Cushman & Wakefield ogłasza zmiany na czele działu powierzchni przemysłowych i logistycznych w Polsce

Damian Kołata ponownie dołącza do Cushman & Wakefield, tym razem w roli lidera stale rozwijającego się zespołu zajmującego się doradztwem na rynku powierzchni przemysłowych i logistycznych w Polsce oraz jako dyrektor e-commerce na Europę Środkowo-Wschodnią.

Damian wcześniej zajmował w Cushman & Wakefield stanowisko Associate, po czym z końcem maja 2020 r. dołączył do Fiege, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego E-commerce na Polskę i Europę Wschodnią. Damian posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw w międzynarodowym środowisku.

„Klienci Cushman & Wakefield będą mogli skorzystać przede wszystkim z jego praktycznego doświadczenia na polu optymalizacji magazynowej, w sektorze e-commerce, a także znajomości zagadnień logistyki na szeroko rozumianym rynku europejskim. Damian będzie kontynuował organiczny rozwój działu poprzez wprowadzanie nowych usług doradztwa odpowiadających na stale zmieniające się potrzeby najemców magazynowych i logistycznych” – powiedział Krzysztof Misiak, szef Cushman & Wakefield w Polsce.

Damian jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim. Damian jest pomysłodawcą jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrów dystrybucyjnych dla największej europejskiej internetowej platformy modowej. Damian jest również wykładowcą na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu optymalizacji procesów magazynowych i zarządzania zwrotami w sektorze e-commerce.

„Bardzo dynamicznie zmieniający się rynek magazynowy podlega dużym przeobrażeniom, również pod kątem rodzaju, wielkości i przeznaczenia powierzchni logistycznych oraz produkcyjnych. Cieszę się, że będę mógł wnieść swoje praktyczne doświadczenie do tak wspaniałego zespołu i poprowadzić go w niezwykle ekscytującym dla rynku czasie. Idealnym uzupełnieniem będzie też moja rola lidera e-commerce na rynkach Europy środkowo-Wschodniej. Ten obszar wymaga indywidualnego podejścia do potrzeb operacyjnych i dużego zrozumienia planów ich rozwoju, a także zapewnienia dodatkowych kompetencji, którymi chcemy przekonać najemców. Jestem przekonany, że tak się stanie” – powiedział Damian Kołata.

Dział powierzchni przemysłowych i logistycznych w Cushman & Wakefield w Polsce liczy 22 ekspertów i oferuje szeroki wachlarz usług skierowanych do najemców: od weryfikacji planistycznej i administracyjnej gruntów, wsparcia technicznego i ekologicznego, po doradztwo transakcyjne przy najmie nieruchomości.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 15 października, 2021 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA