Otwarcie hotelu Baccarat we Florencji zaplanowano na rok 2024

Otwarcie hotelu Baccarat we Florencji zaplanowano na rok 2024

Luxury Hospitality Brand Partners i Grupa Omnam wzbogacają stolicę włoskiego renesansu o swoje ponad 250-letnie dziedzictwo.

NOWY JORK, 27 lipca 2021 r. /PRNewswire/ — Barry Sternlicht, prezes i dyrektor generalny Grupy Starwood Capital i SH Hotels & Resorts, ogłosił dziś plany otwarcia we włoskiej Florencji pierwszego hotelu Baccarat, który mieścić się będzie we wnętrzach zapierającej dech w piersiach czternastowiecznej posiadłości o nazwie Villa Camerata. Mieszanka charakterystycznego dla marki Baccarat zrównoważonego, kunsztownego luksusu, francuska elegancja i nowoczesna wyobraźnia stworzą unikalne otoczenie, nowy standard gościnności i doskonałości obsługi w regonie, których będą mogli doświadczyć goście z Włoch i całego świata.

Hotel Baccarat Florencja, doskonale wtapiający się w przepiękne otoczenie, będzie położony na północnym krańcu historycznego miasteczka, między tętniącym życiem centrum a urokliwymi wzgórzami Fiesole. Wyjątkowa lokalizacja pozwoli gościom hotelu doświadczyć holistycznej gościnności, łączącej w sobie spokojną atmosferę Toskanii i historyczne bogactwo florenckiego miasteczka.

Posiadłość w Toskanii – jednym z najpiękniejszych regionów Włoch – gotowa do wyznaczenia nowego standardu luksusu, będzie przywoływać królewską historię minionych wieków zrównoważoną przeszklonymi, nowoczesnymi wnętrzami. Hotel stworzony we współpracy z Grupą Omnam będzie w sobie mieścił przestronne apartamenty gościnne, dwa punkty sprzedaży napojów i żywności, ogródek kawiarniany oferujący owoce i warzywa ze zrównoważonych upraw oraz oranżerię. W części rekreacyjnej znajdzie się cicha strefa spa z zadaszonym basenem oraz otoczonym tarasem basenem zewnętrznym i dziedziniec z licznymi nasadzeniami.

„Wraz z Grupą Omnam mamy przyjemność przenieść bogatą historię marki Baccarat do tętniącego życiem florenckiego miasteczka – powiedział Barry Sternlicht, prezes i dyrektor generalny Grupy Starwood Capital. – Jako twórcy nowego globalnego oblicza luksusu bazujemy na wieloletnim dziedzictwie bezkompromisowej doskonałości charakterystycznej dla legendarnej marki Baccarat. Zaangażowanie w doskonałość znajdzie swój wyraz w każdym detalu doświadczenia, jakie hotel Baccarat Florencja będzie oferował, dzięki czemu stanie się on nowym, jasnym punktem na mapie jednego z najbardziej tętniących życiem i najpiękniejszych miast Europy”.

Grupa Omnam chce stworzyć nową, nowoczesną destynację hołdującą swojej historycznej tradycji i celebrującą naturalne piękno i kulturę artystyczną Florencji. „Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z marką Baccarat, która doskonale wpisuje się w miasto od dawien dawna będące ogólnoświatowym epicentrum kultury i sztuki – powiedział David Zisser, założyciel i dyrektor generalny Grupy Omnam. – Tożsamość marki Omnam opiera się na wywieraniu ogólnoświatowych zmian. Naszą wizję i sposób myślenia często uznaje się za odmienną i kreatywną. Nasze doświadczenie opiera się na przekształcaniu rezydencji w nowoczesne destynacje spełniające potrzeby nowożytnych podróżników. Cieszymy się, że możemy wnieść nasze umiejętności i entuzjazm w ten trzeci włoski projekt i jesteśmy dumni, że razem z SH Hotels & Resorts możemy zbudować nową destynację sięgającą w przyszłość, ale też szanującą przeszłość”.

Hotel Baccarat Florencja będzie ciepłym, nastrojowym i przywracającym siły, wypełnionym mieniącym się światłem, pełnym czerwonych róż ucieleśnieniem definiującej markę „joie de vivre”. Hotel Baccarat Florencja, doskonale wpisujący się w miasto będące od dawna ogólnoświatowym centrum kultury i sztuki, będzie jego klejnotem.

Grupa Omnam

Omnam to globalny inwestor rynku nieruchomości i deweloper realizujący klarowną wizję pozyskiwania i zagospodarowywania wyjątkowych rezydencji. Doświadczenie Grupy Omnam dotyczy przede wszystkim realizacji średnio- i wielkopowierzchniowych hoteli, hoteli apartamentowych, projektów mieszkaniowych i mieszanych w Europie; w portfolio spółki znajdują się projekty realizowane w Holandii, Belgii, Francji i Włoszech.

Baccarat Hotels & Resorts

Baccarat Hotels & Resorts uruchomiło pierwszy flagowy hotel istniejącej od niemal ćwierćwiecza marki Baccarat w 2015 r. w Nowym Jorku. Obiekt ten znajduje się naprzeciwko Muzeum Sztuki Nowoczesnej i zaledwie kilka kroków od legendarnej, pełnej luksusowych sklepów Piątej Alei. Hotel oferuje 114 przepięknie urządzonych pokoi i apartamentów gościnnych, zaaranżowanych z myślą o cieszeniu zmysłów bogatym wykończeniem i dbałością o szczegóły. Marka Baccarat jest od dawna uznawana za synonim luksusu godnego królów i królowych, sułtanów i carów, magnatów i współczesnych gwiazd. Jej pełne blasku objets d’art cechuje elegancja i autentyczność odwołująca się do pełnych przepychu posiłków i innych przejawów celebrowania życia. Baccarat wnosi do kultury nowoczesnej tradycję i historię. Nowojorski hotel Baccarat zdobył prestiżowe Pięć Gwiazdek Forbesa i Nagrodę Pięciu Diamentów przyznawaną przez AAA (Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe). Obecnie marka realizuje projekty w Brickell (Miami), Makao, Florencji i Bordeaux. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://www.baccarathotels.com/.

SH Hotels & Resorts

SH Hotels & Resorts, globalna prywatna firma inwestycyjna stowarzyszona z Grupą Kapitałową Starwood, to marka zajmująca się zarządzaniem hotelami prowadząca inspirowaną naturą markę lifestyle’ową 1 Hotels, która powstała w 2015 r. na bazie nieruchomości położonych w South Beach i na Manhattanie. Obecnie jej obiekty znajdują się w dzielnicy Brooklyn Bridge, Zachodnim Hollywood, Sanya (Chiny); wkrótce firma wkroczy do Toronto. Projekty w toku realizowane są w Nashville, Hanalei Bay, Cabo San Lucas, Paryżu, Londynie, San Francisco, Mission Bay i Melbourne. Baccarat Hotels & Resorts, marka luksusowa, zadebiutowała w marcu 2015 r. otwarciem flagowej rezydencji w Nowym Jorku, a obecnie realizuje projekty w Makao i Bordeaux; prowadzi ona również sieć hoteli Treehouse, z których pierwszy otwarto w Londynie w 2019 r. Obecnie realizowane są projekty w Manchesterze i Brickell (Miami). SH Hotels & Resorts, poszerzająca swoje doświadczenie marketingowe, projektowe, operacyjne i technologiczne, stoi za wieloma światowymi nowatorskimi i dynamicznie rozwijającymi się markami hotelowymi.


Autor:

SH Hotels & Resorts

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 1 listopada, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA