Kontynuacja długoterminowej współpracy deka immobilien i Cushman & Wakefield

Kontynuacja długoterminowej współpracy deka immobilien i Cushman & Wakefield

Deka Immobilien, międzynarodowa firma inwestycyjna zarządzająca aktywami, kupiła „Biura przy Warzelni”, będące największym biurowcem kompleksu Browarów Warszawskich. Obiekt jest częścią portfela międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Deka Immobilien jest międzynarodowym przedsiębiorstwem, oferującym inwestorom detalicznym i instytucjonalnym dostęp do szerokiej gamy produktów i usług inwestycyjnych opartych na nieruchomościach. Ta niemiecka firma jest częścią grupy DekaBank.

Jest to kolejna nieruchomość w portfelu funduszu Deka Immobilien zarządzania przez dział zarządzania Cushman & Wakefield. Zawarta transakcja dotyczyła kupna budynku biurowego o powierzchni 29 581 mkw., który jest częścią Browarów Warszawskich. Nieruchomość kupiona przez Dekę składa się z siedmiokondygnacyjnego budynku biurowego, zabytkowej Warzelni, Ogrodu Centralnego oraz historycznych piwnic leżakowni. Część biurowa jest wynajęta renomowanym firmom, takim jak Grupa Żywiec, Allen & Overy, MDDP, Playtika. Parter zajmują restauracje i siłownia. Podziemna część budynku połączona jest z zabytkowymi piwnicami. Inwestycja zlokalizowana jest na działce o powierzchni 4,5 ha pomiędzy ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną.

Jest to unikatowy i wielofunkcyjny projekt. Świadczy o tym połączenie różnorodność usług oraz nowoczesno-tradycyjny charakter jaki kompleks Browary Warszawskie oferuje swoim najemcom. Obiekt ten, położony w wyjątkowej lokalizacji i naznaczony bogatą historią, otwiera przed użytkownikami szeroką gamę możliwości – mówi Grzegorz Dyląg, Head of Asset Services Business Space Poland, Cushman & Wakefield.

Dokonanie zakupu przez Deka Immobilien biurowca „Biura przy Warzelni”, będących w portfelu firmy Cushman & Wakefield, dowodzi długoterminowemu charakterowi współpracy naszych przedsiębiorstw. Z radością rozwijamy relację z firmą Deka Immobilien, ponieważ widzimy rosnące zadowolenie zarówno obu stron, jak i najemców – mówi Justyna Kijewska, Senior Portfolio Manager, Cushman & Wakefield.


Autor:

Cushman & Wakefield

Last Updated on 31 października, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA