Pomost pomiędzy nauką a biznesem – jako eksperci szerzymy wiedzę o budownictwie prefabrykowanym

W ramach długoterminowej, wielowątkowej i owocnej współpracy z Politechniką Białostocką szerzymy wiedzę na temat prefabrykacji wśród studentów interdyscyplinarnego międzynarodowego kierunku Construction and Building Systems Engineering prowadzonego w języku angielskim.  

W dniu 27 stycznia v-ce Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD dr inż. Andrzej M. Czapczuk oraz Dyrektor ds. Prefabrykacji F.B.I. TASBUD S.A. Piotr Krakowski, jako eksperci przeprowadzili dwugodzinne seminarium poświęcone nowoczesnym aspektom projektowania i realizacji prefabrykowanych konstrukcji żelbetowych na rynku polskim i europejskim.

Cieszymy się, że jako eksperci w zakresie innowacyjnych technologii prefabrykacji, możemy przekazać młodemu pokoleniu wiedzę opartą na praktyce. Grupa F.B.I. TASBUD dzięki rozwiniętemu w swoich strukturach Pionowi Prefabrykacji oraz Pionowi Naukowo-Badawczemu ma na swoim koncie szereg innowacyjnych rozwiązań i systemów, w tym patenty klasy A w zakresie m.in. złączy elementów prefabrykowanych (pasywnego budownictwa prefabrykowanego).

Studenci zarówno z Polski jak i z całego świata mogli poszerzyć swoją wiedzę m.in. o różnice w projektowaniu, produkcji i montażu konstrukcji prefabrykowanych w poszczególnych krajach Wspólnoty Europejskiej, czy też o standaryzację rozwiązań – od projektu poprzez produkcję po sprawny montaż. Nowoczesne elementy prefabrykowane są wykorzystywane w realizacjach Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD zarówno w Polsce, jak i na rynkach eksportowych w tym skandynawskim. Poniżej inwestycje realizowane przez Grupę Kapitałową F.B.I. TASBUD z użyciem prefabrykowanych elementów w Szwecji.


Autor:

F.B.I. TASBUD

Last Updated on 3 lutego, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA