Wmurowano kamień węgielny pod City Point Targówek

Wmurowano kamień węgielny pod City Point Targówek

Peakside Capital Advisors rozpoczął budowę największego parku logistycznego w Warszawie. Dostarczy on 100 tys. mkw. nowoczesnej i zrównoważonej powierzchni magazynowej w znakomitej lokalizacji w pobliżu centrum miasta. Park magazynowy będzie ubiegał się o najwyższe oceny w systemie certyfikacji LEED i BREEM oraz niespotykaną wcześniej w tym segmencie rynku certyfikację WELL.

Odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod pierwszy budynek magazynowy City Point Targówek. Wśród sygnatariuszy znaleźli się: Wojciech Pietrzak, Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa dla Dzielnicy Targówek z Urzędu M. St. Warszawy, Maciej Runkiewicz, Prezes Zarządu Kajima Poland, Maksymilian Pawłowski, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej DPD Polska oraz Roman Skowroński, Managing Director Peakside Capital Advisors w Polsce.

City Point Targówek powstaje w jednej z najlepiej skomunikowanych dzielnic Warszawy – Targówku Fabrycznym. Lokalizacja w pobliżu centrum miasta zapewni najemcom doskonałą dostępność oraz w znaczący sposób usprawni ich działalność operacyjną. Park dzieli zaledwie 15 minut dojazdu samochodem do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie lub komunikacją miejską do stacji metra. Natomiast bliskość drogi ekspresowej S8 i autostrady S2 zapewni sprawne połączenie z całą Polską.

Centrum logistyczne przechodzi kompleksową przebudowę, po zakończeniu której powstanie sześć nowoczesnych budynków, oferujących przestrzeń idealnie dopasowaną do działalności firm logistycznych, e-commerce oraz najemców poszukujących powierzchni do logistyki miejskiej lub powierzchni produkcyjno-magazynowej. Pierwszy budynek w parku, budowany w formule BTS, w całości przeznaczony jest dla DPD Polska, będzie to 7 tys. mkw. powierzchni dostosowanej do potrzeb wiodącej firmy kurierskiej w Polsce i Europie.

„City Point Targówek po zakończeniu przebudowy będzie nie tylko największym, ale również najbardziej zaawansowanym pod względem technologicznym miejskim parkiem logistycznym w Warszawie. Zrównoważony rozwój jest priorytetem strategicznego inwestora Partners Group oraz Peakside, a City Point Targówek będzie flagowym przykładem odzwierciedlającym podejście firm do strategii ESG. Naszym celem jest dostarczenie obiektu, który dzięki zastosowanym technologiom, znajdzie się w światowej czołówce ekologicznych projektów” – mówi Roman Skowroński, Managing Director Peakside Capital Advisors w Polsce.

Na terenie parku zostanie zainstalowany system fotowoltaiczny na dachu, który zapewni co najmniej 25% energii zużywanej w parku. Wdrożony zostanie również nowoczesny system zarządzania budynkiem (BMS). Tylko przy budynku realizowanym dla DPD Polska znajdzie się dwadzieścia miejsc parkingowych z możliwością ładowania samochodów elektrycznych oraz wiaty rowerowe.

„DPD Polska realizuje swoją strategię biznesową wpisując w nią cele związane ze zrównoważonym rozwojem. Szczególnie ważne jest dla nas, aby nasze procesy logistyczne były oparte na infrastrukturze, która reprezentuje podejście związane z szacunkiem dla środowiska naturalnego oraz zapewnienia komfortu dla ludzi, co ma miejsce w przypadku City Point Targówek. Równie ważne jest dla nas, aby nasze obiekty, w tym oddziały miejskie, były jak najbliżej Klientów, co ma wpływ na możliwości optymalizacji łańcucha dostaw, elastyczność i ograniczenie śladu węglowego.”skomentował Maksymilian Pawłowski, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej DPD Polska.

W trosce o komfort pracy i zdrowie pracowników, zaprojektowane zostały tereny zielone oraz strefa rekreacyjna z elementami małej architektury do odpoczynku na świeżym powietrzu. Zgodnie ze strategią biznesową inwestorów opartą na ESG, park magazynowy będzie dążył do uzyskania najwyższych ocen w certyfikacji BREEAM na poziomie „Outstanding”, LEED na poziomie „Platinum” oraz WELL.

„Cały park jest przykładem projektu typu brownfield realizowanego na terenie poprzemysłowym. Dotychczasowa baza około 56 najemców zyska możliwość zmiany wysłużonej powierzchni i kontynuowania działalności w tej samej lokalizacji w nowoczesnych budynkach. Wiąże się to z wymagającą operacją logistyczną, związaną z tymczasową relokacją najemców. W Peakside, dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie zarządzania aktywami, wiemy jak przeprowadzić to w sprawny i komfortowy dla najemców sposób” – mówi Bożena Kaczanowska-Tajan, Asset Manager Peakside Capital Advisors w Polsce.

City Point Targówek to jeden z trzech obiektów logistycznych w portfolio należącym do spółki joint venture zawiązanej pomiędzy Peakside Capital Advisors oraz Partners Group, wiodącą globalną firmą działającą na rynkach private investment w imieniu swoich klientów. Poza miejskim parkiem magazynowym na Targówku w skład portfela wchodzą jeszcze dwa podmiejskie obiekty: Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno.


Partners Group jest wiodącą firmą działającą na rynkach prywatnych na całym świecie. Od 1996 r. firma zainwestowała w imieniu swoich klientów ponad 195 mld USD w przedsięwzięcia private equity oraz prywatne nieruchomości, dłużne papiery wartościowe i infrastrukturę. Celem Partners Group jest generowanie jak najwyższych zwrotów poprzez rozpoznanie oraz kapitalizację trendów wzrostu i repozycjonowanie odpowiednich przedsiębiorstw i aktywów w liderów rynku. Firma jest zaangażowanym i odpowiedzialnym inwestorem, który dąży do wypracowania trwałych zysków i kreowania stałych korzyści dla wszystkich interesariuszy. Partners Group zarządza aktywami o wartości 135 mld USD (dane na 31 grudnia 2022 r.) i oferuje innowacyjne, dedykowane rozwiązania dla inwestorów instytucjonalnych, państwowych funduszy majątkowych, firm typu „family office” i osób prywatnych na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 1800 specjalistów w 20 biurach na całym świecie i posiada regionalne siedziby w Baar-Zug w Szwajcarii, Denver w USA i w Singapurze. Od 2006 r. jest notowana na giełdzie papierów wartościowych SIX Swiss Exchange (symbol: PGHN).

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę internetową www.partnersgroup.com lub śledząc profil na LinkedIn lub Twitterze.

Peakside Capital Advisors jest niezależnym inwestorem oraz zarządcą inwestycji i funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Firma w imieniu inwestorów instytucjonalnych zarządza aktywami o wartości ok. 1,4 mld EUR. Peakside realizuje zróżnicowane strategie inwestycyjne, dopasowane do specyficznych potrzeb inwestorów, począwszy od inwestycji typu „core”, a kończąc na projektach typu „value-add”, dotyczących zarówno nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych. Łącznie Peakside nabył aktywa o wartości 4,1 mld euro. Spektrum inwestycji Peakside obejmuje zakup pojedynczych nieruchomości, projektów deweloperskich jak również portfeli nieruchomości, a także kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach czy też firm nieruchomościowych. Firma zatrudnia ponad 30. profesjonalistów w swoich biurach w Warszawie, Pradze, Frankfurcie, Zug oraz Luksemburgu.


Więcej informacji na www.peakside.com

Last Updated on 17 lipca, 2023 by Anastazja Lach

KATEGORIA