Cushman & Wakefield na pierwszej w Polsce liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce

Cushman & Wakefield na pierwszej w Polsce liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce

W wyniku badania przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i grono organizacji partnerskich międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield znalazła się na liście firm wyróżnionych w badaniu „Diversity IN Check”, które wskazuje organizacje o najwyższym poziomie dojrzałości w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączającej organizacji.

Diversity IN Check to narzędzie, którego organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu – koordynator Karty Różnorodności. W jego skład wchodzą dwa elementy – badanie oraz lista, umożliwiające diagnozę stopnia dojrzałości pracodawców w zakresie budowania włączających (inkluzywnych) organizacji oraz zarządzania różnorodnością. W badaniu, realizowanym w oparciu o kwestionariusz, poruszanych jest pięć obszarów tematycznych: podstawy zarządzania, programy i działania firmy, budowanie zaangażowania, wskaźniki rezultatów podjętych działań oraz dodatkowe aktywności związane z COVID-19. Firma Cushman & Wakefield znalazła się w gronie 31 firm o najwyższej dojrzałości w tym zakresie.

Różnorodność jest dla nas nie tylko teoretyczną wartością, a drogowskazem do podejmowania codziennych działań i decyzji, które budują kulturę naszej organizacji. Każdego dnia mamy wpływ na to, jakie zachowania i postawy wzmacniamy, stawiając na czele partnerstwo i szacunek bez względu na zajmowane stanowisko, płeć, wiek, orientację seksualną czy poglądy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione, dzięki czemu możemy dołączyć do listy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce – mówi Anna Trochim, Head of HR, Cushman & Wakefield.

Firma oferuje swoim pracownikom dostęp do szerokiej oferty szkoleń i warsztatów. W ramach projektu OneCushwake: Master Mind organizowane są sesje warsztatowe oraz indywidualne spotkania coachingowe dla liderów.Globalna inicjatywa Women’s Integrated Network (WIN) to cykl wykładów oraz  program mentoringowy opracowane z myślą o wspieraniu rozwoju karier kobiet w firmie Cushman & Wakefield. Inicjatywie tej jest bliska również tematyka prozdrowotna. Wewnętrzny program Cushwake Cares oferuje cykliczne, cotygodniowe spotkania tematyczne poświęcone różnym aspektom zdrowotnym. Pracownicy mogą skorzystać ze zróżnicowanych zajęć i aktywności – warsztaty dobrego i zdrowego snu, ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, zajęcia warsztatowe i praktyczne z zakresu mindfulness oraz webinaria z ekspertami. Mają także możliwość skorzystania z oferty wsparcia psychologicznego finansowanego przez firmę. W związku z pandemią COVID-19 Fundusz Pomocy Pracownikom wsparł finansowo tych najbardziej potrzebujących. Pomoc trafiła do ponad 3 500 osób na całym świecie – pracownikom przekazano 71 071 USD.

Dodatkowo w minionym roku Cushman & Wakefield przeprowadził wewnętrzną rewizję benefitów. Nowy projekt uwzględnił m.in. warsztaty, kursy i szkolenia, kluby pasji i kartę Multisport, „smaczny benefit”, zdalny model pracy i zapewniony szeroko pojęty komfort, na który składa się opieka medyczna, ubezpieczenie na życie i Pracowniczy Program Emerytalny.

Organizatorem Diversity IN Check jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator Karty Różnorodności w Polsce, będące najdłużej działającą (od 2000 roku) i największą organizacją pozarządową w Polsce, zajmującą się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest organizacją ekspercką, pozostającą inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR.


Autor:

Cushman & Wakefield

Last Updated on 7 czerwca, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA