ECO City Katowice w portfelu Cushman & Wakefiled

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield jest odpowiedzialna za komercjalizację budynków biurowych ECO City Katowice, energooszczędnego kompleksu biurowców powstających przy ul. Konduktorskiej w Katowicach. To unikatowe w skali kraju połączenie przestrzeni biurowych z terenami zielonymi o łącznej powierzchni najmu 34 400 m².

Portfel Cushman & Wakefield wzbogacił się o nowopowstający kompleks biurowy Eco City Katowice. Jest to kolejny projekt biurowy realizowany w Katowicach przez Grupę GPP, która jako pierwsza w Polsce zasłynęła budową energooszczędnych biurowców w standardzie BREEAM Oustanding.

ECO City Katowice to nowoczesny kompleks biurowy, który współtworzą cztery energooszczędne biurowce. Zastosowane w nich proekologiczne i energoooszczędne rozwiązania, takie jak m.in. trigeneracja (umożliwiającą produkcję energii elektrycznej, ciepła i chłodu), pozyskiwanie energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych i naturalnego chłodu z otoczenia (freecooling), zastosowanie urządzeń zapewniających odzysk energii elektrycznej, wykorzystywanie gazowych pomp ciepła (w celu pokrycia szczytowego zapotrzebowania na chłód) pozwala na ograniczenie kosztów zużycia mediów i uzyskanie wysokiego wskaźnika efektywności energetycznej. W budynkach wykorzystano innowacyjne systemy wentylacyjno-klimatyzacyjne, które znacznie podnoszą komfort pracy i zdrowie użytkowników, przez co mają bezpośredni wpływ na wydajność pracy i spadek wskaźnika zachorowalności.

Sercem kompleksu stanie się ECO SQUARE, czyli rekreacyjno-wypoczynkowa zielona strefa, która wraz z okalającą budynki 800-metrową ścieżką spacerową i amfiteatrem w plenerze, stanowić będzie aż 60% powierzchni tej inwestycji.

Warto podkreślić, że na etapie koncepcji kompleks ECO City Katowice otrzymał precertyfikat BREEAM Outstanding na poziomie 94%. Jest to najlepszy wynik dla budynków biurowo-usługowych w Unii Europejskiej.

Każdy z siedmiokondygnacyjnych budynków biurowych będzie posiadał ok. 8600 m² pow. najmu oraz dwukondygnacyjny parking podziemny. Ponadto w kompleksie przewidziano szereg udogodnień i dodatkowych usług w postaci m.in.: zielonych tarasów z widokiem na centrum Katowic; podziemnych parkingów dla rowerzystów (wraz z szatniami i prysznicami); stacji ładowania pojazdów elektrycznych; myjnię parową dla samochodów osobowych oraz szeroki wybór lokali usługowych na parterze. Ciekawym rozwiązaniem będzie tu również 3-kondygnacyjna, częściowo otwarta, strefa coworkingowa, która umożliwi elastyczne podejście do powierzchni najmu dla klientów – podkreśla Agata Jaśniak, Negocjator, Cushman & Wakefield.


Autor:

Cushman & Wakefield

Last Updated on 22 grudnia, 2020 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA