Karolina Furmańska dołącza do zespołu PRS w Cushman & Wakefield

Karolina Furmańska dołącza do zespołu PRS w Cushman & Wakefield

Do Działu Doradztwa i Analiz Rynkowych w Cushman & Wakefield na stanowisku Senior Residential Analyst dołączyła Karolina Furmańska, która będzie odpowiedzialna za doradztwo dla klientów z sektora PRS. Nowo zatrudniona będzie także wsparciem transakcyjnym dla inwestorów prowadzonym przez Dział Rynków Kapitałowych.

Karolina Furmańska posiada ponad 12-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, skoncentrowane wokół rynku mieszkaniowego oraz inwestycji alternatywnych – mieszkania na wynajem, domy studenckie oraz co-living. Dotychczasowe doświadczenie i wiedza ekspertki będą wspierać działania prowadzone dla klientów z sektora mieszkaniowego. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialna za szereg działań koncentrujących się na doradztwie w zakresie nieruchomości mieszkaniowych, do których będą należeć: udział w transakcjach inwestycyjnych na rynku PRS, przygotowywanie raportów doradczych dla klientów – deweloperów i inwestorów, odpowiedzialność za wewnętrzne bazy danych dot. sektora mieszkaniowego, przygotowywanie analiz i raportów okresowych oraz udział jako ekspert w konferencjach i innych wydarzeniach branżowych.

Cieszymy się bardzo, że ekspertka z tak rozległym doświadczeniem na rynku mieszkaniowym, dołączyła do naszego zespołu. Zatrudnienie Karoliny jest kolejnym krokiem mającym na celu umocnienie pozycji Cushman & Wakefield jako wiodącego doradcy w sektorze PRS – mówi Katarzyna Lipka, Dyrektor Działu Doradztwa i Analiz Rynkowych, Cushman & Wakefield.

Rynek mieszkań na wynajem w Polsce jest w fazie rozwoju, w związku z tym deweloperzy  potrzebują wsparcia w analizach projektów, doradztwie przy określeniu optymalnych parametrów lokali mieszkalnych na wynajem i przygotowaniu oraz przeprowadzeniu procesu sprzedaży, natomiast inwestorzy oczekują asysty przy wejściu na rynek lub przy ocenie konkretnych możliwości inwestycyjnych. Pełny zakres doradztwa transakcyjnego, oferowany przez nasz Dział Rynków Kapitałowych, ze wsparciem ze strony Karoliny, stanowi ważny etap długofalowej strategii w tym zakresie – mówi Mira Kantor-Pikus, Partner, odpowiedziana za Alternatywne Inwestycje w Dziale Rynków Kapitałowych w Cushman & Wakefield.

Karolina Furmańska swoją działalność na rynku nieruchomości rozpoczęła w 2009 roku podejmując pracę w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy, gdzie koncentrowała się przede wszystkim na nabywaniu i regulacji stanów prawnych nieruchomości. Przed dołączeniem do Cushman & Wakefield była członkiem zespołu Living Investment w JLL, który zajmuje się doradztwem transakcyjnym obejmującym nieruchomości mieszkaniowe na wynajem, domy studenckie, co-living i inne aktywa generujące dochód w sektorze mieszkaniowym. Wcześniej, od lipca 2012 r., pracowała w REAS, firmie doradczej specjalizującej się w obszarze nieruchomości mieszkaniowych, zajmując się zadaniami związanymi z doradztwem w zakresie projektów deweloperskich oraz zagadnieniami związanymi z tzw. ustawą deweloperską. W 2018 roku REAS stał się częścią JLL.

Karolina Furmańska jest absolwentką Międzywydziałowego Studium Gospodarki Przestrzennej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Wydziału Geodezji i Kartografii na Politechnice Warszawskiej o specjalności Systemy Informacji Przestrzennej. Ukończyła także Podyplomowe Studium Rzeczoznawstwa Majątkowego, Pośrednictwa Obrotu Nieruchomościami i Zarządzania Nieruchomościami na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami.


Autor:

Cushman & Wakefield

Last Updated on 13 kwietnia, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA