DSV z nową powierzchnią w Panattoni Park Bydgoszcz II

DSV z nową powierzchnią w Panattoni Park Bydgoszcz II

DSV Road Sp. z o.o., wiodący operator logistyczny w Polsce i Europie,  wynajął ponad 2000 mkw. powierzchni w Panattoni Park Bydgoszcz II. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

DSV Road to część grupy DSV, globalnego dostawcy usług logistycznych i transportowych, posiadającego biura w ponad 90 krajach na 6 kontynentach. Grupa w Polsce funkcjonuje od 1995 roku, a obecnie zatrudnia około 2200 pracowników w 30 lokalizacjach w kraju.

Z początkiem lipca spółka wynajęła w obiekcie Panattoni Park Bydgoszcz II 2366 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej: 

Zapotrzebowanie DSV związane było z rosnącymi wolumenami w dystrybucji towarów w rejonie Bydgoszczy – mówi Maciej Szczepański, Business Development Manager w Cushman & Wakefield –  Wynajęty obiekt będzie pełnił przede wszystkim funkcję cross-docku, jednocześnie dając możliwość współpracy z klientami zainteresowanymi logistyką kontraktową. Konstrukcja i zabezpieczenia budynku pozwalają na obsługę bardzo szerokiego zakresu przesyłek, w tym zawierających towary niebezpieczne (ADR).

Przejście do nowej lokalizacji w jest potwierdzeniem realizacji naszej strategii – wzmacnianiu sieci krajowej oraz międzynarodowej w regionie. Dzięki nowoczesnemu magazynowi, możliwości przeładunków produktów ADR oraz produktów w temperaturze dodatniej, chcemy zapewnić jak najlepszy serwis naszym Klientom w rejonie Bydgoszczy – mówi Maciej Trójnara, Transport Director w DSV Road.

Panattoni Park Bydgoszcz II to obiekt magazynowo-biurowy oferujący prawie 40 000 mkw. powierzchni przemysłowej. Położony jest w obrębie miasta nieopodal Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Obiekt jest przeznaczony na składowanie oraz lekką produkcję, może być także dowolnie dostosowany do potrzeb jednej firmy bądź kilku najemców. Wyposażony jest w wygodne place manewrowe, przestronne parkingi oraz nowoczesne moduły biurowe. Certyfikowany jest w systemie BREEAM na poziomie GOOD. Park położony jest w pobliżu ulicy Nowotoruńskiej, wzdłuż linii kolejowej oraz niewielkiej odległości od bocznicy – linia kolejowa Piła-Bydgoszcz-Kutno-Warszawa. Obwodnica miasta znajduje się niespełna 3 km od parku.


Autor:

Cushman & Wakefield

Last Updated on 7 maja, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA