Acteeum przygotowuje kolejny park handlowy – Ostróda Power Center

Sukcesy Acteeum z minionego roku – a więc otwarcie Galerii Chełm oraz rozpoczęcie realizacji Galerii Andrychów w formacie Power Center pokazują, ze pomimo wyzwań związanych z epidemią koronawirusa, rynek pozytywnie przyjmuje nowe, przemyślane projekty w dobrych lokalizacjach. Acteeum konsekwentnie rozwija portfolio na terenie całej Polski przygotowując nowe centrum handlowe – Ostróda Power Center.

Ostróda Power Center będzie pierwszym i jednocześnie największym tego typu kompleksem handlowym w regionie. Będzie to obiekt o łącznej powierzchni ponad 25 tys. m² GLA, obejmującej ponad 14 tys. m² GLA parku handlowego, wolnostojący sklep branży Dom i Ogród a także usługi dodatkowe w postaci restauracji drive-thru, stacji benzynowej, myjni oraz ok 700 miejsc parkingowych. Centrum handlowe zlokalizowane będzie na działce o powierzchni ponad 8 ha. Teren inwestycji posiada już pozwolenie na budowę, które jest aktualnie dostosowywane do zakresu planowanej inwestycji.

Niezwykle mocnym atutem planowanego Centrum jest doskonała lokalizacja – kompleks powstanie przy głównej drodze wjazdowej do centrum miasta, bezpośrednio przy węźle dróg ekspresowych S7, łączącej Warszawę i Gdańsk oraz S16 prowadzącej do Olsztyna oraz Grudziądza. Lokalizacja obiektu jest także w naturalny sposób doskonale skomunikowana z Ostródą i regionem. Swym bezpośrednim zasięgiem Ostróda Power Center będzie obejmować ponad 120,000 mieszkańców a także niezwykle intensywny ruch tranzytowy tras S7 i S16.

– mówi Tomasz Lipiński, Acquisition Manager, Acteeum Central Europe.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z szybkiego postępu prac przy naszym nowym projekcie w Ostródzie. Mamy także przekonanie, że dzięki doskonałej lokalizacji Power Center, swojej wielkości i różnorodnemu i optymalnie skomponowanemu mixowi najemców oraz szybkiemu procesowi budowlanemu, nasz ostródzki projekt okaże się wielkim sukcesem komercyjnym, spełniającym zarówno oczekiwania najemców oraz, co najważniejsze, mieszkańców Ostródy oraz okolicznych miast. Widzimy bardzo duże zainteresowanie ze strony najemców – jako przykład mogę podać grupę LPP – z którą aktualnie finalizujemy rozmowy na temat lokalizacji ich kilku sklepów w naszym Centrum.

– mówi Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director, Acteeum Central Europe.

W ramach 25 000 m² GLA centrum handlowego znajdą się między innymi wolnostojący hipermarket DYI, duży supermarket spożywczy, znane sklepy modowe, popularne sieci dyskontowe oraz lubiana sieć gastronomiczna z lokalem typu drive-thru. Dodatkowo, na terenie parku handlowego znajdzie się przestronny parking na ponad 700 pojazdów także dogodnie zlokalizowana stacja benzynowa oraz myjnia.

Ostróda Power Center otworzy nowe możliwości zakupowe i kompleksowo uzupełni ofertę znajdujących się w mieście i regionie mniejszych obiektów handlowych. Nowe Centrum przyciągnie klientów nie tylko lokalizacją, ale także konceptem, który zapewni iż w jednym miejscu można będzie zrobić zakupy z różnych kategorii. Bezpośredni dostęp z parkingu do każdego sklepu, zapewni łatwe, bezpieczne i komfortowe zakupy w znacznie krótszym czasie niż w ma to miejsce w innych obiektach handlowych.

Wszystkie te atuty, oraz efektywne koszty funkcjonowania parku handlowego stanowią także kluczowe argumenty przemawiające do najemców, z większością których trwają już szczegółowe uzgodnienia umów najmu.

Otwarcie Ostróda Power Center zaplanowano na pierwszą połowę 2022.


Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl


Autor:

Acteeum Central Europe

Last Updated on 16 lutego, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA