AEW: Spółki technologiczne wybierają Klif Tower

AEW: Spółki technologiczne wybierają Klif Tower

W ostatnim czasie grono najemców biurowca Klif Tower, zarządzanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, powiększyło się. Nowi najemcy to dwie firmy specjalizujące się w segmencie telekomunikacyjnym – HuaPol Telekom Sp. z o. o. i HSG SUN Sp. z o. o. oraz firma z sektora informatycznego – CKSource, twórca m.in.znanego na całym świecie oprogramowania CKEditor. Za sfinalizowanie Umowy najmu odpowiada BNP Paribas, który reprezentuje właściciela w procesie wynajmu powierzchni.

Nowy najemca w Klif Tower!

Firma CKSource, która od 2006 roku oferuje specjalistyczny edytor treści pozwalający na wprowadzanie tekstu w aplikacjach osobom bez znajomości programowania, wprowadziła się na 12. piętro biurowca przy ul. Okopowej 58/72 i zajmie w nim 601 m kw. Nowe biuro warszawskiej firmy od poprzedniej siedziby dzielić będzie odległość 20-minutowego spaceru.

Cieszący się bardzo dobrą opinią, oferujący komfortowe warunki do pracy, a dodatkowo też ceniony za lokalizację, dostęp do miejskiej infrastruktury oraz sąsiedztwo renomowanego Domu Mody Klif z dużym parkingiem, biurowiec Klif Tower, to od lat sprawdzony wybór dla firm, które poszukują kameralnego biura – mówi Robert Gietko, Asset Manager, reprezentujący fundusz AEW, właściciela jednego z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich kompleksów typu mixed-use.

Dzięki bliskości jednej z głównych arterii komunikacyjnych w Warszawie, do położonego na Woli piętnastokondygnacyjnego budynku oferującego blisko 8 tys. m kw. modularnej powierzchni biurowej, można szybko i wygodnie dostać się środkami komunikacji miejskiej oraz samochodem. Elementem wyróżniającym kompleks na tle innych obiektów jest m. in. przestronny parking, na którym znajduje się ponad 900 monitorowanych miejsc parkingowych. Co istotne, odwiedzający kompleks mogą skorzystać z 3 godzin bezpłatnego parkowania. Wkrótce na parkingu pojawi się możliwość ładowania aut elektrycznych.

Klif Tower oferuje także sprawne połączenie z 1 i 2 linią metra. Dodatkowo w promieniu 500 metrów od biurowca znajduje się 6 stacji rowerów miejskich, a sam Klif Tower położony jest przy ważnej trasie rowerowej łączącej Żoliborz z nowym biznesowym centrum Warszawy, rosnącym przy Rondzie Daszyńskiego.

Klif Tower oraz Dom Mody Klif , to jedna z pierwszych lokalizacji typu mixed-use w Warszawie. Od 21 lat jest miejscem pracy, wygodnych zakupów, a także spotkań i wydarzeń kulturalnych.

Dom Mody Klif oraz Klif Tower, to wyjątkowa przestrzeń przyjazna zarówno klientowi biznesowemu, jak i prywatnemu. Unikalny charakter kompleksu, kameralna atmosfera, którą oferuje zarówno część biurowa jak i handlowa oraz doskonała lokalizacja, sprawiają, że jest to przestrzeń atrakcyjna dla firm szukających prostych i kompleksowych rozwiązań – mówi Dyrektor kompleksu Dom Mody Klif oraz Klif Tower, Waldemar Kurdziel Świeczka z ramienia międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, która zarządza nieruchomościami.  

Kompleks budynków Klif Dom Mody oraz Klif Tower został otwarty w 1999 roku, jako jeden z pierwszych obiektów typu mixed-use w Polsce. Dogodna lokalizacja, dostępność oferty premium, a także dodatkowe udogodnienia (m.in. Concierge), sprawiły, że marka Klif na stałe wpisała się w krajobraz nowoczesnej Warszawy. Kompleks budynków Klif, to wielokrotnie nagradzany kreator trendów oraz komfortowa i kameralna przestrzeń przyjazna odwiedzjącym ją klientom oraz pracownikom.

Backrounder:

Właścicielem Klif Tower jest Paige Investments, reprezentowany przez AEW Asset Management. AEW to jednen z największych menedżerów inwestycyjnych nieruchomości na świecie. Dzisiaj ma ponad 400 klientów i ponad 73 mld dolarów aktywów w zarządzaniu dla wszystkich typów właściwości w Ameryce Północnej, Europie i Azji i Pacyfiku. Od 1 lutego 2019 r. Domem Mody Klif i Klif Tower zarządza międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield – wybrana przez właściciela w przetargu. Cushman & Wakefield jest doświadczonym zarządcą nieruchomości komercyjnych, w którego portfolio znajdują się m.in. Złote Tarasy. W kompleksie budynków Klif odpowiada za działania marketingowe, komunikację, sprawy administracyjne, ochronę, sprzątanie, a także zarządzanie Domem Mody Klif stacjonarnie. Za najem powierzchni handlowej w kompleksie odpowiada, wybrana przez właściciela, Grupa Apsys, ktora od 22 lat projektuje i zarządza przestrzeniami handlowymi we Francji i w Polsce. Obecnie firma zarządza portfelem 32 centrów handlowych, a wśród największych realizacji można wyróżnić Beaugrenelle w Paryżu, Manufakturę w Łodzi i Posnanię w Poznaniu. Za proces najmu powierzchni w biurowcu Klif Tower odpowiada natomiast BNP Paribas.


Autor:

Cushman & Wakefield

Last Updated on 14 kwietnia, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA