Miejskie magazyny to więcej możliwości

Od dłuższego czasu na rynku widoczne jest rosnące zapotrzebowanie na mniejsze powierzchnie magazynowe położne w granicach administracyjnych miast, umożliwiające firmom szybką dystrybucję towarów. Popyt na obiekty Small Business Unit (SBU) potęguje dynamiczny rozwój sektora e-commerce. Dla firm realizujących internetowe zamówienia i dostawy kluczowym czynnikiem jest czas, stąd też rosnąca popularność magazynów miejskich obsługujących tzw. ostatnią milę. Już wkrótce standardem zakupów online stanie się dostawa tego samego dnia, w którym zostało złożone zamówienie, a co za tym idzie, konieczność utrzymywania towarów blisko odbiorcy docelowego. Magazyny miejskie powstają z myślą o wszystkich firmach, które chcą być bliżej klientów. W przypadku większych przedsiębiorstw posiadających duże magazyny centralne poza miastem, takie obiekty będą ostatnim, ale nie mniej ważnym, ogniwem w procesie dostawy. To właśnie z nich kurierzy będą wyruszać do finalnych odbiorców. Tym samym będą mieli krótszą drogę do pokonania i szybciej dotrą do adresatów przesyłek.

Drugim profilem klienta są małe firmy i sklepy internetowe, które potrzebują magazynu, biura i powierzchni wystawienniczej w jednym miejscu. Mały magazyn miejski może bowiem być doskonałym miejscem nie tylko do szybkiego odbioru zamówienia, czy też jego zwrotu, lecz może również pełnić funkcję showroomu, a nawet centrum usług dodanych. Możliwe jest zaaranżowanie w nim biura lub małej powierzchni do lekkiej produkcji. Dzięki temu firmy mogą skoncentrować w jednym miejscu wszystkie istotne elementy swojej działalności operacyjnej. Usytuowanie w granicach administracyjnych miast z pewnością ułatwia również poszukiwanie pracowników, którzy dziś niechętnie dojeżdżają do pracy poza miasto.

7R jako pierwszy deweloper w Polsce wprowadził na rynek innowacyjny koncept sieci miejskich magazynów typu Small Business Units – 7R City Flex Last Mile Logistics. Program cieszy się bardzo dużą popularnością wśród najemców, a obiekty są wynajmowane jeszcze przed zakończeniem budowy.


Autor:

Bartłomiej Krawiecki, Head of Development, Członek Zarządu 7R

Last Updated on 22 lutego, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA