałą wysokość zobowiązań, będzie to dobra alternatywa oraz możliwość samodzielnego podjęcia decyzji o rodzaju oprocentowania kredytu – dodaje Anna Meunier.

Po zakończeniu okresu, w którym obowiązywała stała stopa, oprocentowania kredytu zmieni się automatycznie na oprocentowanie zmienne, oparte na stawce WIBOR i marży określonej w umowie kredytowej. Jeżeli klient będzie chciał korzystać ze stałej stopy na kolejne 5 lat, jest to możliwe, wystarczy, że poinformuje bank z odpowiednim wyprzedzeniem. Bank zaproponuje wówczas nową stawkę oprocentowania, obowiązującą w okresie składania wniosku o kolejny, 5-letni okres.

Nowa oferta banku jest zgodna z zapisami znowelizowanej Rekomendacji S, obowiązującej banki od 30 czerwca 2021 r. Bank Millennium dostosował ofertę do wymogów Rekomendacji przed wymaganym terminem.


Autor:

Bank Millennium

Last Updated on 25 marca, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA