ONDE debiutuje na GPW: chce być liderem w budowie farm wiatrowych i fotowoltaicznych

W poniedziałek 19 lipca na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutuje spółka ONDE. W ramach grupy kapitałowej firma prowadzi działalność w segmencie budownictwa dla OZE (w obszarze farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych) oraz w branży budownictwa drogowo-inżynieryjnego. Ponadto od marca 2021 r. spółka zaczęła samodzielnie projektować instalacje do produkcji energii odnawialnej.

ONDE zapowiada, że chce być liderem w budowie farm wiatrowych oraz zajmować czołową pozycję w rozwijającym się segmencie budowy farm fotowoltaicznych w Polsce.

Rozpoczęcie notowań ONDE to już dziesiąty debiut w tym roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Będzie to 428. spółka notowana obecnie na rynku głównym GPW.

W ofercie publicznej (przy cenie akcji 26 zł) w ramach nowej emisji akcji przydzielono 8.250.000 akcji, z czego inwestorom indywidualnym zarząd spółki przydzielił 1.367.736, a inwestorom instytucjonalnym – 6.882.264 akcji. Środki pozyskane przez ONDE S.A. w wyniku tej oferty wyniosły 214.500.000 PLN. Stopa redukcji w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 89,426%

Ponadto w ofercie publicznej przydzielono 8.846.700 akcji sprzedanych przez obecnych akcjonariuszy – Erbud S.A. oraz Jacka Leczkowskiego.

W swojej strategii ONDE zapowiada, że chce być liderem w budowie farm wiatrowych oraz zajmować czołową pozycję w rozwijającym się segmencie budowy farm fotowoltaicznych w Polsce. Strategia firmy wpisuje się w przewidywany wzrost w produkcji zielonej energii, w szczególności produkcji energii wiatrowej i słonecznej w Polsce w okresie do 2040 r.

ONDE wskazuje w tym kontekście na politykę Europejskiego Zielonego Ładu oraz Politykę Energetyczną Polski do roku 2040, które przewidują wzrost i wsparcie dla rozwoju farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce.

Historycznie działalność spółki koncentrowała się na segmencie budownictwa drogowo-inżynieryjnego. Dlatego ONDE oferuje również kompleksowe usługi, na które składają się m.in. budowa i remonty dróg, chodników, parkingów czy placów manewrowych, różnorodne roboty bitumiczne i prace brukarskie oraz roboty kanalizacyjne, odwodnieniowe i melioracyjne.

Firma wykonuje również wszelkiego rodzaju oznakowanie dróg, w tym oznakowanie poziome i pionowe – tak stałe, jak i tymczasowe, prace w zakresie oświetlenia ulicznego i iluminacji, rozbiórki i wyburzenia, fundamentowanie, roboty ziemne liniowe i punktowe, a także oferuje wymianę gruntu i wzmacnianie podłoża czy sprzedaż mas bitumicznych.

Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do spółki jest Erbud, posiadający 87,87% akcji oraz głosów na Walnym Zgromadzeniu.

W tym kontekście jednym z celów strategicznych ONDE jest utrzymanie i dalsze wykorzystywanie posiadanych zasobów własnych oraz współpracy z Grupą Erbud, która ma ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie budownictwa inżynieryjno-infrastrukturalnego w Polsce i w Europie Zachodniej.


Źródło informacji: PAP MediaRoom

UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.


Last Updated on 1 listopada, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA